قیمت سکه | قیمت سکه روز

قیمت سکه طوفان کرد | افزایش بی سابقه قیمت سکه در بازار امروز

امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران به قیمت ۲۴ میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت سکه طوفان کرد | افزایش بی سابقه قیمت سکه در بازار امروز
کدخبر : 9417
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم از ۷۰ هزار تومان در سال ۱۳۸۱ به ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا پایان مهرماه سال جاری رسیده که ۱۵۰ برابر شده است. قیمت سکه در سال های اخیر نوسان های زیادی داشته است. قیمت سکه و تغییرات آن به عوامل گوناگونی بستگی دارد.قیمت سکه به عو املی از جمله قیمت دلار، قیمت اونس جهانی طلا و نرخ بهره بانکی، وضعیت بازارهای مالی موازی، اتفاقات سیاسی در سطح ملی و کلان و … همگی جزو عوامل موثر بر قیمت سکه هستند. در ادامه به آخرین قیمت سکه در بازار می پردازیم.

امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران به قیمت ۲۴ میلیون تومان معامله می‌شود.

امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران به قیمت ۲۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

همچنین قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۹۳۱ دلار و ۱ سنت و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ ۲ میلیون و ۱۲۶ هزار تومان معامله می‌شود.

برای اطلاع از قیمت روز طلا و سکه به صفحه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان مراجعه کنید.

شما می‌توانید نرخ امروز طلا و سکه را در جدول زیر مشاهده کنید:

قیمت روز انواع سکه و طلا در بازار

محصول نرخ (تومان)

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۲۴ میلیون

سکه تمام طرح قدیم(امامی) ۲۲ میلیون

نیم سکه بهار آزادی ۱۴میلیون و ۴۰۰ هزار

ربع سکه بهار آزادی ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار

سکه یک گرمی ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار

اونس جهانی طلا ۱۹۳۱ و ۱ سنت

طلای ۱۸ عیار ۲ میلیون و ۱۲۶ هزار

پیش بینی قیمت طلا و سکه 10 بهمن 1401 / صعود سکه به کانال‌های بالاتر

دیروز رشد قیمت طلا و سکه متعاقب افزایش قیمت دلار رخ داد و سکه امامی در کانال جدید قیمتی قرار گرفت. تحلیلگران بازگشت سکه امامی به پایین محدوده ۲۰ میلیون تومانی را محتمل نمی‌دانند.

روند قیمت در بازار فلز زرد، امروز صعودی بود و با وجودی که به نظر می‌رسد نوسانات امروز دلار، قیمت طلا و سکه را در روند صعودی قرار داده است اما تلاش بازارساز و بازار انتظامی روزهای گذشته نیز نتوانست روند صعودی قیمت در بازار فلز زرد را تدام ببخشد. هر چند دیروز سکه امامی از بازار تبعیت نکرد و روند افزایشی داشت.

دلار طلا را گران کرد یا حباب سکه دلار را؟

روند قیمت طلا و سکه در حالی امروز صعودی بود که بازارهای جهانی در تعطیلات پایان هفته به سر می‌برند و قیمت انس جهانی در همان محدوده ۱.۹۲۸.۱۵ دلاری قرار داشت.

امروز قیمت سکه امامی بالای کانال ۲۴ میلیونی قرار گرفت و تحلیلگران فنی باور دارند تا زمانی که فلز گرانبهای داخلی بالای مرز 20 میلیون تومان قرار دارد، احتمال نزول معنی‌دار در بازار سکه وجود نخواهد داشت.

برخی تحلیلگران در روزهای گذشته افزایش حباب سکه را سیگنال افزایش قیمت برای دلار می‌دانستند. امروز قیمت دلار بار دیگر در محدوده ۴۴ هزار تومانی قرار گرفت و به نظر می‌رسد سیگنال حباب سکه که کارشناسان نسبت به آن هشدار داده بودند در قیمت دلار خود را نشان داده است.

بازگشت سکه به کانال ۲۴ میلیونی

امروز یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی سقف جدیدی زد و با بیش از ۴۰۰ هزار تومان افزایش، به میانه کانال ۲۴ میلیون تومانی رسید. سکه امامی با قیمت حدودی ۲۴ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان معامله شد. هر چند در لحظه نگارش این گزارش، نوسان زیادی نیز داشت.

سکه بهار آزادی در لحظه نگارش این گزارش ۵۰۰ هزار تومان گران شد. این قطعه از سکه امروز ۲۲ میلیون و ۷۹۹ هزار تومان شد و نوسان زیادی داشت.

نیم و ربع سکه هر کدام ۱۰۰ هزار تومان گران شدند و به ترتیب با قیمت ۱۴ میلیون و ۴۰۰ و ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شدند. سکه گرمی امروز با همان نرخ ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی روز گذشته معامله شد.

روز گذشته قیمت طلا، روند کاهشی داشت و امروز گران شد. هر مثقال طلا، امروز ۱۱۸ هزار تومان گران شد و به قیمت ۹ میلیون و ۱۵۶ هزار تومان رسید.

این روند صعودی قیمت در بازار فلز زرد در حالی اتفاق افتاد که بازارهای بین‌المللی در تعطیلی پایان هفته به سر می‌برند و طلای جهانی به عنوان یکی از فاکتورهای موثر بر قیمت طلا و سکه در نرخ ثابتی قرار داشت.

هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲۶ هزار تومان گران شد و با قیمت ۲ میلیون و ۱۲۲ هزار تومان معامله می‌شود.

طلای دست دوم امروز به قیمت ۲ میلیون و ۹۴ هزار تومان معامله شد و بیش از ۲۵ هزار تومان رشد قیمت داشت.

آینده طلا در دستان دلار

میثم رادپور، تحلیلگر بازارهای مالی در باره قیمت طلا و سکه در بازار به تجارت‌نیوز گفت: «اگر بخواهیم آینده قیمت طلا و سکه را بفهمیم، باید ببینیم آینده قیمت دلار چه می‌شود. اکنون آینده دلار تمام عوارض دولت‌های قبل را دارد و پیامد ناشی از تورم در اوج خود به سر می‌برد.»

رادپور گفت:«درباره بازار طلا بهترین و ساده‌ترین تحلیل، توجه به بازار و قیمت دلار است. اگر قیمت دلار ‍۱۰۰ درصد رشد کند، طلا به همین نسبت رشد خواهد کرد.»

این کارشناس بازار معتقد است: «انس طلای جهانی حداقل در مقطع فعلی در ماه‌ها و سال‌های اخیر بازیگر فعالی در قیمت طلا در ایران نبوده است.»

با وجود اثرپذیری قیمت طلا و سکه به طور سنتی از بازار ارز، اما در ماه‌های گذشته، قیمت این فلز گران‌‌بها مستقل عمل کرد و روند افزایشی داشت.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: