قیمت سکه | قیمت سکه بازار

سقوط آزاد قیمت سکه | قیمت سکه در بازار امروز 11 اسفندماه

قیمت سکه امروز پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ را در جدول زیر مشاهده کنید.

سقوط آزاد قیمت سکه | قیمت سکه در بازار امروز 11 اسفندماه
کدخبر : 10451
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم از ۷۰ هزار تومان در سال ۱۳۸۱ به ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا پایان مهرماه سال جاری رسیده که ۱۵۰ برابر شده است. قیمت سکه در سال های اخیر نوسان های زیادی داشته است. قیمت سکه و تغییرات آن به عوامل گوناگونی بستگی دارد.قیمت سکه به عو املی از جمله قیمت دلار، قیمت اونس جهانی طلا و نرخ بهره بانکی، وضعیت بازارهای مالی موازی، اتفاقات سیاسی در سطح ملی و کلان و … همگی جزو عوامل موثر بر قیمت سکه هستند. در ادامه به آخرین قیمت سکه در بازار می پردازیم.

قیمت سکه

سکه امامی تک فروشی 291,650,000

سکه بهار آزادی تک فروشی 262,100,000

نیم سکه تک فروشی 168,300,000

ربع سکه تک فروشی 105,200,000

سکه گرمی تک فروشی 64,100,000

تمام سکه (قبل 86) 267,000,000

نیم سکه (قبل 86) 128,000,000

ربع سکه (قبل 86) 65,000,000

نوسانات بازار و وضعیت حباب در بازار سکه

حباب سکه

حباب سکه امامی 50,560,000

حباب سکه بهار آزادی 20,910,000

حباب نیم سکه 47,570,000

حباب ربع سکه 44,760,000

حباب سکه گرمی 34,350,000

بازار نزولی سکه

امروز ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ارزانتر از دیروز معامله شد و این قطعه از سکه در لحظه نگارش این گزارش در مرز قیمت ۲۸ و ۲۹ میلیون تومانی نوسان دارد.

امروز این قطعه از سکه بیشترین سهم از کاهش نرخ را در میان قطعات سکه داشت. سکه بهار با قیمت ۲۶ میلیون و ۱۹۵ هزار تومان معامله شد و یک میلیون و ۲۲۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت.

نیم سکه نیز ۳۸۰ هزار تومان ارزانتر از دیروز و با قیمت ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد. قیمت ربع سکه یک میلیون تومان کاهش داشت و با قیمت ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد.

سکه گرمی امروز با ۲۰۰ هزار تومان کاهش با قیمت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی معامله شد.

سقوط چهار میلیونی حباب بهار

امروز تمام قطعات سکه کاهش حباب چند میلیونی را تجربه کردند. سکه امامی بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سکه بهار بیش از چهار میلیون تومان کاهش حباب داشتند. حباب ربع سکه نیز یک میلیون تومان ریخت. سکه گرمی امروز تنها قطعه‌ای بود که ۴۰۰ تومان رشد حباب داشت.

قیمت طلا نیز امروز کاهش داشت. هر مثقال طلا با ۴۱۴ هزار تومان کاهش به قیمت ۱۰ میلیون و ۹۹۶ هزار تومان رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۹۸ هزارتومان ارزان شد و با قیمت دو میلیون و ۵۳۱ هزار تومان معامله شد.

طلای دست دوم امروز ۴۸ هزار تومان افزایش قیمت داشت و با نرخ دو میلیون و ۴۹۴ هزار تومان معامله شد.

کاهش قیمت‌ها در بازار فلز زرد ادامه دارد؟

در همین راستا سهراب اشرفی کارشناس بازار طلا و سکه با اشاره به کاهش قیمت سکه در دو روز گذشته به تجارت‌نیوز گفت: «قیمت دلار باعث شد در بازار طلا و سکه روند کاهشی داشته باشیم، اما ادامه این روند مهم‌تر از کاهش قیمت است.»

او با تاکید بر اینکه این روند نزولی شروع یک اقدام مثبت است خاطر نشان کرد:«وقتی اقدامات بانک مرکزی برای مدیریت بازار مداومت داشته باشد، ‌قیمت در بازار طلا و سکه  چاره‌ای جز روند کاهشی ندارد.»

این کارشناس بازار طلا با اشاره به شرایط خاص اقتصادی کشور یادآور شد: «جابه‌جایی دلار از خارج کشور و مسایل مرتبط با تحریم‌ها مشکلاتی است که سیاست‌‌های دولت را متاثر می‌سازد، اما با این وجود نباید تاثیر بانک مرکزی در بازار را نادیده گرفت.»

اشرفی با تاکید بر اینکه اگر تا ۱۰ روز آینده بانک مرکزی بتواند در بازار نقش داشته باشد، روند کاهشی قیمت ادامه‌دار خواهد بود گفت: «دولت تا کنون به غیر از فروش ربع سکه‌ها در بورس کالا، کار خاصی برای کنترل قیمت طلا و سکه انجام نداده و به نظر می‌رسد آن اقدام هم نمره قبولی نگرفت اما سایر سیاست‌های بانک مرکزی در خصوص دلار نقش پررنگ‌تری را در بازار غیر رسمی ایجاد کرده است.»

او در ادامه افزود :«وقتی شاخص دلار کاهش پیدا می‌کند قیمت جهانی طلا بالا می‌رود و سایر ارزهای بین‌المللی دستخوش نوسان می‌شوند، این موضوع ارتباطی با برابری ریال و دلار و ارزش پول ما ندارد و اگر داشته باشد تاثیرش بسیار کم است، بنابراین می‌توان گفت نقش و تاثیر انس جهانی طلا بر قیمت طلا و سکه زیاد نیست.»

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: