قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

قیمت طلا امروز را صعودی شروع کرد | قیمت طلا در بازار امروز 12 اسفندماه

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۳ درصد افزایش به ۱۸۳۸ دلار و ۳۳ سنت رسید.

قیمت طلا امروز را صعودی شروع کرد | قیمت طلا در بازار امروز 12 اسفندماه
کدخبر : 10474
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت.نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند.قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است.اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۳ درصد افزایش به ۱۸۳۸ دلار و ۳۳ سنت رسید.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، قیمت طلا در روز جمعه افزایش یافته و در آستانه اولین افزایش هفتگی پس‌از 5 هفته قرار دارد. اظهارات مقامات فدرال رزرو آمریکا مسیر سیاست‌های پولی این کشور را در سال جاری میلادی مشخص‌تر کرده‌است.

 رئیس فدرال رزرو آمریکا از افزایش 25 واحدی نرخ بهره در ماه مارس خبر داده است. کریستوفر، والر رئیس فدرال رزرو هم طی سخنرانی جداگانه‌ای اعلام کرد کاهش تورم و رشد اقتصاد روند رشد نرخ بهره را آرام‌تر خواهد کرد. اما هر دوی این سیاست‌مداران هشدار داده‌اند هر گونه نشانه‌ای از افزایش تورم باعث می‌شود بانک مرکزی اقدامات سخت‌گیرانه‌ای را در پیش بگیرد. بازار فلزات نسبت‌به این اظهارات عکس‌العمل مثبتی در این هفته نشان داده است.

 قیمت هر اونس طلا امروز با 0.13 درصد افزایش به 1838 دلار و 33 سنت رسید.

 بالا رفتن نرخ بهره به نفع بازار فلزات نیست چون هزینه نگه‌داری این سرمایه‌های غیر سودده را افزایش می‌دهد. طلا و سایر فلزات گرانبها با کاهش قیمت شدیدی در 2022 یعنی هم‌زمان با اتخاذ سیاست‌های سخت‌گیرانه پولی فدرال رزرو آمریکا و افزایش نرخ بهره این بانک مواجه شدند. اما دورنمای توقف این روند باعث بهبود بازار فلزات در این هفته شده‌است.

 قیمت پلاتین پس‌از 7 هفته کاهش در آستانه یک افزایش 7 درصدی طی یک هفته گذشته قرار دارد و قیمت نقره هم پس‌از 6 هفته کاهش، 1.2 درصد طی هفته گذشته افزایش یافته است. فلزات صنعتی هم در این هفته با افزایش قیمت مواجه بودند که نتیجه بهبود فعالیت‌های تجاری در چین به‌عنوان بزرگ‌ترین واردکننده کالا در دنیاست.

 قیمت نقره امروز با 0.88 درصد افزایش به 21 دلار 9 سنت رسید و پلاتین با 0.24 درصد افزایش 967 دلار و 2 سنت معامله می‌شود.

قیمت طلا و سکه روز پنجشنبه روند نسبتا با ثباتی داشت. فعالان بازار در انتظار اثرات سفر گروسی به تهران هستند تا شاهد کاهش بیشتر قیمت در بازار فلز زرد باشند.

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت طلا و سکه در دو روز گذشته با ریزش قیمت دلار در مسیر نزولی قرار گرفت. روز پنجشنبه قیمت در بازار فلز زرد در همان کانال ۲۹ میلیون تومان روز چهارشنبه نوسان داشت.

سیگنال سفر گروسی قیمت طلا را کاهش می‌دهد؟

کارشناسان در روزهای گذشته بازار سرمایه را تشنه اخبار مساعد سیاسی برای افتادن در روند نزولی می‌دانستند. براساس خبرهای منتشر شده، قرار است امروز (۱۲ اسفند) گروسی به تهران بیاید و روز شنبه با رئیسی دیدار کند. سیگنال این سفر فعلا بازارهای سرمایه‌ را در مسیر نزولی قرار داده و معامله‌گران امید دارند، شنبه روند نزولی قیمت‌ها پایدار بماند.

این هفته چند خبر بازار دلار، طلا و سکه را تحت تاثیر قرار داد. آزادی شهروند اسپانیایی در ایران و شایعه حضور عباس عراقچی در کنار امیرعبداللهیان، در دور جدید مذاکرات برجام سیگنال‌هایی بود که اواسط هفته جاری به شدت در رسانه‌های داخلی بازنشر شد و قیمت دلار را کاهش داد. متعاقب این اخبار و ریزش ۶ پله‌ای قیمت دلار، قیمت طلا  و سکه ریخت.

کارشناسان بازار معتقدند اگر قیمت دلار به‌عنوان مهم‌ترین فاکتور کاهش قیمت فلز زرد، با همین روند، کاهشی شود،  قیمت طلا   و سکه نیز در کانال‌های قیمتی پایین‌تر قرار خواهد گرفت.

فروش در بازار سکه بالا گرفت

به باور بیشتر فعالان، عامل اصلی نزول قیمت سکه، افزایش فشار فروش در بازار حواله درهم بود. فعالان بازار می‌گویند میزان فروش‌ها در بازار سکه بیشتر شده است.

درهم امارات روز چهارشنبه تا نزدیک مرز 15 هزار تومانی عقب‌نشینی کرد. افت قیمت درهم، این احتمال را در ذهن سکه‌بازان برجسته کرد که دلار نیز به‌زودی افت بیشتری را تجربه خواهد کرد.

با وجودی که روز گذشته قیمت انس جهانی طلا روند نزولی محدودی داشت و در لحظه نگارش این گزارش به قیمت 1,835.74 رسید، اما بازار بر مدار دلار چرخید و قیمت سکه که روز چهارشنبه در کانال ۲۸ و ۲۹ میلیون تومانی نوسان داشت، امروز در پله سوم کانال ۲۹ میلیون تومانی به کار خود پایان داد.

روند باثبات در بازار سکه

پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی 135 هزار تومان ارزانتر از روز چهارشنبه معامله شد و به قیمت ۲۹ میلیون و ۳۹۳ هزار تومان رسید.سکه بهار با قیمت ۲۶ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان معامله شد.

نیم، ربع و سکه گرمی با همان قیمت روز چهارشنبه ۱۰ اسفند معامله شدند.‌ نیم‌سکه ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد. قیمت ربع سکه ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شد. سکه گرمی با قیمت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی معامله شد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: