قیمت سکه | قیمت سکه بازار

قیمت سکه کولاک کرد | قیمت سکه در بازار امروز 8 اسفندماه

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به قیمت ۳۴ میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت سکه کولاک کرد | قیمت سکه در بازار امروز 8 اسفندماه
کدخبر : 10315
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم از ۷۰ هزار تومان در سال ۱۳۸۱ به ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا پایان مهرماه سال جاری رسیده که ۱۵۰ برابر شده است. قیمت سکه در سال های اخیر نوسان های زیادی داشته است. قیمت سکه و تغییرات آن به عوامل گوناگونی بستگی دارد.قیمت سکه به عو املی از جمله قیمت دلار، قیمت اونس جهانی طلا و نرخ بهره بانکی، وضعیت بازارهای مالی موازی، اتفاقات سیاسی در سطح ملی و کلان و … همگی جزو عوامل موثر بر قیمت سکه هستند. در ادامه به آخرین قیمت سکه در بازار می پردازیم.

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به قیمت ۳۴ میلیون تومان معامله می‌شود.

امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران به قیمت ۳۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

همچنین قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۸۰۹ دلار و ۱۳ سنت و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ ۲ میلیون و ۸۴۶ هزار تومان معامله می‌شود.

محصول

نرخ (تومان)

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۳۴میلیون

سکه تمام طرح قدیم(امامی) ۳۱ میلیون

نیم سکه بهار آزادی ۱۷میلیون و ۵۰۰ هزار

ربع سکه بهار آزادی ۱۲ میلیون

سکه یک گرمی ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار

اونس جهانی طلا ۱۸۰۹ و ۱۳سنت

طلای ۱۸ عیار ۲ میلیون و ۸۴۶ هزار

دیروز قیمت طلا و سکه با روند صعودی باز شد و تمام قطعات سکه در کانال‌‌های جدید قیمتی قرار گرفت. با کاهش چهارپله‌ای قیمت دلار در بعد از ظهر امروز اما، روند صعودی قیمت در بازار فلز زرد نیز برگشت. آیا روند کاهشی در بازارهای مالی ادامه دارد؟

دیروز نیز روند صعودی قیمت طلا و سکه با افزایش قیمت دلار ادامه داشت. قیمت سکه که از هفته گذشته در هر روز به طور مداوم افزایش داشت، امروز گران شد. در میانه معاملات امروز قیمت سکه در سقف ۳۵ میلیونی قرار گرفت اما در ادامه روز با توجه به کاهش چهارپله‌ای قیمت دلار همراه شد و به میانه کانال ۳۴ میلیونی برگشت.

برجام بازار را نجات می‌دهد

دیروز و امروز حباب سکه امامی از مرز ۱۰ میلیون تومان گذشت. برخی معامله‌گران معتقد بودند حباب بالای سکه آلارمی است برای ریزش قیمت و برخی نیز می‌گفتند سیگنال‌های نامساعد بین‌المللی مانع کاهش قیمت در بازار فلز زرد است.

آنها تنها راه کاهش قیمت را سیگنالی قوی، نظیر نشستن دو طرف بر سر میز مذاکرات برجام ‌دانستند. حال اینکه کارشناسان اقتصادی معتقدند برجام مرده اما دو طرف، آن را اعلام نمی‌‌کنند.

تحلیلگران بازار در روزهای گذشته معتقد بودند این افزایش قیمت طلا و سکه با توجه به تورم و بازار احتیاطی دلار طبیعی است. به باور آن‌ها این روند رشد تقاضا و ترس مردم برای از دست رفتن سرمایه‌هایشان است که بازار این فلز خوش‌رنگ را تکان داده است.

اما فروشندگان بازار فلز زرد می‌گویند، این روند افزایش ناشی از تقاضاهای خرد نیست، زیرا مردم توان خرید در چنین قیمت‌هایی را ندارند.

چپ بازارساز پر است؟

روز گذشته بازارساز، فروش دلار سهمیه‌ای را مجددا از سر گرفت و این گمانه را در میان معامله‌گران تقویت کرد که چپ بازارساز پر است. همین مساله باعث شد قیمت در بازار طلا و سکه هم اندکی کندتر در مسیر صعودی حرکت کند و در به تدریج نسبت به قیمت‌های ظهر کاهشی شود.

امروز یکشنبه هفتم اسفند ۱۴۰۱، قیمت سکه امامی ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد و سکه بهار آزادی ۳۲ میلیون تومان در بازار معامله شد.

نیم سکه به قیمت ۱۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. ربع سکه نیز ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد. سکه گرمی ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد. روند قیمت‌های سکه در میانه امروز، به تبع کاهش چهارپله‌ای قیمت دلار در تمامی قطعات کاهش یک میلیونی تا ۲۰۰ هزار تومانی قیمت را داشت.

دو روند بازار فلز زرد در یک روز

قیمت طلا روز گذشته روند پرنوسانی داشت. در ابتدای ساعت معاملاتی امروز مثقال و گرم تغییر کانال دادند. صبح امروز هر مثقال طلا با بیش از ۹۳۰ هزار تومان افزایش قیمت با نرخ حدودی ۱۳ میلیون تومانی معامله شد. اما در لحظه نگارش این گزارش به کانال ۱۱ میلیون تومانی برگشت و به قیمت ۱۱ میلیون و ۶۰۷ هزار تومان رسید.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز صبح امروز  ۲۰۰ هزار تومان گران‌ شد و در کانال سه میلیون تومانی معامله شد. در لحظه نگارش این گزارش اما کاهش داشت و هر گرم طلا با قیمت دو میلیون و ۶۸۰ هزار تومان معامله شد.

چشم بازار طلا به دلار است

در همین راستا  میثم راد‌پور کارشناس بازارهای مالی با تاکید بر اینکه تمام عوامل تکنیکی و فنی در کنار عامل تورم رنگ می‌بازد، به تجارت‌نیوز گفت:« با توجه به انتظارات تورمی و افزایش قیمت دلار شناسایی روند بازار طلا و سکه کار سختی نیست. بازار فلز زرد از قیمت دلار تبعیت می‌کند.»

این کارشناس اقتصادی افزود:«تورم در کشور بسیار بالاست و این موضوع بر قیمت دلار اثر مستقیم دارد. همچنین درباره بازار طلا بهترین و ساده‌ترین تحلیل توجه به بازار و قیمت دلار است.»

وی با اشاره به کاهش قیمت طلای جهانی تاکید کرد:« با وجودی که انس جهانی طلا یکی از فاکتورهای تعیین قیمت طلای داخلی است اما با توجه به نوسانات قیمت دلار فعلا بازیگر فعالی در بازار طلا و سکه به حساب نمی‌آید.»

رادپور گفت:« در حال حاضر اونس جهانی اثر جزئی بر قیمت‌ها دارد و سرمایه‌گذاری در بازار طلا و سکه بستگی به نرخ ارز تهران دارد. اگر وضعیت این بازار مناسب و باثبات باشد، زمان مناسبی برای سرمایه‌گذاری است.»

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: