قیمت سکه | قیمت سکه بازار

قیمت سکه در بازار امروز ترمز برید | قیمت سکه در بازار امروز 25 بهمن ماه

امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۲میلیون و ۱۲۶ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۲۴میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

قیمت سکه در بازار امروز ترمز برید | قیمت سکه در بازار امروز 25 بهمن ماه
کدخبر : 9902
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم از ۷۰ هزار تومان در سال ۱۳۸۱ به ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا پایان مهرماه سال جاری رسیده که ۱۵۰ برابر شده است. قیمت سکه در سال های اخیر نوسان های زیادی داشته است. قیمت سکه و تغییرات آن به عوامل گوناگونی بستگی دارد.قیمت سکه به عو املی از جمله قیمت دلار، قیمت اونس جهانی طلا و نرخ بهره بانکی، وضعیت بازارهای مالی موازی، اتفاقات سیاسی در سطح ملی و کلان و … همگی جزو عوامل موثر بر قیمت سکه هستند. در ادامه به آخرین قیمت سکه در بازار می پردازیم.

امروز در بازار آزاد، قیمت طلای 18عیار هر گرم 2 میلیون و 126 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم 23 میلیون و 500 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز 24 میلیون و 900 هزار تومان است.

همچنین قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 14 میلیون و 400 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی 9 میلیون و 350 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 5 میلیون تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

هر مثقال طلا در بازار داخلی، 9 میلیون و 210هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1860 دلار است.

علاوه بر این، در صرافی‌ها قیمت دلار 42 هزار و 997 تومان و قیمت یورو 46هزار و 101 تومان اعلام شده است. بنا به دستور بانک مرکزی از 4 بهمن دلار و یورو توافقی از معاملات بازار متشکل حذف شده است.

قیمت طلا امروز(سه‌شنبه) با عقب‌نشینی دلار افزایش یافت و سرمایه‌گذاران برای سنجش تاثیر آن بر مسیر سیاست‌گذاری فدرال‌رزرو منتظر داده‌های تورم آمریکا هستند.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۶ و ۴۶ دقیقه صبح به وقت شرقی پس از اینکه در جلسه قبل به کمترین میزان خود از اوایل ژانویه رسیده بود، با ۳.۸ درصد افزایش به ۱۸۵۷ دلار و ۱۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۲۱ درصد افزایش به ۱۸۵۸ دلار و ۱۰ سنت رسید.

شاخص دلار ۰.۱ درصد کاهش یافت و باعث شد که طلای با قیمت دلار برای خریدارانی که سایر ارزها را در اختیار دارند، ارزان‌تر شود. انتظار می‌رود که داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ایالات‌متحده امروز(سه‌شنبه) نشان دهد که شاخص قیمت مصرف‌کننده ۰.۴ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته است.

میشل بومن، رئیس فدرال رزرو روز دوشنبه گفت: فدرال رزرو باید به افزایش نرخ بهره ادامه دهد تا نرخ بهره را به سطحی بالا برساند که تورم را به نرخ هدف بانک مرکزی بازگرداند. افزایش نرخ‌ها جذابیت شمش را کمرنگ می‌کند زیرا هزینه فرصت نگهداری دارایی بدون بازده را افزایش می‌دهد.

بازارهای پول انتظار دارند که نرخ هدف فدرال رزرو، از محدوده فعلی ۴.۵ درصد تا ۴.۷۵ درصد به ۵.۱۹۵ درصد در ماه جولای برسد.

بر اساس گزارش رویترز، رئیس صندوق بین‌المللی پول (IMF) روز دوشنبه با توجه به اجتناب اقتصاد ایالات‌متحده از رکود و بازگشایی چین گفت که بازارهای مالی دلایل خوبی برای خوش‌بین بودن دارند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره نقطه ای با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۱.۹۸ دلار رسید، پلاتین با ۰.۱ درصد افزایش به ۹۵۴.۸۷ دلار رسید، در حالی که پالادیوم با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۵۶۹ دلار و ۸۵ سنت رسید.

قیمت طلا و سکه امروز از دو بازار مختلف پیروی کردند. سکه به دلار نگاه کرد و افزایش محدودی داشت. طلا در مسیر کاهش انس جهانی، ارزان شد. حباب سکه امامی پنج میلیونی شد.

قیمت طلا و سکه امروز با روند ناهمسان کلید خورد. قیمت سکه با افزایش محدود قیمت دلار گران شد و قیمت طلا با ریزش انس جهانی طلا ریخت.

روند قیمت در بازار فلز زرد روز یکشنبه صعودی بود. دیروز سکه امامی سقف‌ ۲۵ میلیون تومانی را شکست و مطابق روزهای گذشته به انس جهانی طلا بی‌توجه بود. امروز قیمت انس جهانی طلا کاهش داشت و به قیمت ۱۸۵۸ دلار رسید.

در بازار فلز زرد حباب سکه امامی برای نخستین بار ۵ میلیونی شد. معامله‌گران می‌گویند ریزش ۱۰۰ دلاری اونس طی هفته گذشته مانعی برای سقف‌زنی بازار طلا شده است.

بازار بی‌حس شده است

امروز اکو ایران در گزارشی به بی‌حسی بازار به خبر آزادسازی منابع ایران، در عراق و چین اشاره کرد و نوشت:«قیمت دلار و سکه به اخبار آزادسازی منابع‌ ایران در عراق و چین کشش نداشت.»

آزادسازی منابع در چین باتوجه به سفر قریب‌الوقوع رئیسی سیگنال مثبتی بود اما بازار به این خبر واکنش نشان نداد. ادعای معامله‌گران این بود که خبر آزادسازی منابع کره به اندازه کافی بازار را بی‌حس کرده است.

سکه در سقف ماند

امروز دوشنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی در پله نخست کانال ۲۵ میلیون تومانی نوسان داشت. در لحظه نگارش این گزارش سکه امامی با قیمت ۲۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در حال معامله است و نسبت به روز گذشته ۵۰ هزار تومان گرانتر شده است.

سکه بهار آزادی بیش از ۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت. سکه بهار با قیمت ۲۳ میلیون و ۶۹۵ هزار تومان معامله شد.

نیم سکه امروز ۱۰۰هزار تومان ارزانتر شد. این قطعه از سکه با قیمت ۱۴ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان در بازار معامله شد. ربع سکه با قیمت ۹ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان معامله شد و ۱۵۰ هزار تومان نسبت به روز گذشته ارزانتر شد.

قیمت سکه گرمی بدون تغییر قیمتی و با همان نرخ روز قبل معامله شد. این قطعه از سکه دیروز ۵ میلیون تومان شد و امروز نیز با همان قیمت معامله شد.

امروز قیمت طلا نوسان کاهشی داشت. هر مثقال طلا ۱۱۷ هزار تومان ارزانتر شد و با قیمت ۹ میلیون و ۲۰۶ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با قیمت دو میلیون و ۱۲۵ هزار تومان معامله شد. این مقدار طلا نسبت به روز گذشته ۲۶ هزار تومان ارزانتر شد.

روند حباب سکه امروز در تمامی قطعات به غیر از ربع سکه افزایش داشت. افزایش قیمت حباب سکه در سکه امامی طی روزهای گذشته باعث شد مقدار حباب این قطعه، سقف پنج میلیون تومانی را رد کند. این مقدار بیشترین حبابی است که در ماه‌های اخیر، بازار در سکه امامی به خود دیده است.

طلای دست دوم ۲۷ هزار تومان کاهش قیمت داشت و با نرخ ۲ میلیون و ۹۵ هزار تومان معامله شد.

منطق معامله‌گران بازار ارز و طلا یکی است

در همین راستا کامبیز اشرفی کارشناس بازارهای مالی با اشاره به رفتار همگِن معامله‌گران ارز و طلا به تجارت‌نیوز گفت:« منطق خریداران این دو بازار یکی است. هر چیزی که باعث افزایش سطح انتظارات تورمی در جامعه شود، خریداران را به سمت طلا و ارز سوق می‌دهد.»

او با اشاره به صنف خریداران سکه خاطرنشان کرد:«صنف سکه قوی است و سکه‌فروشان زمانی که انس جهانی طلا کاهش می‌یابد اقدام به خرید دلار می‌کنند.»

اشرفی خاطرنشان کرد:«وقتی قیمت انس جهانی پایین بیاید تقاضای ارز افزایش می‌یابد و سکه‌بازان برای حفظ ارزش دارایی‌هایشان دلار می‌خرند. با این اقدام هم ارزش پولشان حفظ می‌شود و با افزایش قیمت دلار قیمت سکه هم بالاتر می‌رود.»

او تاکید کرد:«به همین دلیل است که وقتی به طور مثال ۸۰ دلار قیمت انس جهانی طلا کاهش می‌یابد؛ اما درصد کاهش قیمت سکه قابل توجه نیست. زیرا سکه‌فروشان شروع به خریدن دلار می‌کنند و باعث می‌شوند ضریب قیمت دلار بالاتر برود و قیمت سکه به مقدار قابل توجهی پایین نیاید.»

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: