قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

قیمت طلا سقوط کرد | قیمت طلا در بازار امروز 11 بهمن ماه

قیمت طلا و سکه امروز با کاهش چند پله‌ای قیمت دلار در مسیری کاهشی قرار گرفته‌اند. انواع سکه نیز به تبعیت از همین امر یا نسبت به روز گذشته تغییری نداشته‌اند و یا چند پله نزول را تجربه کرده‌اند.

قیمت طلا سقوط کرد | قیمت طلا در بازار امروز 11 بهمن ماه
کدخبر : 9469
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت.نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند.قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است.اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا و سکه امروز در ساعات ابتدایی شروع معاملات بازار، مسیری کاهشی را طی کرده اند و حالا هر دو فلز ارزشمند در پله‌های قیمتی پایین‌تر قرار گرفته‌اند. قیمت طلا در لحظه تنظیم این گزارش 2 میلیون 73 هزار و 900 تومان ثبت شده است.

پیش بینی قیمت طلا و سکه 11 بهمن 1401 / طلا و سکه؛ یک بازار و دو هوا

قیمت طلا و سکه دیروز در ۲ مسیر متفاوت قرار گرفت. بازار سکه از افزایش محدود قیمت دلار تبعیت کرد و قیمت طلا نیز از مصوبه جدید نهاد پولی کشور برای تسهیل واردات. امروز بازار فلز زرد روند پرنوسانی داشت.

روند قیمت طلا و سکه در نخستین ساعت معاملاتی امروز، با روند افزایشی آغاز شد اما در میانه روز روند قیمت سکه از بازار دلار تبعیت کرد و قیمت طلا نیز متاثر از مصوبه روز گذشته بانک مرکزی روند کاهشی به خود گرفت.

 بر اساس این مصوبه که از امروز قابلیت اجرا دارد تسهیلات متعددی برای واردات طلا به کشور فراهم شده است.

مصوبه جدید طلایی برای مهار قیمت در بازار فلز زرد

از امروز شرط الزام به گشایش اعتبار اسنادی برای واردات طلا حذف شد و از این به بعد، واردکنندگان می‌توانند با استفاده از همه روش‌ها و ابزارهای پرداخت، طلا وارد کنند.

در این مصوبه محدودیت استفاده از منابع ارزی شخصِ واردکننده، برای واردات طلا برداشته شده و استفاده از منابع ارزی حاصل از صادرات خود، صادرات دیگران و ارز دیگران نیز برای واردات طلا فراهم شده است.

علاوه بر این تسهیلاتی در رابطه با ثبت اطلاعات وارده در سامانه تامین ارز در نظر گرفته شده است که جزئیات آن در بخشنامه ارزی بانک مرکزی به همه موسسات بانکی ذکر شده است.

هدف بانک مرکزی رفع موانع ورود طلا به کشور، افزایش واردات این فلز گرانبها و تعدیل قیمت در بازار معاملات آزاد است.

هر چند به نظر می‌رسد مصوبه فوق برای مدیریت قیمت طلا و سکه موثر باشد اما باید در نظر داشت اگر تاثیری بر قیمت، در بازار داشته باشد در طولانی مدت در بازار نمود پیدا می‌کند و از سویی رانت این مصوبه نباید شامل افرادی خاص شود تا حداقل اثر را در بازار داشته باشد.

قیمت اونس طلا در بازار دیروز در محدوده 1926 دلار معامله شد که نسبت به روز شنبه تغییر چندانی نداشت.

کف کانال ۲۴ میلیونی برای سکه

دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی روند پرنوسانی داشت. روز خود را با روند افزایشی آغاز کرد، در میانه روز به کف محدوده ۲۴ میلیونی رسید و در لحظاتی نیز در کانال ۲۳ میلیونی معامله شد.

اما در لحظه نگارش این گزارش با افزایش بیش از ۵۰ هزار تومانی با قیمت ۲۴ میلیون و ۴۹ هزار تومان معامله شد. این در حالی است که نوسان قیمت این قطعه از سکه همچنان ادامه دارد.

سکه بهار آزادی در لحظه نگارش این گزارش ۳۰۰ هزار تومان گران شد. این قطعه از سکه امروز ۲۲ میلیون و ۹۰۱ هزار تومان شد و نوسان زیادی داشت.

نیم سکه امروز ۵۰ هزار تومان گران شد و با قیمت ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان معامله شد. در مقابل ربع سکه کاهش ۵۰ هزار تومانی داشت و به قیمت ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.‌‌ سکه گرمی امروز با همان نرخ ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی ۲روز گذشته معامله شد.

دیروز حباب سکه به غیر از ربع سکه روند افزایشی داشت و بیشترین افزایش حباب مانند دیروز مربوط به سکه بهار با ۴۰۰ هزار تومان افزایش بود.

روز گذشته قیمت طلا روند افزایشی داشت و امروز ارزان شد. هر مثقال طلا امروز بیش از ۱۰۰ هزار تومان ارزان شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲۴ هزار تومان ارزان شد و با قیمت ۲ میلیون و ۱۲۷ هزار تومان در حال معامله است.

طلای دست دوم امروز به قیمت ۲ میلیون و ۸۴ هزار تومان معامله شد و بیش از ۲۴ هزار تومان کاهش قیمت داشت.

وضعیت بازار طلا روشن نیست

ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به حساسیت بازار طلا به تجارت‌نیوز گفت: «هر اقدام دولت می‌تواند بر قیمت طلا و سکه اثرگذار باشد. اتفاقات اقتصادی، سیاسی و مالی، خبرهای برجام،‌ ارتباطات میان کشورها، موضوع اوکراین و روسیه همه روی قیمت طلا تاثیر دارد. به همین دلیل بعضی مواقع کاهشی و بیشتر مواقع قیمت طلا افزایشی است.»

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در مورد وضعیت خرید و فروش‌ها نیز خاطرنشان کرد: افرادی هستند که با سرمایه‌گذاری کلان روی طلا و سکه از این بازار سود زیادی کسب کرده‌اند. این افراد در حال حاضر در بازار حضور ندارند زیرا فعلاً وضعیت بازار کاملاً روشن نیست و به ثبات واقعی نرسیده است و ممکن است در صورتی که ثبات حاکم شود سرمایه خود را از بازار طلا خارج و به بازار دیگری ببرند.

او روند افزایشی قیمت در بازار فلز زرد را ناشی از رفتارهای اقتصادی دانست و ابراز عقیده کرد: عرضه و تقاضا بر موضوع سکه می‌تواند اثرگذار باشد. اما نمی‌تواند آینده قیمتی مشخصی برای این بازار متصور شد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: