قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

  قیمت طلا امروز اشک خریداران را درآورد | قیمت طلا 18عیار گرمی چند؟

  قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۲ درصد افزایش به ۱۹۳۰ دلار و ۷ سنت رسید.

  قیمت طلا امروز اشک خریداران را درآورد | قیمت طلا 18عیار گرمی چند؟
  کدخبر : 14550
  پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

  قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم از ۷۰ هزار تومان در سال ۱۳۸۱ به ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا پایان مهرماه سال جاری رسیده که ۱۵۰ برابر شده است. قیمت سکه در سال های اخیر نوسان های زیادی داشته است. قیمت سکه و تغییرات آن به عوامل گوناگونی بستگی دارد.قیمت سکه به عو املی از جمله قیمت دلار، قیمت اونس جهانی طلا و نرخ بهره بانکی، وضعیت بازارهای مالی موازی، اتفاقات سیاسی در سطح ملی و کلان و … همگی جزو عوامل موثر بر قیمت سکه هستند. در ادامه به آخرین قیمت سکه در بازار می پردازیم.

  قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۲ درصد افزایش به ۱۹۳۰ دلار و ۷ سنت رسید.

  احتمال ثابت نگه داشتن نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا در اجلاس این هفته، قیمت طلا را در روز دوشنبه افزایش داده است.

  تورم بالا و اطلاعات اقتصادی آمریکا نتوانسته بازارها را در مورد افزایش دوباره نرخ بهره بانک مرکزی متقاعد کند. بدین ترتیب قیمت طلا طی روزهای اخیر افزایش یافته است. اما از طرف دیگر افزایش شاخص دلار تا بالاترین رقم طی ۶ ماه گذشته، افزایش قیمت طلا را در سطح محدودی نگه داشته است.

  قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۲ درصد افزایش به ۱۹۳۰ دلار و ۷ سنت رسید.

  نگرانی در مورد تعطیلی دولت آمریکا هم تمایل به طلا به عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن را افزایش داده و بر قیمت آن افزوده است. قانونگذاران ارشد جمهوری‌خواه آمریکا در مورد هزینه‌های دفاعی و کاهش هزینه‌های مالی اختلاف نظر دارند. این قانون گذاران حدود دو هفته فرصت دارند لایحه جدید هزینه‌کرد دولت را ارائه دهند و مانع تعطیلی آن شوند.

  اما از نظر تاریخی، قیمت طلا تغییر چندانی در تعطیلی‌های دولت آمریکا نداشته است. در تعطیلی ۲۰۱۹-۲۰۱۸ که طولانی‌ترین دوره تعطیلی دولت آمریکا بود، قیمت طلا تنها ۲۰ دلار طی ۳۵ روز افزایش یافت.

  تا حد زیادی انتظار می‌رود فدرال رزرو نرخ بهره را در روز چهارشنبه و در پایان اجلاس دو روزه آن ثابت نگه دارد. اما بازارها همچنان نگران دورنمای بانک مرکزی آمریکا هستند چون تورم بالا و اطلاعات اقتصادی این کشور زمینه را برای افزایش دوباره نرخ بهره فراهم کرده است.

  انتظار می‌رود فدرال رزرو نرخ بهره را تا اواسط سال آینده میلادی در همین سطح یعنی بالاترین رقم طی ۲۰ سال گذشته نگه دارد. این شرایط قیمت طلا را طی یک سال گذشته به شدت تحت تاثیر قرار داده و احتمالاً افزایش قیمت آن را هم در آینده محدود می‌کند.

  بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

  علاوه بر فدرال رزرو آمریکا بانک‌های مرکزی چین انگلیس و ژاپن هم در این هفته سیاست‌های پولی خود را اعلام می‌کنند.

  در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۴۰ درصد افزایش به ۲۳ دلار و ۴۸ سنت رسید و پلاتین با ۰.۶۰ درصد افزایش ۹۳۵ دلار و ۳۱ سنت معامله می‌شود.

   

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر: