قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

قیمت طلا امروز، پنجشنبه پس از اینکه داده‌های خرده‌فروشی بهتر از حد انتظار در ایالات‌متحده امیدها برای افزایش کمتر نرخ بهره را از بین برد، توسط دلار قوی کاهش یافت.

کدخبر : 6807
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است. قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند. چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت. اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۳۳ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۹.۹ درصد کاهش به ۱۷۶۳ دلار و ۹۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۵۶ درصد کاهش به ۱۷۶۴ دلار و ۹۰ سنت رسید.

مت سیمپسون، تحلیلگر سیتی ایندکس گفت: طلا عملکرد بسیار خوبی داشته است اما با تلاش برای رسیدن به بالای ۱۷۹۰ دلار، تسلیم قدرت بیش از حد دلار آمریکا و ظاهرا وارد یک روند اصلاحی شد. دلار در برابر رقبای خود ۰.۲ درصد افزایش یافت و طلا را برای سایر دارندگان ارز گران‌تر کرد.

داده‌ها نشان می‌دهد که خرده‌فروشی ایالات‌متحده در ماه اکتبر بیش از حد انتظار افزایش یافته است و نشان می‌دهد که هزینه‌های مصرف‌کننده می‌تواند به تقویت اقتصاد در سه ماهه چهارم کمک کند و انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو نرخ‌های افزایشی را حفظ خواهد کرد، تجدید شد.

مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو به CNBC گفت منطقی است که فدرال رزرو تا اوایل سال آینده نرخ بهره خود را به محدوده ۴.۷۵ تا ۵.۲۵ درصد افزایش دهد و توقف افزایش نرخ‌ها بخشی از بحث نیست. افزایش نرخ‌های بهره جذابیت شمش‌ها را کمرنگ می‌کند زیرا این فلز هیچ بهره‌ای نمی‌پردازد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۵ درصد کاهش به ۲۱.۳۶ دلار رسید. پلاتین با ۰.۵ درصد کاهش به ۱۰۰۱ دلار و ۲۰ سنت رسید و پالادیوم ۰.۷ درصد کاهش یافت و به ۲۰۵۷ دلار و ۱۸ سنت رسید.

تحلیلگران بر این عقیده بودند که کاهش قیمت دلار می‌تواند قیمت سکه را به سوی ابتدای کانال 16 میلیون تومانی هدایت کند. البته با توجه به بالا آمدن ارزش ذاتی طلا در بازار داخلی، دشوار است که سکه افت معناداری را تجربه کند.

اکنون قیمت دلار از محدوده پیش‌بینی شده عبور کرده و مرز ۳۶ هزار تومانی را نیز فتح کرده است. این شوک جدید بازار طلا و سکه را نیز هم‌جریان با قیمت دلار گران کرده است.

سه‌شنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۱، سکه امامی محدوده ۱۶ میلیون تومانی را برای خود تثبیت کرد و به پله چهارم کانال مذکور رسید. به نظر می‌رسد سیاست بازارساز برای مهار قیمت سکه با وجود فروش اوراق سکه در بورس کالا به سنگ خورده و سکه به نیمه کانال ۱۶ میلیون تومانی نزدیک شده است. سکه امامی امروز بیش از ۲۵۰ هزار تومان گران شد.

سکه طرح قدیم هم ۳۵۰ هزار تومان گران‌تر شد و به قیمت ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید. نیم سکه ۷۰ هزار تومان رشد قیمت داشت و ۸ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان شد. ربع سکه هم با رشد نزدیک به ۱۰۰ هزار تومانی به قیمت پنج میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسید و به کانال ۶ میلیون تومانی نزدیک شد.

سکه گرمی کمترین روند رشد را در خانواده خود داشت و با افزایش ۱۰ هزار تومانی به قیمت سه میلیون و ۳۶۰ هزار تومان معامله شد.

هر مثقال طلا امروز نزدیک به ۵۵ هزار تومان گران شد و به قیمت ۶ میلیون و ۵۸۴ هزار تومان رسید. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم از نیمه کانال یک میلیون تومانی گذشت و به قیمت یک میلیون و ۵۰۲ هزار تومان رسید.

انس جهانی طلا امروز نزدیک به ۴ دلار گران‌تر شد و به قیمت ۱،۷۷۶،۳۶ رسید.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه