قیمت سکه | قیمت سکه روز

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز یکشنبه ۱۱ دی ۱۴۰۱ در بازار آزاد تهران به مبلغ ۱۹ میلیون و ۱۹۶ هزار تومان رسید.

کدخبر : 8318
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

قیمت سکه در سال های اخیر نوسان های زیادی داشته است.قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم از ۷۰ هزار تومان در سال ۱۳۸۱ به ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا پایان مهرماه سال جاری رسیده که ۱۵۰ برابر شده است.قیمت سکه و تغییرات آن به عوامل گوناگونی بستگی دارد. قیمت سکه به عو املی از جمله قیمت دلار، قیمت اونس جهانی طلا و نرخ بهره بانکی، وضعیت بازارهای مالی موازی، اتفاقات سیاسی در سطح ملی و کلان و … همگی جزو عوامل موثر بر قیمت سکه هستند. در ادامه به آخرین قیمت سکه در بازار می پردازیم.

بررسی قیمتی سالانه طلای جهانی نشان می دهد، آمریکا نتوانسته است با افزایش نرخ بهره جلوی روند صعودی بلند مدت انس طلا را بگیرد.

به نقل از مهر، در هفته گذشته انس طلا با رشد مواجه شده و توانست در ناحیه ۱۸۲۳ دلار به کار خود پایان دهد و به نوعی سال ۲۰۲۲ میلادی با قیمت ۱۸۲۲ دلار در طلای جهانی به کار خود پایان داد.

قیمت سکه پارسیان امروز 11 دی 1401

جدیدترین قیمت سکه پارسیان امروز یکشنبه ۱۱ دی ۱۴۰۱ اعلام شد. سکه پارسیان طی چند روز گذشته در نوسان است.

یمت سکه یک گرمی پارسیان با کاهش قیمت جزئی نسبت به روز‌های گذشته به ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.

طبق معاملات سکه پارسیان در بازار طلا و سکه، قیمت سکه‌های پارسیان امروز یکشنبه ۱۱ دی ماه ۱۴۰۱، نسبت به روز‌های گذشته کاهش قیمت را نشان می‌دهد. در معاملات امروز سکه نیم گرمی پارسیان با قیمت ۱ میلیون و ۸۰ هزار تومان معامله می‌شود.

قیمت سکه یک گرمی در بازار ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است. سکه دو گرمی پارسیان هم با قیمت ۴ میلیون ۱۵۰ هزار تومان معامله می‌شود.

سکه یک و نیم گرمی پارسیان نیز با قیمت ۳ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله می‌شود. قیمت دیگر اوزان سکه پارسیان در جدول زیر قابل مشاهده است. (قیمت‌ها به تومان است)

سکه امامی ۳ میلیون ارزان شد

قیمت سکه امامی در لحظه نگارش این گزارش نزدیک به ۳ میلیون تومان کاهش داشت. این قطعه از سکه اکنون با قیمت ۱۹ میلیون و ۷۹۸ هزار تومان در بازار معامله می‌شود. این در حالی است که روز پنجشنبه ۸ دی ماه، سکه امامی از نیمه کانال ۲۲ میلیون تومانی عبور کرده بود.

قیمت سکه بهار هم امروز با کاهش لحظه‌ای قیمت همراه بود و وارد محدوده ۱۸ میلیون تومانی شد. این قطعه از سکه بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان ارزان شد. در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۱۸ میلیون و ۹۹۰ هزار تومان در حال معامله است.

قیمت نیم و ربع سکه که در انتهای هفته گذشته وارد کانال ۱۳ و ۱۰ میلیونی شده بود، امروز کاهش قابل توجهی داشت. نیم سکه امروز یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان ارزان شد و با قیمت ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در حال معامله است. ربع سکه نیز کاهش یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی را پشت سر گذاشت و در حال معامله با قیمت ۸ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان است.

سکه گرمی که در روزهای گذشته کمترین نوسان قیمت را در خانواده خود داشت، امروز کمترین کاهش قیمت را داشت و با ۲۰۰ هزار تومان نزول به قیمت ۴ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان رسید.

حباب سکه ترکید

قیمت طلا نیز کاهش قابل توجهی داشت. هر مثقال طلا بیش از ۵۰۰ هزار تومان ارزان شد. در لحظه نگارش این گزارش این مقدار طلا با قیمت ۷ میلیون و ۷۷۶ هزار تومان معامله‌ می‌شود. هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۱۱۹ هزار تومان کاهش قیمت به نرخ یک میلیون و ۷۹۵ هزار و ۹۰۰ تومان رسید.

قیمت طلای دست دوم نیز با نرخ یک میلیون و ۷۸۳ هزار تومان در حال معامله است.

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز یکشنبه ۱۱ دی ۱۴۰۱ در بازار آزاد تهران به مبلغ ۱۹ میلیون و ۱۹۶ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۱۸ میلیون و ۵۰۷ هزار تومان تومن رسید.

در بازار آزاد قیمت نیم سکه ۱۱ میلیون ۲۰۰ تومان، ربع سکه ۸ میلیون ۷۰۰ تومان و سکه گرمی به مبلغ ۴ میلیون ۳۵۰ تومان است.

برخی معامله‌گران اواسط هفته گذشته امید داشتند تا با سیگنال سفر مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران در روز شنبه ۱۰ دی ماه روند قیمت‌ها در بازار معاملات کالاهای سرمایه‌ای کاهش یابد اما این خبر زمانی اعتبار خود را از دست داد که وزیر امور خارجه انگلیس ادعا کرد که سپاه به طور کامل از سوی این کشور تحریم شده است. با سیگنال‌های نامساعدی که از اخبار بین‌المللی به بازار ایران روانه می‌شود به نظر می‌رسد امید به توافق هسته‌ای برجام به عنوان قوی‌ترین سیگنال کاهش قیمت‌ها در بازار هر روز کمرنگ‌تر می‌شود.

به نظر می‌رسد امید به مذاکرات کاملا از دست رفته است و باید دید سیاست‌ مدیر کل جدید بانک مرکزی برای مدیریت بازار چیست؟ هر چند به شکل سنتی روز شنبه بازار در حالت احتیاطی قرار دارد و بسیاری از معامله‌گران در انتظار قدم بعدی بازارساز دست از معامله می‌کشند و این خود عاملی مقطعی برای کاهش قیمت‌ دلار و به تبع آن قیمت طلا و سکه خواهد بود.

انس جهانی طلا به عنوان یکی از فاکتورهای تعیین‌کننده قیمت طلا و سکه در بازار داخلی حدود ۳ روز است که به کانال ۱۸۰۰ دلاری برگشته و فعلا در همین محدوده نوسان دارد. به اعتقاد کارشناسان بازار، انس جهانی طلا بازیگر فعالی برای تعیین قیمت بازار فلز زرد در کشور نیست و آنچه قیمت طلا و سکه را تعیین می‌کند به طور مشخص دلار است.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه