وام قرض الحسنه | وام قرض الحسنه با سود کم

  وام قرض الحسنه 200 میلیونی برای زوج های جوان | از وام قرض الحسنه ویژه دولت جا نمانید

  این زوج‌ها وام ۲۰۰ میلیونی با سود ۴ درصد می‌گیرند

  وام قرض الحسنه 200 میلیونی برای زوج های جوان | از وام قرض الحسنه ویژه دولت جا نمانید
  کدخبر : 13902
  پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

  وام قرض الحسنه یکی از کمک هزینه هایی است که بانک ها با سود بسیار کم با شرایط خاص به مشمولان واجد شرایط اعطا می کنند. وام قرض الحسنه بسیار پرطرفدار است چون همانطور که از نام آن پیداست وام قرض الحسنه وامی با نرخ سود کمتری نسبت به دیگر وام هاست. معمولا نرخ کارمزد وام قرض الحسنه بین صفر تا 4 درصد می باشد. در ادامه اخبار جدید از وام قرض الحسنه را بخوانید.

  این زوج‌ها وام ۲۰۰ میلیونی با سود ۴ درصد می‌گیرند

  معاون امور زنان و خانواده رییس‌جمهور گفت: بر اساس تفاهم نامه امروز با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور تسهیلات اشتغال ۲۰۰ میلیون تومانی قرض الحسنه با نرخ سود ۴ درصد به زوجین روستایی متولد دهه ۶۰ پرداخت می‌شود.

  معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور گفت: بر اساس تفاهم نامه امروز با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور تسهیلات اشتغال ۲۰۰ میلیون تومانی قرض الحسنه به زوجین روستایی متولد دهه ۶۰ پرداخت می‌شود.

  انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور نیز گفت: برای زوجین دهه شصتی ساکن روستا، تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته شده که یکی از دستگاه‌های مرتبط در این طرح معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور است.

  وی افزود: بر اساس تفاهم نامه امروز با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور مقرر شد این دستگاه تسهیلات اشتغال برای افراد دهه شصتی ساکن روستا فراهم کند ؛ همچنین در تفاهم با دستگاه‌های دیگر ، تسهیلات جهیزیه و پوشش بیمه تامین اجتماعی نیز برای افراد دهه ۶۰ روستایی در نظر گرفته شده است.

  وی تصریح کرد: مبلغ این تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومان است و به صورت قرض الحسنه ۴ درصدی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

  تسنیم

  در طرح نهال بانک ملی افراد دارای حساب قرض‌الحسنه در نزد بانک ملی می‌توانند نسبت به دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان اقدام کنند. این تسهیلات بدون سود و دارای ۴ درصد کارمزد است و شخص وام گیرنده نباید به بانک بدهکار یا دارای چک برگشتی باشد.
  مشتریانی که خواهان وام 300 میلیون تومانی بانک ملی هستند باید در یکی از شعب این مجموعه سپرده قرض الحسنه داشته باشند. این تسهیلات قرض الحسنه بوده و به آن سودی تعلق نمی‌گیرد. متقاضیان این تسهیلات باید تنها چهار درصد کارمزد بپردازند. ضمانت اصلی برای دریافت این تسهیلات ارائه ضامن رسمی است. حداکثر مدت زمان بازپرداخت این وام نیز به 60 ماه می‌رسد. متقاضیان این تسهیلات نباید به هیچ عنوان بدهی معوق یا چک برگشتی ثبت شده در سیستم بانک مرکزی داشته باشند.
  شرکت
  بانک ملی
  نام وام
  نهال ملی
  سود
  4 %
  این تسهیلات قرض‌الحسنه است
  سقف وام
  300 میلیون تومان
  نوع ضمانت
  ضامن رسمی

   

   

  نیاز به سپرده
  حساب سپرده لازم
  قرض الحسنه
  مسدودی سپرده
  حداکثر زمان بازپرداخت
  60 ماه
  قسط وام
  5,524,957 تومان
  کل سود وام
  31,497,397 تومان
  مجموع رقم وام و سود
  331,547,397 تومان
  سپرده جداگانه
  -
  هزینه‌های جانبی
  ۱۰۰ هزار تومان شامل: تشکیل پرونده و اعتبارسنجی
  شرایط و مقررات
  وام گیرنده به بانک بدهکار یا دارای چک برگشتی نباشد

  بانک سپه به منظور ترویج وام‌‌دهی قرض الحسنه و تقویت امکان رفع احتیاجات و توانمند کردن و حمایت بیش از پیش از اقشار آسیب پذیر طرح وام قرض الحسنه 50 میلیون تومانی «نگین مهر» را تدارک دیده است.

  مشتریانی که متقاضیان وام قرض الحسنه 50 میلیون تومانی بانک سپه هستند باید در یکی از شعب این مجموعه سپرده قرض الحسنه داشته باشند و حداقل 500 هزار تومان در حساب خود نگهداری کنند. ضمنا باید حداقل سه ماه از مدت زمان سپرده گذاری آن‌ها گذشته باشد تا بتوانند برای این تسهیلات درخواست بدهند. ضمانت اصلی برای دریافت این تسهیلات، داشتن ضامن رسمی است. این وام قرض الحسنه بوده و به آن سود تعلق نمی‌گیرد. تنها کارمزد آن دو یا چهار درصد است و حداکثر مدت زمان بازپرداخت آن نیز به 36 ماه می‌رسد.

  با توجه به مبلغ وام، حداکثر نرخ کارمزد و مدت زمان بازپرداخت آن، میزان هر قسط 1 میلیون و 476 هزار و 199 تومان است. کل سود تسهیلات، 3 میلیون و 143 هزار و 173 تومان و مجموع رقم وام و سود آن، 53 میلیون و 198 هزار و 173 تومان خواهد بود.

  دیگر اهداف بانک سپه از ارائه طرح تسهیلاتی نگین مهر را بشناسید

  علاوه بر مورد توانمند کردن اقشار کم درآمد، به طور کلی بانک سپه با طراحی و ارائه طرح تسهیلاتی نگین مهر، اهدافی مانند افزایش سهم منابع ارزان قیمت در ترکیب منابع و بهینه سازی قیمت تما شده پول، تمرکز بر احیای سنت قرض الحسنه و گسترش آن در سطح جامعه، ترویج و توسعه بانکداری اسلامی درخور نشان تجاری بانک با قابلیت پذیری در شبکه بانکی و تجهیز منابع قرض الحسنه و رفع احتیاجات ضروری مشتریان را دنبال می‌کند.

  افرادی که قصد سفر کربلا در ایام اربعین را دارند، پس از ثبت‌نام در سامانه سماح، می‌توانند از بانک ملی وام ۱۰ میلیون تومانی دریافت کنند.

  زائران پس از بازگشت از سفر اربعین، طی ۶ ماه (از تاریخ دریافت تسهیلات) می‌توانند نسبت به بازپرداخت اقساط خود اقدام کنند. آخرین مهلت دریافت وام ۱۵ مرداد است.

  شرایط وام اربعین بانک ملی

  طبق گزارش روابط عمومی بانک ملی، در طرح «زائرین اربعین حسینی» زائران پیاده‌روی اربعین 1402 از چهارم مرداد ماه تا پانزدهم  این ماه، می‌توانند پیش از سفر به عراق با مراجعه به تمامی شعب بانک ملی این وام را دریافت کنند.

  متقاضیان این وام باید حساب ویژه این طرح را افتتاح کنند و پس از تودیع دو میلیون و 500 هزار تومان در این حساب، می‌توانند 10 میلیون تومان وام بگیرند.

  نرخ سود این تسهیلات بر اساس نرخ مصوب و اعلامی شورای پول و اعتبار بوده و دوره بازپرداخت این وام 6 ماهه است. همچنین مبلغ تودیع شده در حساب ویژه طرح باید تا زمان تسویه تسهیلات و بدهی در حساب باقی بماند. این مبلغ پس از تسویه کامل تسهیلات به وام‌گیرنده برگردانده می‌شود.

  گفتنی است که متقاضیان دریافت این وام باید در زمان انعقاد قرارداد با بانک، فاقد بدهی غیرجاری و چک برگشتی باشند.

  پرداخت وام اربعین به دانشجویان

  اخیرا رئیس صندوق رفاه دانشجویان نیز از پرداخت وام پنج میلیون تومانی به دانشجویان متقاضی حضور در پیاده‌روی اربعین خبر داده است.

  به گفته مسعود گنجی، دانشجویانی که قصد دارند به صورت گروهی عازم پیاده‌روی اربعین شوند، تحت نظارت نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها می‌توانند برنامه‌ریزی کنند تا از طریق این نهاد به صورت دسته‌جمعی به صندوق رفاه دانشجویان معرفی شوند. صندوق نیز این دانشجویان را به بانک طرف تعهد صندوق معرفی می‌کند تا وام اربعین پرداخت شود.

  از سوی دیگر، عباس شیراوژن، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز از اعطای وام اربعین خبر داد و اعلام کرد که با همکاری صندوق رفاه دانشجویان تسهیلات وام چهار میلیون تومانی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

  البته این وام به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که اصل سفر آنها توسط دانشگاه تایید شده باشد. دانشجویان می‌توانند تا دو هفته پس از سفر اربعین، با مراجعه به اداره رفاه دانشجویان و ارائه مدارک لازم از جمله مستندات ثبت ورود و خروج از کشور، تسهیلات اربعین را دریافت کنند.

   

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر: