قیمت خودرو | قیمت خودرو در بازار

روند نزولی قیمت خودرو امروز ادامه دارد؟ | قیمت خودرو امروز در بازار چقدر شد؟

قیمت خودرو پس از پشت سر گذاشتن یک موج گرانی، روند کاهشی را در پی گرفت. به‌طوری که برخی خودروها طی یک روز 30 میلیون تومان کاهش قیمت داشتند. البته در این میان همچنان خودروهایی هستند که هنوز روند نزولی بازار بر آن‌ها تاثیر نگذاشته است.

روند نزولی قیمت خودرو امروز ادامه دارد؟ | قیمت خودرو امروز در بازار چقدر شد؟
کدخبر : 8347
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

قیمت خودرو با تعیین تکلیف واردات خودرو دچار تغییرات و شاید به ثبات برسد.قیمت خودرو امروز نسبت به روز قبل کاهش نداشته است  و هیچ اتفاق تازه ای در بازار و قیمت خودرو رخ نداده است.قیمت خودرو همواره دچاره نوسان و افزایش قیمت است. در ادامه قیمت خودرو امروز را میخوانید.

قیمت خودرو پس از پشت سر گذاشتن یک موج گرانی، روند کاهشی را در پی گرفت. به‌طوری که برخی خودروها طی یک روز 30 میلیون تومان کاهش قیمت داشتند. البته در این میان همچنان خودروهایی هستند که هنوز روند نزولی بازار بر آن‌ها تاثیر نگذاشته است.

قیمت خودرو صفر داخلی روز دوشنبه، 12 دی ۱۴۰۱، با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو در سایت‌های آگهی و خرید و فروش خودرو همچنان نوسانی است. اما به نظر می‌رسد قیمت‌ها در بازار آزاد روند دیگری را طی می‌کنند. بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت خودرو از روزهای گذشته با ریزش عجیب و ناگهانی همراه شده است. درحالی که این روند هنوز به سایت‌های خرید و فروش و آگهی خودرو نرسیده است.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

پراید ۱۱۱ که تولید آن مدت‌هاست متوقف شده، وارد بازه جدید قیمتی شد. این خودرو امروز صبح پنج میلیون تومان گران شد و اکنون در قیمت 273 میلیون تومان به فروش می‌رسد. پراید ۱۳۱ نیز پنج میلیون تومان گران شد و امروز به نرخ 259 میلیون تومان عرضه می‌شود.

تارا اتوماتیک هم که در هفته‌های گذشته با افزایش قیمت قابل‌توجهی همراه شد، امروز 33 میلیون تومان ارزان و به نرخ 730 میلیون تومان در بازار خرید و فروش شد.

پژو ۲۰۷ اتومات پس از روزها افزایش قیمت، امروز در محدوده قیمتی 770 میلیون تومان خرید و فروش شد.

خودرو دنا معمولی هم که روزها بود که با ثبات قیمت همراه شده بود، امروز سه میلیون تومان ارزان و در قیمت 587 میلیون تومان در بازار عرضه شد.

پژو پارس اتوماتیک که در روزهای گذشته جهش قیمتی زیادی را تجربه کرد، اما امروز 11 میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و در قیمت 643 میلیون تومان در بازار خودرو کشور عرضه شد.

قیمت خودروهای پرطرفدار

اما خودروهایی که در بازار بیشتر مورد معامله قرار می‌گیرند و خریدار بیشتری دارند امروز با چه قیمتی به بازار عرضه می‌شوند؟

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس که از خودروهای پرطرفدار این روزهاست، صبح امروز پنج میلیون تومان افزایش قیمت داشت و در محدوده 292 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر چهار میلیون تومان ارزان شد و حالا 460 میلیون تومان ارزش دارد. در این میان، تیپ پنج این مدل پژو با 15 میلیون تومان کاهش قیمت نسبت به روز گذشته، در نرخ 475 میلیون تومان به بازار عرضه شد.

این روزهای که کوییک جایگزین پراید شده است و به قشر متوسط جامعه اختصاص یافته بود، در روزهای گذشته رکورد جدیدی را ثبت کرد و به 303 میلیون تومان رسید.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تهران، در رابطه با علت کاهش قیمت ناگهانی خودرو در بازار به تجارت‌نیوز گفت: نوسانات قیمتی در بازارهای مختلف، از جمله بازار خودرو متاثر از نداشتن ثبات ریالی در کشور است.

او افزود: اگر ثبات ریالی در کشور وجود داشت و نرخ دلار نوسان زیادی نداشت، قیمت خودرو نیز با ثبات همراه می‌شد. در حال حاضر نیز تنها عامل کاهش قیمت خودرو در بازار کاهش نرخ دلار است و اگر دلار با ریزش بیشتری همراه شود، قیمت خودرو در بازار نیز با کاهش همراه می‌شود.

او تاکید کرد: اما این کاهش قیمت به اندازه‌ای نیست که خودروها به قیمت پیش از رکوردزنی‌های قیمتی بازگردد و تنها مقداری ارزان می‌شود.

اسفند سال گذشته بود که فاطمی امین وعده کاهش قیمت خودرو را داد و در نشستی با خبرنگاران اعلام کرد «قرار است تولید خودرو در سال 1401 حدود 1.5 برابر بیشتر شود و به واسطه این افزایش، قیمت تمام شده خودرو 15 درصد کمتر می‌شود.»

اما آمارهای خودروسازان خلاف وعده وزیر صمت را نشان می‌دهد. در 8 ماهه ابتدایی سال جاری تنها ۶۷۱ هزار دستگاه خودرو تولید شده است. به این ترتیب نه تنها تولید افزایش نیافته که قیمت را کاهش دهد، بلکه میزان تولید خودرو کاهش داشته و به شکاف بیشتر عرضه و تقاضا در بازار و افزایش قیمت خودرو دامن زده است.

در این مدت که وزیر صمت در حال کاهش 15 درصدی قیمت خودرو بود، قیمت انواع خودروهای داخلی و خارجی افزایش بی‌سابقه‌ای را تجربه کرد. به نحوی که پراید 151 میلیون تومانی با 94 میلیون افزایش قیمت به 245 میلیون تومان رسید.

پژو 207 دنده‌ای 460 میلیون تومان شد در حالی که ابتدای دوره وزارت فاطمی امین قیمتش 342 میلیون تومان بود. 118 میلیون افزایش قیمت! البته رکورد دیگری که در 16 ماه دوره وزارت فاطمی امین رخ داد، این بود که تارای 290 میلیون تومانی با 280 میلیون افزایش به 572 میلیون تومان رسید.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان