حقوق کارگران | افزایش حقوق کارگران

جدیدترین خبر درباره حقوق کارگران در 1403 | حقوق نهایی کارگران برای سال جدید چقدر شد؟

در ادامه جزئیات جدید از افزایش حقوق کارگران را بخوانید.

 جدیدترین خبر درباره حقوق کارگران در 1403  | حقوق نهایی کارگران برای سال جدید چقدر شد؟
کدخبر : 18384
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

خبرنگار: عرفان پارسا

نشست روز دوشنبه شورای عالی کار بدون حصول نتیجه خاتمه یافت.

محسن باقری، از نمایندگان کارگری شورایعالی کار، از خاتمه بدون نتیجه شورایعالی کار خبر داد و گفت: در نشست روز دوشنبه بر سر محاسبات سبد معیشت به نتیجه نرسیدیم؛ گروه کارگری اعداد و ارقام پیشنهادی دولت را نپذیرفتند و نشست بدون حصول نتیجه مشخص به پایان رسید.

به گفته این نماینده حقوق کارگران، تاکید گروه کارگری بر محاسبه و نرخ‌گذاری عادلانه و منطقی سبد معیشت خانوارهای کارگری است که باید مبنای تعیین افزایش دستمزد قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه قرار شد روز سه شنبه، امروز ساعت یازده صبح، یک نشست کارشناسی در مورد محاسبه سبد معیشت برگزار شود، اظهار داشت: امیدواریم در این نشست بتوانیم سر سبد معیشت و نرخ آن با شرکای اجتماعی به توافق برسیم؛ پس از حصول توافق، نتایج برای تصمیم‌سازی مزدی به شورایعالی کار ارجاع خواهد شد.

علیرضا میرغفاری، عضو کمیته مزد و عضو کانون عالی انجمن صنفی کارگران با اشاره به اینکه توافق روی «کلیات و مبانی» تعیین مبلغ سبد حداقل معیشت خانوار کارگری در کمیته مزد صورت گرفته است، گفت: متاسفانه هنوز توافق روی مبلغ نهایی میان گروه کارگری، کارفرمایی و دولت در کمیته مزد صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: در جلسه امروز کمیته مزد متاسفانه برخی اقلام در تعیین سبد غذایی مصرفی کارگران حذف شده بود که گروه کارگری روی برگرداندن این اقلام در محاسبه سبد غذایی کارگران پافشاری کرد و این امر باعث شد تا عصر امروز نیز توافقی روی مبلغ نهایی سبد حداقل معیشت خانوار کارگری صورت نگیرد.

این فعال کارگری با تاکید بر اینکه اگر اقلام حذف شده و در نظر گرفته نشده در محاسبه سبد غذایی گنجانده نشوند، اثر قابل توجهی روی مبلغ سبد حداقل معیشت کارگران می‌گذارند، اظهار داشت: ممکن است مجموع اثر حجم کالری کاهش یافته و اقلام حذف شده از سبد غذایی کارگران در محاسبات سبد به بیش از دو یا سه میلیون تومان برسد، لذا ایستادگی طرف کارگری پای موضوع تعیین درست سبد حداقل معیشت اصولی و درست بود.

میرغفاری با تاکید بر اینکه (دوشنبه) بیست و یکم جلسه اول شورای عالی کار برای بررسی موضوع حداقل مزد ۱۴۰۳ برگزار شود، تصریح کرد: هنوز بحثی درباره موضوع محاسبه نرخ تورم مبنای بانک مرکزی و سایر مباحثی که مربوط به شورای عالی کار است، انجام نشده و از نظر اصولی ابتدا باید کمیته مزد ارزیابی فنی خود از سبد حداقل معیشت را به شورای عالی کار ارائه کند و سپس شورا درباره مزد تصمیم بگیرد.

منبع:آرمان ملی

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان