قیمت سکه | قیمت سکه روز

قیمت سکه همچنان در مدار نزولی | فرصت طلایی برای خریداران سکه

روز گذشته روند قیمت طلا و سکه در مسیر عکس هم قرار گرفتند. قیمت سکه به دنبال ریزش محدود دلار ارزان شد، اما قیمت طلا افزایش داشت. بازار فلز زرد فعلا سرشار از نااطمینانی است. فروشندگان این بازار زیاد و خریدار کم است. برخی معامله‌گران معتقدند فروش امروز بهتر از فرداست!

قیمت سکه همچنان در مدار نزولی | فرصت طلایی برای خریداران سکه
کدخبر : 8353
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

قیمت سکه و تغییرات آن به عوامل گوناگونی بستگی دارد. قیمت سکه در سال های اخیر نوسان های زیادی داشته است.قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم از ۷۰ هزار تومان در سال ۱۳۸۱ به ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا پایان مهرماه سال جاری رسیده که ۱۵۰ برابر شده است.قیمت سکه به عو املی از جمله قیمت دلار، قیمت اونس جهانی طلا و نرخ بهره بانکی، وضعیت بازارهای مالی موازی، اتفاقات سیاسی در سطح ملی و کلان و … همگی جزو عوامل موثر بر قیمت سکه هستند. در ادامه به آخرین قیمت سکه در بازار می پردازیم.

روز گذشته روند قیمت طلا و سکه در مسیر عکس هم قرار گرفتند. قیمت سکه به دنبال ریزش محدود دلار ارزان شد، اما قیمت طلا افزایش داشت. بازار فلز زرد فعلا سرشار از نااطمینانی است. فروشندگان این بازار زیاد و خریدار کم است. برخی معامله‌گران معتقدند فروش امروز بهتر از فرداست!

دیروز روند قیمت طلا و سکه متوازن و هم راستای هم قرار نگرفت. قیمت انس جهانی طلا به دنبال تعطیلی پایان هفته بازار‌های جهانی در محدوده ۱۸۲۳ دلاری بود. قیمت سکه با روند محدود کاهش قیمت دلار دیروز نیز مانند روز گذشته در مسیر نزولی قرار گرفت.

تجارت نیوز نوشت: هر چند روز گذشته طلا و سکه و بهار کاهش قیمت میلیونی داشتند و در کانال ۱۹ و ۱۸ میلیون تومانی قرار گرفتند، اما امروز این کاهش به نسبت روز گذشته نبود. همین روند کاهشی معامله‌گران را از بازار عقب نشاند. ضمت این‌که روند انتظامی بازار دلار بر معاملات بازار فلز زرد تاثیر گذاشت.

روند قیمت طلا دیروز برخلاف سکه صعودی بود. هر چند قیمت سکه امامی برخلاف سایر قطعات سکه امروز با روند افزایشی همراه بود، اما در میانه روز با سایر اعضا خانواده خود به غیر از نیم سکه همراه شد و کاهش قیمت داشت.

روند نزولی قیمت طلا و سکه به دنبال ریزش سنگین آن در روز گذشته، بازار امروز را مانند دلار از فروشنده پر کرد. البته فاصله خرید و فروش زیاد است و بسیاری از افراد تمایلی به معامله در شرایط فعلی ندارند.

فروش امروز بهتر از فرداست

برخی معامله‌گران فلز زرد معتقدند قیمت در روز‌های آینده از این پایین‌تر می‌آید و بدون در نظر گرفتن فاصله خرید و فروش امروز بفروشید بهتر از فرداست. آن‌ها سیاست‌های تهدیدی حاکم بر بازار دلار و بانک مرکزی را عامل این موضوع می‌دانند. این معامله‌گران معتقدند قیمت طلا و سکه را تنها دلار مدیریت می‌کند و افسار دلار هم که در دست بانک مرکزی است.

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که طلای جهانی بازیگر فعالی در تعیین قیمت طلا و سکه نیست و این دلار است که قیمت را در بازار فلز زرد تعیین می‌کند.

امروز ۱۱ دی ۱۴۰۱، قیمت سکه امامی در نخستین ساعات معاملات برخلاف سایر قطعات سکه با روندی افزایشی آغاز به کار کرد. در ادامه روز، اما نسبت به روز گذشته حدود ۱۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت. در لحظه نگارش این گزارش سکه امامی با قیمت ۱۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد.

سکه بهار آزادی امروز بیشترین کاهش قیمت را در خانواده خود داشت و با کاهش ۵۱۰ هزار تومانی با قیمت حدودی ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد.

نیم سکه گران شد

نیم سکه امروز برخلاف سایر قطعات سکه رفتار کرد و ۴۰۰ هزار تومان گران شد. این قطعه از سکه با نرخ ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار معامله شد.

نیم و ربع سکه به شکل سنتی افزایش و کاهش قیمتی مشابه هم دارند. البته امروز این روند معکوس بود و نیم سکه با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی قیمت با نرخ ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در بازار معامله شد.

اما کاهش قیمت سکه گرمی نسبت به سایر روز‌ها امروز بیشتر بود و ۲۵۰ هزار تومان ارزان شد. این قطعه از سکه در حال حاضر با قیمت ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود.

حباب نیم سکه امروز مانند قیمت این قطعه افزایش داشت، اما سایر قطعات سکه روند کاهش قیمت حباب سکه را داشتند. بیشترین کاهش حباب مختص سکه بهار با ۹۱۷ هزار تومان کاهش، نسبت به روز گذشته بود. در مرحله بعد سکه امامی با کاهش بیش از ۵۰۰ هزار تومانی حباب قرار داشت.

روند قیمت طلا امروز برخلاف قیمت سکه صعودی بود. امروز هر مثقال طلا نزدیک به ۱۳۰ هزار تومان افزایش داشت و با قیمت ۷ میلیون و ۹۰۹ هزار تومان در بازار معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم با افزایش نزدیک به ۳۳ هزار تومانی قیمت با نرخ یک میلیون و ۸۳۰ هزار تومانی در لحظه نگارش این گزارش معامله شد.

طلای دست دوم امروز افزایش قیمت داشت و به گرمی یک میلیون و ۷۹۲ هزار تومان رسید.

فعلا فضای حاکم بر بازار فلز زرد سرشار از نااطمینانی است. معامله‌گران چشم به بازار دلار و سیاست‌های آتی بانک مرکزی دوخته‌اند تا ببینند قیمت طلا و سکه بر چه مداری حرکت می‌کنند.

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدیدامروز(دوشنبه٫ 12دی‌ماه) در بازار آزاد تهران به 19 میلیون و 997 هزارتومان رسید. قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز به 18 میلیون و 501 هزار تومان رسید.

قیمت هر قطعه نیم سکه 11 میلیون و 800 هزارتومان و، ربع سکه 8 میلیون و 700 هزار تومان تومان و سکه یک گرمی 4 میلیون و 100 هزارتومان است.

قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهان 1823 دلار و 95 سنت و هر گرم طلای 18 عیار در بازار تهران یک میلیون 855 هزار تومان است.

امروز دوشنبه ۱۲ دی در آغاز به کار فعالیت بازار توافقی ارز، دلار با قیمت ۳۷ هزار تومان معامله شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، امروز  دوشنبه 12 دی در آغاز به کار فعالیت بازار توافقی ارز، دلار با قیمت 37 هزار تومان معامله شد.

با اطلاعیه بازار متشکل ارزی از روز پنجشنبه 8 دی‌ماه دامنه نوسان از معاملات بازار توافقی حذف شد؛ طبق اطلاعیه شرکت مدیریت بازار متشکل ارز ایران، تمامی صرافی‌های بانکی و صرافی‌های تضامنی، در روز پنجشنبه 1401/10/08 براساس «کشف نرخ ارز توافقی بدون دامنه نوسان»، معاملات خویش را کمافی‌السابق انجام می‌دهند.

در این اطلاعیه آمده است: «تمامی صرافی‌های عضو بازار متشکل ارز ایران، نرخ کشف‌شده روزانه در بازار متشکل ارز ایران را به عنوان نرخ مرجع معاملات نقدی ارز روی تابلوهای اعلام نرخ درج کرده و فعالان اقتصادی، به صورت لحظه‌ای شاهد نرخ رسمی ارزها در تابلوی فروشندگان رسمی ارز خواهند بود.»

طبق اعلام بانک مرکزی، فروش ارز توافقی در شعب منتخب بانک‌های ملی ایران، ملت، تجارت و صادرات ایران، و صرافی‌های عضو بازار متشکل ارزی برای اشخاص حقیقی بالای 18 سال با ارائه کارت ملی نیز فراهم شده است. متقاضیان ارز حداکثر 2 هزار یورو می‌توانند به صورت آن‌لاین یا حضوری، از صرافی‌ها و شعب منتخب بانک‌های عامل خرید کنند.

از اواخر خردادماه سال 1401 بانک مرکزی برای ساماندهی بازار ارز و در تعامل با کانون صرافی‌ها، صرافی‌های معتبر و صادرکنندگان، بازار توافقی عرضه و تقاضای ارز را راه‌اندازی کرد و امکان معاملات توافقی ارز در صرافی‌ها و بازار متشکل ارزی نیز فراهم شد.

این بازار طی ماه‌های اخیر سبب تأمین تقاضاهای خُرد مردم شده و به معیار مهم قیمت‌گذاری ارز تبدیل شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان