قیمت دلار | قیمت دلار در بازار

قیمت دلار سکته کرد | قیمت دلار در بازار امروز چقدر شد؟

دیروز قیمت دلار در بازار آزاد یک پله پیشروی کرد اما قیمت این اسکناس در مرکز مبادله دلار و طلا همچنان بدون تغییر ماند. کارشناسان اقتصادی این فریز قیمتی در مرکز مبادله را نشانه خوبی دانسته‌اند.

قیمت دلار سکته کرد | قیمت دلار در بازار امروز چقدر شد؟
کدخبر : 12021
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

امید است که با کاهش قیمت دلار، قیمت سکه نیز به وضع بهتری برسد و قیمت مناسب تری پیدا کند.قیمت دلار در روز های اخیر روند صعودی بدی را در پیش گرفته است. پیش بینی های عجیبی از قیمت دلار انجام گرفته و نشان از این دارد که قیمت دلار مرز 29 هزار تومان را طی کند. در راستای افزایش قیمت دلار، قیمت سکه و طلا نیز بالا می رود. قیمت دلار چند روزی است که روال صعودی خود را در پیش گرفته و روز به روز گران تر می شود. خبر ها حاکی از آن است که قیمت دلار  امروز افزایش یافت.

دیروز قیمت دلار در بازار آزاد یک پله پیشروی کرد اما قیمت این اسکناس در مرکز مبادله دلار و طلا همچنان بدون تغییر ماند. کارشناسان اقتصادی این فریز قیمتی در مرکز مبادله را نشانه خوبی دانسته‌اند.

قیمت دلار روز گذشته به کانال ۵۲ هزار تومانی ورود کرد. معامله‌گران بازار ارز سیگنال تغییر شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی را بر افزایش قیمت دلار موثر دانستند. آنها معتقد بودند با کناررفتن معمار روابط دوستانه ایران و عربستان، مناسبات دو کشور که عمر طولانی ندارد، به ثمر ننشسته دستخوش تنش می‌شود. در ماه‌های گذشته هر گونه حُسن ارتباط با کشورهای همسایه ابزاری برای جلوگیری از اوج گرفتن قیمت دلار بود.

در سه روز گذشته قیمت دلار به طور متوسط در هر روز ۵۰۰ تومان افزایش داشت. در این مدت بازار ارز پذیرای سرمایه‌گذارانی بود که هفته گذشته شانس خود را در بازار خودرو امتحان کردند و دست خالی برگشتند. دیروز با وجود کاهش عرضه، اما بازار داغ و پرمشتری بود.

روز گذشته بازارهای همسایه نیز با افزایش قیمت دلار در تهران همراه شدند. دلار هرات دیروز به کانال ۵۲ هزار تومانی ورود کرد و هزار تومان گران شد. این اسکناس با قیمت ۵۲ هزار و ۳۰۰ تومان عرضه شد. دلار سلیمانیه نیز ۷۰۰ تومان افزایش قیمت داشت و با رقم ۵۱ هزار و ۹۴۰ تومان مبادله شد. همچنین درهم امارات با قیمت ۱۴ هزار و ۵۸۰ تومان و با همان قیمت روز یکشنبه معامله شد.

قیمت نرخ‌های مختلف

قیمت دلار روز گذشته در مرکز مبادله ارز و طلا همانند روزهای گذشته بدون تغییر ماند. این اسکناس در سایت بازار متشکل ارزی همچنان با قیمت ۴۲ هزار و ۳۵۲ تومان درج شد. دلار حواله نیز با قیمت ۳۸ هزار و ۵۰۲ تومان عرضه شد.

همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بود.

کارشناسان اقتصادی عدم تغییر قیمت ارز در مرکز مبادله دلار و طلا را نشانه خوبی می‌دانند. آنها معتقدند این قیمت ثابت یعنی تقاضا و عرضه‌ نوسانی نداشتیم. تقاضای واقعی برای ارز وجود دارد و چیزی نیست که هر روز تغییر کند.

قیمت ارزهای موثر

اسکناس یورو روز گذشته در بازار آزاد با قیمت ۵۶ هزار و ۵۸۲ تومان معامله شد و ۵۳۰ تومان رشد قیمت داشت. در سایت بازار متشکل، اسکناس یورو به قیمت ۴۵ هزار و ۸۱۲ تومان رسید و کاهش محدودی داشت. یوروی حواله نیز با قیمت ۴۱ هزار و ۶۴۷ تومان عرضه شد.

روز گذشته قیمت درهم در بازار آزاد بدون تغییر و با رقم ۱۴ هزار و ۵۸۰ تومان معامله شد. قیمت درهم در سایت بازار متشکل ارزی نیز همانند دلار تغییری نداشت. حواله درهم با قیمت ۱۰ هزار و ۴۸۴ تومان مبادله شد. اسکناس درهم نیز با رقم ۱۱ هزار و ۵۳۲ تومان عرضه شد.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان