قیمت دلار | قیمت روز دلار

قیمت دلار ریخت | قیمت دلار در بازار امروز 3 خرداد ماه 1402

روز گذشته قیمت دلار کاهش داشت و به کف کانال ۵۲ هزار تومانی رسید. با وجود روند کاهشی محدود در قیمت این اسکناس اما قیمت دلار و درهم در مرکز مبادله ارز و طلا افزایش داشت و پس از ۱۰ روز تغییر کرد.

قیمت دلار ریخت | قیمت دلار در بازار امروز 3 خرداد ماه 1402
کدخبر : 12045
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

امید است که با کاهش قیمت دلار، قیمت سکه نیز به وضع بهتری برسد و قیمت مناسب تری پیدا کند.قیمت دلار در روز های اخیر روند صعودی بدی را در پیش گرفته است. پیش بینی های عجیبی از قیمت دلار انجام گرفته و نشان از این دارد که قیمت دلار مرز 29 هزار تومان را طی کند. در راستای افزایش قیمت دلار، قیمت سکه و طلا نیز بالا می رود. قیمت دلار چند روزی است که روال صعودی خود را در پیش گرفته و روز به روز گران تر می شود. خبر ها حاکی از آن است که قیمت دلار  امروز افزایش یافت.

روز گذشته قیمت دلار کاهش داشت و به کف کانال ۵۲ هزار تومانی رسید. با وجود روند کاهشی محدود در قیمت این اسکناس اما قیمت دلار و درهم در مرکز مبادله ارز و طلا افزایش داشت و پس از ۱۰ روز تغییر کرد.

روز گذشته قیمت دلار به کف کانال ۵۲ هزار تومانی رسید و کاهش داشت. تحلیلگران اقتصادی این روند نزولی محدود را متاثر از سخنان روز گذشته خاندوزی، وزیر اقتصاد درباره تلاطم‌های ارزی دانستند.

دیروز بازار ارز متاثر از صحبت‌های وزیر اقتصاد درباره تلاطم‌های ارزی بود. این مقام مسئول تلاطم‌های ارزی را ناشی از تورم جهانی سال قبل و ناآرامی‌هایی که در نیمه دوم پارسال رخ داد عنوان کرد.

خاندوزی معتقد است این تلاطم‌های ارزی منجر به تورم شده و البته عوامل ساختاری تورم‌زا در اقتصاد ایران تا حد خوبی تحت مدیریت و کنترل بوده و بی‌انضباطی دولت هم کنترل شده است.

روز گذشته معامله‌گران بازار ارز معتقد بودند بعد از هر خبری که از سوی مقامات دولتی به ویژه در حوزه اقتصادی در رسانه‌ها منتشر می‌شود، معامله‌گران حرفه‌ای با احتیاط بیشتری دست به معامله‌ می‌زنند و همین موضوع و کاهش محدود تقاضا باعث کم‌رمق شدن بازار می‌شود.

کارشناسان اقتصادی نیز معتقدند فعلا چشم‌انداز تورمی بزرگ و وحشتناکی دیده نمی‌شود. آنها می‌گویند از جهت توافقاتی که در سال گذشته بین ایران و عربستان اتفاق افتاد و آرامش نسبی که در بازارها از این زاویه به وجود آمد بازار ارز آرام گرفته و پرش‌های قیمتی ندارد.

دیروز بازارهای همسایه نیز با کاهش قیمت دلار تهران همراه شدند. قیمت دلار سلیمانیه با قیمت ۵۱ هزار و ۵۴۰ تومان معامله شد و حدود ۴۰۰ تومان ارزان شد. دلار هرات با ۱۰۰ تومان کاهش قیمت و با رقم ۵۲ هزار و ۲۰۰ تومان مبادله شد. درهم امارات نیز با رقم ۱۴ هزار و ۵۸۰ تومان معامله شد.

قیمت نرخ‌های مختلف

قیمت دلار روز گذشته پس از نزدیک به ۱۰ روز در مرکز مبادله ارز و طلا تغییر کرد. این اسکناس در سایت بازار متشکل ارزی برخلاف روند کاهشی بازار آزاد با افزایش نزدیک به ۱۰۰ تومانی و با قیمت ۴۲ هزار و ۴۲۶ تومان معامله شد. دلار حواله نیز ۱۰۰ تومان رشد داشت و با قیمت ۳۸ هزار و ۶۰۲ تومان عرضه شد.

همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بود.

قیمت ارزهای موثر

اسکناس یورو روز گذشته در بازار آزاد با قیمت ۵۶ هزار و ۳۱۲ تومان معامله شد و ۲۰۰ تومان کاهش قیمت داشت. در سایت بازار متشکل اسکناس یورو به قیمت ۴۵ هزار و ۸۸۶ تومان رسید و افزایش محدودی داشت. یوروی حواله نیز با قیمت ۴۱ هزار و ۷۱۵ تومان عرضه شد. و حدود ۱۰۰ تومان رشد داشت.

روز گذشته قیمت درهم در بازار آزاد بدون تغییر و با رقم ۱۴ هزار و ۵۸۰ تومان معامله شد. قیمت درهم در سایت بازار متشکل ارزی نیز همانند دلار افزایش محدودی داشت. حواله درهم با قیمت ۱۰ هزار و ۵۱۱ تومان مبادله شد. اسکناس درهم نیز با رقم ۱۱ هزار و ۵۶۲ تومان عرضه شد.

داشتن درآمد دلاری همواره یکی از خواسته‌های اصلی هر فرد بوده و در روزهای اخیر نیز شاهد افزایش تعداد کسانی که به این درآمد رسیده‌اند هستیم. با داغ شدن بازار ارزهای دیجیتال، بیشتر افراد فعالیتشان را در این بازار افزایش داده‌اند که آمارها هم نشان دهنده جایگاه مهم ارز دیجیتال در میزان فعالیت و افزایش درآمد دلاری آن‌ها می‌باشد. لینک بزرگترین سایت ایرانی برای فعالیت در این بازار و کسب درآمد دلاری، در پایین قرار داده شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: