قیمت دلار | قیمت دلار در بازار

قیمت دلار با سر زمین خورد | قیمت دلار امروز 27 شهریور 1402 در بازار

قیمت دلار که هفته گذشته وارد کریدور ۵۰ هزار تومانی شده بود، دیروز با کاهش ۲۰۰ تومانی به منطقه مهم ۴۹ هزار تومانی برگشت. به نظر می‌رسد بازارساز قصد دارد با خبردرمانی، این اسکناس را به عقب‌نشینی در کریدور ۴۰ هزار تومانی وادار کند.

قیمت دلار با سر زمین خورد | قیمت دلار امروز 27 شهریور 1402 در بازار
کدخبر : 14547
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

امید است که با کاهش قیمت دلار، قیمت سکه نیز به وضع بهتری برسد و قیمت مناسب تری پیدا کند.قیمت دلار در روز های اخیر روند صعودی بدی را در پیش گرفته است. پیش بینی های عجیبی از قیمت دلار انجام گرفته و نشان از این دارد که قیمت دلار مرز 29 هزار تومان را طی کند. در راستای افزایش قیمت دلار، قیمت سکه و طلا نیز بالا می رود. قیمت دلار چند روزی است که روال صعودی خود را در پیش گرفته و روز به روز گران تر می شود. خبر ها حاکی از آن است که قیمت دلار  امروز افزایش یافت.

قیمت دلار که هفته گذشته وارد کریدور ۵۰ هزار تومانی شده بود، دیروز با کاهش ۲۰۰ تومانی به منطقه مهم ۴۹ هزار تومانی برگشت. به نظر می‌رسد بازارساز قصد دارد با خبردرمانی، این اسکناس را به عقب‌نشینی در کریدور ۴۰ هزار تومانی وادار کند.

روز گذشته قیمت دلار در کانال ۴۹ هزار تومانی نوسان محدود کاهشی داشت. با وجود اینکه این اسکناس تمایل به کریدور ۵۰ هزار تومانی دارد، اما سیاست‌گذار در تلاش است مانع پیشروی قیمت دلار شود

دیروز موضوع دسترسی کامل بانک مرکزی به ۶ میلیارد دلار انتقالی به قطر، سیگنالی بود که بازارساز قصد بهره‌برداری از آن برای مهار قیمت دلار را داشت؛ منابعی که در روزهای گذشته نیز به کرات اشاره شده بود ایران حق دسترسی به اصل آنها را ندارد و تنها در صورت خرید دارو و کالاهای اساسی می‌تواند به این منابع ارزی دسترسی پیدا کند؛ با این حال بار دیگر طوری عنوان شد که قرار است این منابع به صورت دلاری در اختیار بانک مرکزی قرار گیرد.

با این وجود معامله‌گران معتقد بودند سیگنال‌های سیاست‌گذار در بازار ارز اثری ندارد. کما اینکه در روزهای اخیر نیز موضوع بیانیه تروئیکای اروپایی درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران در نشست فصلی شورای حکام نیز نتوانست به قیمت دلار تحرک خاصی بدهد.

به نظر می‌رسد با توجه به چسبندگی قیمت دلار به کانال ۴۹ هزار تومانی و نوسانات محدود قیمتی، فعالان بزرگ بازار ارز تمایلی به خرید و فروش و رغبتی به معامله ندارند. زیرا هزینه معاملاتشان نسبت به نوسانی که قیمت‌ها دارد ارزنده نیست و عملا معاملات جذابیتی ندارد.

قیمت نرخ‌های مختلف

دیروز ۲۶ شهریور در سایت بازار متشکل ارزی اسکناس دلار با هشت تومان کاهش به قیمت ۴۱ هزار و ۲۷۹ تومان عرضه شد؛ با توجه به کاهش‌های یک تا دو تومانی، این مقدار افت در ماه‌های گذشته بی‌سابقه بوده است. دلار حواله نیز با رقم ۳۷ هزار و ۵۲۷ تومان عرضه شد و دو تومان کاهش قیمت داشت. همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بود.

قیمت ارزهای موثر

روز گذشته اسکناس یورو با رقم ۵۲ هزار و ۸۹۴ تومان معامله شد و کاهش ۵۰۰ تومانی داشت. قیمت اسکناس یورو در سایت بازار متشکل ارزی با رقم ۴۴ هزار و ۱۸ تومان عرضه شد و کاهش ۱۸۱ تومانی داشت. یوروی حواله نیز با با رقم ۴۰ هزار و ۱۶ تومانی عرضه شد.

روز قبل قیمت درهم امارات با رقم ۱۳ هزار و ۷۵۰ تومان معامله شد. در سایت بازار متشکل ارزی قیمت حواله درهم با رقم ۱۰ هزار و ۲۱۸ تومان مبادله شد. اسکناس درهم نیز با رقم ۱۱ هزار و ۲۴۰ تومان عرضه شد. این ارزها در سایت بازار متشکل همچنان بدون تغییر قیمت عرضه شدند.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان