قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

  قیمت طلا و سکه در مرز رکورد شکنی تاریخی | قیمت طلا امروز 24 مرداد 1402 همه را شوکه کرد

  قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۱ درصد کاهش به ۱۹۰۶ دلار و ۹۲ سنت رسید.

  قیمت طلا و سکه در مرز رکورد شکنی تاریخی | قیمت طلا امروز 24 مرداد 1402 همه را شوکه کرد
  کدخبر : 13899
  پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

  قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است. قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند. چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت. اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

  قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۱ درصد کاهش به ۱۹۰۶ دلار و ۹۲ سنت رسید.

  به نقل از تسنیم، قیمت‌ طلا تغییر خاصی در اولین ساعات تجارت در آسیا در روز سه‌شنبه نداشته و هنوز هم نزدیک به پایین‌ترین سطح از ششم ژوئن قرار دارد، یعنی همان سطحی که دیروز به آن رسیده بود.

  قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۱ درصد کاهش به ۱۹۰۶ دلار و ۹۲ سنت رسید.

  شاخص دلار هم تغییری نداشته و در بالاترین سطح طی دو ماه گذشته قرار دارد. به نظر می‌رسد ارزش دلار عامل تعیین کننده قیمت طلا بوده است. بالا رفتن قیمت دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گرانتر کرده و تمایل برای آن را پایین می‌آورد.

  احتمال اینکه فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را بر مدت طولانی‌تری در همین سطح بالا حفظ کند افزایش یافته که سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا را هم افزایش داده و ارزش دلار را هم بالاتر می‌برد. در واقع شرکت کنندگان بازار متقاعد شده‌اند که فدرال رزرو سیاست سختگیرانه پولی خود را برای پایین آوردن تورم ادامه می‌دهد و احتمالاً نرخ بهره را در پایان سال جاری میلادی بیش از ۲۵ واحد افزایش می‌دهد.

  بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

  اطلاعات اقتصادی جدید آمریکا مبنی بر بالا رفتن شاخص قیمت تولید کننده و مصرف کننده حاکی از ادامه مبارزه فدرال رزرو برای پایین آوردن تورم تا هدف ۲ درصد بانک مرکزی است. بدین ترتیب سود اوراق قرضه ۱۰ ساله بانک مرکزی آمریکا هم به بالاترین رقم طی ۹ ماه گذشته رسیده و از ارزش دلار حمایت کرده است.

  در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۰۴ درصد کاهش به ۲۲ دلار و ۷۰ سنت رسید و پلاتین با ۰.۰۲ درصد کاهش ۹۰۴ دلار و ۴۰ سنت معامله می‌شود.

  منبع: تسنیم

   

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر: