قیمت سکه | قیمت سکه روز

امروز قیمت سکه امامی به ۲۰،۹۵۳،۰۰۰ (بیست میلیون و نهصد و پنجاه و سه هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل، کاهش ۰.۴۸ درصدی داشته است. قیمت طلا بالا رفت. قیمت دلار در بازار آزاد نیز در کانال ۴۱ هزارتومانی خرید و فروش می‌شود.

کدخبر : 8709
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

قیمت سکه در سال های اخیر نوسان های زیادی داشته است. قیمت سکه و تغییرات آن به عوامل گوناگونی بستگی دارد. قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم از ۷۰ هزار تومان در سال ۱۳۸۱ به ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا پایان مهرماه سال جاری رسیده که ۱۵۰ برابر شده است.قیمت سکه به عو املی از جمله قیمت دلار، قیمت اونس جهانی طلا و نرخ بهره بانکی، وضعیت بازارهای مالی موازی، اتفاقات سیاسی در سطح ملی و کلان و … همگی جزو عوامل موثر بر قیمت سکه هستند. در ادامه به آخرین قیمت سکه در بازار می پردازیم.

بازار امروز شاهد روند صعودی قیمت طلا و ریزش قیمت دلار است.

قیمت اونس طلا امروز

هر اونس طلا، امروز به ۱،۸۷۳ (یک هزار و هشتصد و هفتاد و سه) دلار رسید که نسبت به روز قبل، افزایش ۰.۱۵ درصدی داشته است.

آخرین نرخ گرم طلا ۱۸ عیار

قیمت طلا بالا رفت و هر گرم طلا ۱۸ عیار، امروز به ۱،۸۷۷،۹۰۰ (یک میلیون و هشتصد و هفتاد و هفت هزار و نهصد) تومان رسید که نسبت به روز قبل، افزایش ۰.۰۶ درصدی داشته است.

قیمت مثقال طلا ۱۸ عیار امروز

همچنین هر مثقال طلا ۱۸ عیار با افزایش ۰.۰۸ درصدی نسبت به روز قبل، ۸،۱۳۶،۰۰۰ (هشت میلیون و یکصد و سی و شش هزار) تومان معامله شد.

قیمت دلار در بازار متشکل امروز

قیمت دلار در بازار متشکل، امروز به ۳۸،۹۸۰ (سی و هشت هزار و نهصد و هشتاد) تومان رسید که نسبت به روز قبل، کاهش ۰.۰۹ درصدی داشته است.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز

یورو در بازار آزاد، امروز به ۴۳،۱۶۳ (چهل و سه هزار و یکصد و شصت و سه) تومان رسید که نسبت به روز قبل، افزایش ۱.۴۱ درصدی داشته است.

قیمت پوند امروز

پوند امروز با افزایش ۱.۲۷ درصدی، از ۴۸،۳۵۹ (چهل و هشت هزار و سیصد و پنجاه و نه) تومان به ۴۸،۹۸۴ (چهل و هشت هزار و نهصد و هشتاد و چهار) تومان رسید.

آخرین نرخ درهم امارات (حواله)

همچنین درهم امارات (حواله) با افزایش ۰.۵۲ درصدی نسبت به روز قبل، ۱۱،۳۶۰ (یازده هزار و سیصد و شصت) تومان معامله شد.

آخرین نرخ لیر ترکیه

لیر ترکیه در بازار داخلی هم ۲،۱۸۰ (دو هزار و یکصد و هشتاد) تومان قیمت خورد.

آخرین نرخ دلار کانادا

همچنین دلار کانادا با افزایش ۱.۱۱ درصدی نسبت به روز قبل، ۳۰،۱۰۳ (سی هزار و یکصد و سه) تومان معامله شد.

قیمت سکه امامی امروز

قیمت سکه امامی به ۲۰,۹۵۳,۰۰۰ (بیست میلیون و نهصد و پنجاه و سه هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل، کاهش ۰.۴۸ درصدی داشته است.

آخرین نرخ نیم سکه

نیم سکه، امروز به ۱۲،۰۰۰،۰۰۰ (دوازده میلیون) تومان رسید که نسبت به روز قبل، کاهش ۱.۶۷ درصدی داشته است.

آخرین نرخ ربع سکه

همچنین ربع سکه با کاهش ۴.۲۴ درصدی نسبت به روز قبل، ۸،۲۵۰،۰۰۰ (هشت میلیون و دویست و پنجاه هزار) تومان معامله شد.

قیمت سکه گرمی امروز

هر سکه گرمی در بازار داخلی هم ۴،۴۰۰،۰۰۰ (چهار میلیون و چهارصد هزار) تومان قیمت خورد.

شنبه هفته آینده تعداد ۵۰۰ هزار قطعه سکه طلای ربع بهار آزادی از طریق بورس کالای ایران عرضه می‌شود و حداکثر نصاب خرید برای هر کد معاملاتی ۵۰۰ گواهی سپرده (معادل پنج قطعه ربع سکه) است.

به گزارش ایسنا، عرضه گسترده ربع سکه بهار آزادی از روز شنبه (۲۴ دی ماه) به مدت سه روز کاری در قالب فروش سکه در بورس کالای ایران انجام می شود. خریداران می توانند پنج روز کاری بعد از خرید سکه در بورس، به خزانه بانک های عامل مراجعه کرده و با ارائه اسناد مربوط به بورس، به صورت فیزیکی، معادل سکه های خریداری شده را تحویل بگیرند.

نماد معاملاتی گواهی سپرده کالایی سکه طلای ربع بهار آزادی خزانه بانک رفاه کارگران با نام"ربع سکه۰۳۱۲رفاه(ن) "و نماد"(سکه۰۳۱۲ن ۰۶)گشایش یافته و آماده معامله است. اطلاعات مربوط به سفارش‌ها و قیمت‌های معاملاتی در بخش "بورس کالا" قسمت"گواهی سپرده کالایی ناپیوسته" در سایت www.tsetmc.com و همچنین اطلاعیه‌های مربوطه در قسمت اعلانات بازار مالی و انبارهای تارنمای بورس کالای ایران به نشانی www.ime.co.ir برای عموم قابل مشاهده است.

شرایط معامله، انبارداری و تحویل:

کالای قابل تحویل از خزانه"سکه طلای ربع بهار آزادی با وزن۰۳۳/۲و عیار۹۰۰در هزار ضرب سال۱۳۸۶بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است. گواهی سپرده کالایی این نماد دارای معاملات ثانویه نیست و پس از معامله، خریدار موظف است تا مهلت مقرر در این اطلاعیه کالای خود را ازخزانه دریافت کند. صرفا اشخاص حقیقی مجاز به انجام معاملات در نماد گواهی سپرده کالایی ربع سکه طلا هستند.

معاملات گواهی سپرده کالایی این نماد به صورت حراج تک قیمتی(ثبت سفارش) انجام میشود. برای این منظور دوره پیش‌گشایش از ساعت۹ شروع و ساعت۱۳خاتمه می‌یابد و راس ساعت۱۳حراج تک قیمتی برگزار می‌شود. دامنه قیمت سفارشات و قیمت سفارش عرضه توسط بانک مرکزی تعیین خواهد شد.

معاملات گواهی سپرده نماد مذکور در روزهای شنبه تا چهارشنبه (در روزهای غیرتعطیل) به درخواست بانک مرکزی انجام می‌شود. روز عرضه یک روز قبل و پس از تامین کالا در انبار، اطلاع رسانی خواهد شد.

هر گواهی سپرده کالایی معادل یکصدم قطعه سکه طلای ربع بهار آزادی است. لذا سفارشات در سامانه معاملات باید به صورت مضربی از۱۰۰وارد شوند. حداکثر نصاب خرید برای هر کد معاملاتی۵۰۰ گواهی سپرده (معادل۵قطعه ربع سکه) است.

جزئیات تحویل کالا، هزینه انبارداری و زمان تحویل کالا

تحویل کالای  به خزانه صرفا توسط بانک مرکزی صورت میپذیرد و در حال حاضر امکان تحویل کالا به خزانه توسط سایر اشخاص وجود ندارد. هزینه انبارداری، مبلغ۱۰۰۰ ریال روزانه به ازای هر قطعه سکه طلای ربع بهار آزادی است. این هزینه بر عهده خریدار خواهد بود که در هنگام تحویل کالا از خزانه باید با انباردار تسویه شود. علاوه بر آن، مالیات بر ارزش افزوده نیز به میزان یک درصد هزینه انبارداری محاسبه و به انباردار پرداخت میشود.

فاصله بین درخواست نوبت دهی تا نوبت تخصیص یافته توسط خزانه و همچنین دوره نگهداری موضوع بند۱۲ مشمول هزینه انبارداری نیست. هزینه انبارداری برای جبران کلیه خدمات انبار از جمله نگهداری، حفاظت فیزیکی، بیمه انبار و سایر هزینه‌ها بوده و غیر از هزینه تعیین شده، هیچ مبلغ دیگری به انباردار پرداخت نخواهد شد.

تحویل ربع سکه به مشتری از سوی خزانه، حداقل پنج روز کاری پس از معامله امکانپذیر است و زودتر از مهلت تعیین شده امکان تحویل ربع سکه به دارنده گواهی سپرده کالایی وجود ندارد. امکان نگهداری کالا در خزانه تا تاریخ ۲۰ اسفند ۱۴۰۳ وجود دارد.

جهت تحویل گرفتن ربع سکه از خزانه، لازم است مالک یا نماینده قانونی وی، از یکم بهمن ماه سال جاری و پس ازهماهنگی با خزانه و دریافت نوبت دریافت کالا، در زمان نوبت مشخص شده، همراه با مدارک احراز هویتبه محلی که هنگام اخذ نوبت توسط بانک اعلام خواهد شد، مراجعه کند. ربع سکه‌های تحویل داده شده به مشتریان بدون وکیوم است

پس از تحویل گرفتن ربع سکه از خزانه، اعتراضی در خصوص کمیت و کیفیت کالای تحویل شده، قابل پذیرش نخواهد بود؛ از این رو، مالک میتواند در زمان تحویل، ربع سکه را رویت کرده و در صورت مغایرت با مشخصات کیفی اعلامی، از تحویل آن امتناع کند و ظرف دو روز مراتب را جهت رسیدگی، به صورت کتبی از طریق کارگزار مربوطه به بورس اعلام کند.

حداکثر زمان نگهداری کالا در خزانه تا تاریخ بیستم اسفندماه ۱۴۰۳ است و پس از آن معاملات نماد برای فرایند تحویل و تسویه حساب با انباردار متوقف خواهد شد. در صورت تحویل گرفته نشدن کالا از خزانه، مفاد دستورالعمل پذیرش انبار و صدور، معامله وتسویه گواهی سپرده کالایی مصوب مورخ پنجم خرداد ۱۳۹۴ سازمان بورس و اوراق بهادار و اصلاحات بعدی آن ملاک عمل خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه