قیمت سکه | قیمت سکه روز

قیمت سکه کولاک کرد | قیمت سکه در بازار امروز 13 بهمن ماه

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (پنجشنبه٫ 13بهمن‌ماه) در بازار آزاد تهران به 24 میلیون و 393 هزارتومان رسید. قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز به 23 میلیون تومان رسید.

قیمت سکه کولاک کرد | قیمت سکه در بازار امروز 13 بهمن ماه
کدخبر : 9553
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم از ۷۰ هزار تومان در سال ۱۳۸۱ به ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا پایان مهرماه سال جاری رسیده که ۱۵۰ برابر شده است. قیمت سکه در سال های اخیر نوسان های زیادی داشته است. قیمت سکه و تغییرات آن به عوامل گوناگونی بستگی دارد.قیمت سکه به عو املی از جمله قیمت دلار، قیمت اونس جهانی طلا و نرخ بهره بانکی، وضعیت بازارهای مالی موازی، اتفاقات سیاسی در سطح ملی و کلان و … همگی جزو عوامل موثر بر قیمت سکه هستند. در ادامه به آخرین قیمت سکه در بازار می پردازیم.

 قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (پنجشنبه٫ 13بهمن‌ماه) در بازار آزاد تهران به 24 میلیون و 393 هزارتومان رسید. قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز به 23 میلیون تومان رسید.

قیمت هر قطعه نیم سکه 14 میلیون و 300 هزارتومان و، ربع سکه 9 میلیون و 250 هزارتومان تومان و سکه یک گرمی 4 میلیون و 800 هزارتومان است.

قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهان 1956 دلار و 81 سنت و هر گرم طلای 18 عیار در بازار تهران دو میلیون 141 هزار تومان است.

قیمت طلای جهانی به بالاترین سطح بیش از ۹ ماه گذشته رسید.

به نقل از ایسنا، قیمت طلا امروز(پنجشنبه) پس از اینکه فدرال رزرو نرخ بهره را ۲۵ واحد افزایش داد، رشد کرد و به بالاترین حد در بیش از ۹ ماه گذشته رسید.

قیمت هر اونس طلا امروز تا ساعت ۷ و ۵۵ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۱.۷ درصد افزایش به ۱۹۵۱ دلار و ۸۰ سنت رسید که در اوایل جلسه به بالاترین حد خود از آوریل ۲۰۲۲ رسید.  قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا با ۰.۰۹ درصد افزایش به ۱۹۵۲ دلار و ۸۰ سنت رسید.

 پاول ضمن اشاره به پیشرفت در کاهش تورم که به گفته او در مراحل اولیه خود است، نسبت به تشدید بیشتر سیاست پولی هشدار داد. اگرچه پاول گفت که افزایش نرخ بهره ممکن است ادامه یابد با این حال، طلا همچنان در سطح ۱۹۶۰ دلار با مقاومت روبرو خواهد شد. در ادامه، معامله‌گران بر روی داده‌های اقتصادی و نظرات مقامات فدرال رزرو برای جهت‌گیری بیشتر تمرکز خواهند کرد.

طلا در محیطی با نرخ بهره پایین‌تر سود می‌برد زیرا هزینه فرصت نگهداری شمش‌های بدون بازده را کاهش می‌دهد.

تحلیلگران اظهار کردند که اگر نشانه‌های بیشتری از کندی در اقتصاد ایالات‌متحده وجود داشته باشد و فدرال رزرو به کاهش نرخ‌ها ادامه دهد، تقاضای سرمایه‌گذاران برای طلا افزایش خواهد یافت. در همین حال، انتظار می رود بانک انگلستان و بانک مرکزی اروپا در اواخر روز نرخ بهره را ۵۰ واحد افزایش دهند.

بر اساس گزارش رویترز، شاخص دلار ۰.۲ درصد کاهش یافت. دلار ضعیف‌تر، شمش با قیمت دلار را برای خریدارانی که ارزهای دیگر دارند جذاب‌تر می‌کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با یک درصد افزایش به ۲۴.۲۲ دلار رسید و به بالاترین حد یک هفته اخیر رسید. پلاتین با ۰.۷ درصد افزایش به ۱۰۱۰ دلار و ۹۲ سنت و پالادیوم ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۶۷۴ دلار و سه سنت رسید.

منبع: ایسنا

دیروز روند قیمت در بازار فلز زرد مستقل عمل کرد و از ثبات قیمت دلار ، تبعیت نکرد. روند رشد قیمت طلا امروز هر مثقال طلا را بار دیگر وارد محدوده ۹ میلیون تومانی کرد. این بازار از وعده‌های سیاست‌مداران دست شسته و راه خود را می‌رود.

در شرایطی که قیمت دلار در محدوده ثابتی فریز شده اما قیمت طلا و سکه بر خلاف روز گذشته، امروز روند صعودی داشت. هر چند این افزایش قیمت در بازار فلز زرد مانند روزهای نخستین بهمن‌ماه، میلیونی نیست اما قیمت فلز زرد را نیز در کانال‌های جدید تثبیت کرده است.

سلب اعتماد مردم از اظهارات سیاستگذاران اقتصادی

رئیس‌جمهوری شب گذشته در گفتگویی تلویزیونی،‌ هدف دولت را نزدیک کردن نرخ دلار آزاد و نیمایی به هم عنوان کرد. رئیسی اعتراضات اخیر را از دلایل افزایش قیمت دلار دانست.

او از ذخایر ارزی خوب و قابل اطمینان کشور سخن گفت که هیچ نگرانی در این زمینه نداریم و فروش نفت داریم و پول آن وصول می‌شود.

برخی از سکه بازان با اشاره به اظهارات رئیسی می‌گفتند گفتار درمانی، بازار  ارز و سکه را آرام نخواهد کرد و یکی از دلایل رشد نرخ ارز و سکه عدم اطمینان و اعتماد مردم به اظهارات سیاستگذاران اقتصادی است. موید این موضوع نیز افزایش قیمت سکه در بازار امروز بود.

ه باور این دسته از معامله‌گران، تا زمانی که جهت انتظارات به دلیل شرایط اقتصادی و سیاسی داخلی و بین المللی تغییر نکند، گفتاردرمانی صرفا به‌عنوان یک مُسکن کوتاه‌مدت عمل خواهد کرد و احتمال صعودی شدن قیمت‌ها در بلندمدت وجود خواهد داشت.

فعلا نهاد پولی کشور در تلاش است تا با ابزارهایی نظیر طرح ربع سکه تعادل قیمتی را در بازار ایجاد کند و امید بسیاری از خریداران انتظاری نیز به همین موضوع و تاثیر آن در روزها آینده است. شرکت بورس کالای ایران اعلام کرد که دامنه نوسان قیمت ربع سکه بورسی به مثبت و منفی 30 درصد افزایش یافت.

انس جهانی طلا با رشد نزدیک به سه دلاری به ۱.۹۳۰.۳۵ رسید و به اعتقاد کارشناسان بازار طلا فعلا بازیگر فعالی در تعیین قیمت طلا و سکه نیست.

مثقال به کانال بالاتر برگشت

امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی نوسان زیادی داشت. این قطعه از سکه با افزایش نزدیک به ۵۰ هزار تومانی قیمت، در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۲۴ میلیون و ۳۰۱ هزار تومان معامله شد. سکه بهار ۲۰۰ هزار تومان رشد داشت و بیشترین افزایش قیمت را در خانواده سکه‌ها به خود اختصاص داد. این قطعه از سکه هم‌اکنون در مرز کانال ۲۳ و ۲۴ میلیون تونانی نوسان دارد.

نیم‌سکه ۵۰ هزار تومان گران شد و با قیمت ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز افزایش ۱۰۰ هزار تومانی داشت و به قیمت ۹ میلیون و ۲۵۰ هزار تومانی رسید. سکه گرمی سه روز است که با نرخ چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی در حال معامله است و تغییر قیمتی ندارد.

حباب سکه امروز در مرز افزایش و کاهش قیمت سرگردان است. در لحظه نگارش این گزارش حباب سکه امامی و سکه گرمی کاهش دارد و مابقی سکه‌‌ها حباب مثبت دارند. این در حالی است که روند قیمت حباب سکه در همین محدوده نمی‌ماند و تا پایان ساعت معاملاتی امروز تغییر می‌کند.

امروز قیمت طلا برخلاف روز گذشته روند صعودی داشت. کاهش روز گذشته، قیمت هر مثقال طلا را از کانال ۹ میلیون تومانی پایین کشید. اما امروز با ۳۰۵ هزار تومان افزایش قیمت، هر مثقال طلا به ۹ میلیون و ۲۷۳ هزار تومان رسید. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افزایش ۷۱ هزار تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۱۴۱ هزار تومان در بازار معامله شد.

قیمت طلای دست دوم نزدیک به ۷۰ هزار تومان گران‌ شد و با نرخ ۲ میلیون و ۱۱۲ هزار تومان معامله شد.

طلا بخرید

عباد محمدولی، کارشناس بازار طلا با تاکید بر اینکه تا شب عید روند فعلی قیمت طلا و سکه ادامه خواهد داشت خاطرنشان کرد: تشدید تحریم‌ها و وضع تحریم‌های جدید، توسط اتحادیه اروپا از مواردی است که می‌تواند قیمت را در بازار فلز زرد تحت تاثیر قرار دهد.

او با اشاره به عرضه سکه در بورس کالا، گفت: اگر فعالیت بورس، در بخش طلا و سکه به شکل گسترده و هدفمند ادامه یابد، حباب سکه کاهشی است. کاهش یکباره قیمت سکه در حدود یک میلیون تومان نشان‌دهنده کاهش حباب آن است و در واقع از اصل ذاتی طلا چیزی کم نشده است.

این فعال بازار طلا تاکید کرد در زمان‌هایی که بازار هیجانی و خارج از منطق است؛ سرمایه گذاران به بازار ورود نکنند.

وی افزود:« افراد نباید به صورت کوتاه‌مدت به بازار طلا ورود کنند و سرمایه‌گذاری در این بازار را در میان‌مدت و بلندمدت انجام دهند. فلز طلا در بلندمدت امانت‌دار خوبی است اما نباید از نوسانات برای کسب سود در بازار طلا استفاده کرد. بنابراین توصیه می‌شود مردم،‌ برای حفظ سرمایه خود طلا بخرند.»

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: