تست روانشناسی | تست روانشناسی دخترانه | تست روانشناسی چهره

تست روانشناسی فرزندان | بگو بچه چندمی تا بگم چه آینده ای در انتظارته

ترتیب فرزندان در خانواده برروی خلق خوی آنها تاثیر بسیار زیادی دارد از این رو ما شخصیت این کودکان را به ترتیب از بچه اول تا آخر برایتان اماده کرده ایم. با خواندن این تست روانشناسی جذاب با ما همراه باشید.

تست روانشناسی فرزندان | بگو بچه چندمی تا بگم چه آینده ای در انتظارته
کدخبر : 16495
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

خبرنگار شکیبا بقال زاده: تست روانشناسی یک ابزار است که توسط متخصصین روانشناسی برای تعیین و اندازه‌گیری ویژگی‌های شناختی، عاطفی، شخصیتی و رفتاری فرد در نظر گرفته می‌شود. این تست‌ها به صورت مختلف طراحی و اجرا می‌شوند. برخی از این تست‌ روانشناسی ها توسط روانشناسان برای تشخیص اختلالات روانی و رفتاری، تحلیل شخصیت و تعیین سطح هوشی و توانایی‌های شناختی شخص استفاده می‌شوند. تست‌های روانشناسی ممکن است شامل پرسشنامه، آزمون‌های شناختی، آزمون‌های عملکردی، و آزمون‌های فیزیولوژیک باشد.

تست روانشناسی و شخصیت شناسی فرزندان خانواده

یکی از تست های شخصیت شناسی که به قول معروف به درد همه افراد میخورد، این تست است که با توجه به جایگاه شما در خانواده و اینکه فرزند چندم هستید چند مورد مهم و برتر شخصیت تان را فاش میکند. البته که در مطلب "شخصیت ترتیب تولد؛ خصوصیات بچه اول تا آخر خانواده" کامل تر و جزئی تر در این مورد صحبت کردیم ولی این نکات هم مربوط به جزئیات شحصیت شماست.

فرزند اول خانواده

فرزندان اول خانواده ذاتا افرادی رهبر، بلندپرواز و مسئولیت پذیر هستند. این به این دلیل است که فرزندان اول پس از تولد خواهر و برادرشان به «والدین جانشین» تبدیل می‌شوند و از آنها انتظار می رود که در کارهای خانه و مراقبت از نوزاد جدید کمک کنند به همین دلیل حس رهبری و مسئولیت پذیری در آنها بیشتر است.

جالب است بدانید که طبق نتایج تحقیقات و بررسی های انجام شده، فرزندان اول خانواده نسبت به خواهر و برادر خود باهوش ترند. بر اساس یک مطالعه در نروژ در سال 2007، نتیجه تست IQ آنها معمولاً دو یا سه امتیاز بیشتر از فرزند بعدی دارد.

فرزند اول مدت زمانی را درست مثل یک تک فرزند میگذراند پس در نتیجه می تواند ویژگی های تک فرزند را داشته باشد.

فرزند وسط خانواده

کودکان وسط خانواده استاد سازش و مذاکره هستند و این به این دلیل است که آنها نه حق بزرگ‌ترین فرزند را دارند و نه امتیاز کوچک‌ترین آنها. از آنجایی که والدین آن‌ها بیشتر نگران بزرگ‌ترین یا کوچک‌ترین فرزند هستند، اغلب مجبور می‌شوند برای حمایت از خود، نسبتا مستقل تر باشند.

معمولا فرزند وسط در اوایل زندگی با چالش هایی مواجه است و مکن است حتی دچار ناامیدی شود و نتواند به خوبی کودکی کند. فرزند وسط در خانواده بزرگ معمولاً به اندازه فرزند وسط در خانواده های سه نفره رقابتی نمی شود دلیل این مسئله هم این است که توجه اعضای خانواده به شدت روی فرزندان زیاد پخش می شود و در نتیجه فرزند وسط کمی نادیده گرفته می شود.

فرزند آخر و کوچکتر خانواده

کوچکترین فرزند معمولاً ریسک پذیری، استقلال و قدرت عملکرد آزادانه بیشتری در خانواده دارد. والدین با این بچه ها ملایم‌تر هستند، بنابراین کوچک‌ترین بچه‌ها تمایل کمتری به قانون‌مداری دارند، و برایشان مهم است که توجه زیادی را به خود جلب کنند. از دیگر خصلت های شخصیت فرزندان آخر و کوچکتر خانواده میتوانید به مواردی همچون انتظار از دیگران برای تصمیم گرفتن یا مسئولیت پذیری، جدی نگرفتن زندگی و حتی سرعت عمل بالاتر نسبت به خواهر و برادران حین انجام کارها اشاره کرد.

تک فرزندان

تک فرزندان معمولاً ویژگی‌هایی شبیه به بچهای اول را دارند و مثل آنها رهبران موفقی خواهند بود. آنها به دلیل فشار بیشتری که روی شانه هایشان می افتد، جاه طلب و مسئولیت پذیر هستند. هیچ کس دیگری نیست که باعث افتخار خانواده یا انجام کارهای خانه شود پس بایستی تمام توانایی های خود را به کار گرفته و استعدادهایشان را به نمایش بگذارند.

جالب است بدانید که تک فرزندان نسبت به بچه هایی که خواهر و برادر دارند با انگیزه تر و موفق ترند.

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان