قیمت سکه | قیمت سکه بازار

افزایش قیمت سکه همه را شوکه کرد | قیمت سکه چقدر شد؟

افزایش قیمت دلار، تاثیر خود را بر بازار طلا و سکه هم گذاشت و هم قیمت طلا رشد کرد و هم قیمت سکه. اما میزان رشد قیمت در چه حد بود؟

افزایش قیمت سکه همه را شوکه کرد | قیمت سکه چقدر شد؟
کدخبر : 11998
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم از ۷۰ هزار تومان در سال ۱۳۸۱ به ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا پایان مهرماه سال جاری رسیده که ۱۵۰ برابر شده است. قیمت سکه در سال های اخیر نوسان های زیادی داشته است. قیمت سکه و تغییرات آن به عوامل گوناگونی بستگی دارد.قیمت سکه به عو املی از جمله قیمت دلار، قیمت اونس جهانی طلا و نرخ بهره بانکی، وضعیت بازارهای مالی موازی، اتفاقات سیاسی در سطح ملی و کلان و … همگی جزو عوامل موثر بر قیمت سکه هستند. در ادامه به آخرین قیمت سکه در بازار می پردازیم.

افزایش قیمت دلار، تاثیر خود را بر بازار طلا و سکه هم گذاشت و هم قیمت طلا رشد کرد و هم قیمت سکه. اما میزان رشد قیمت در چه حد بود؟

قیمت طلا امروز ۳۱ اردیبهشت ماه به گرمی دو میلیون و ۵۸۹ هزار تومان رسید. این در حالی است که سکه روز قبل یک کانال پایین‌تر از این مبلغ معامله شده بود.

قیمت هر مثقال طلا که در چند روز گذشته وارد کانال ۱۰ میلیون تومان شده بود، امروز کانال ۱۱ میلیون تومان را پس گرفت و به ۱۱ میلیون و ۲۱۰ هزار تومان رسید.

قیمت سکه با کمی افزایش خود را به کانال ۳۲ میلیون تومان نزدیک کرد و به ۳۱ میلیون و ۸۸۲ هزار تومان رسید. سکه بهار آزادی هم که از کف کانال ۲۷ میلیون تومان فاصله گرفت و به ۲۷ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان رسید. قیمت نیم سکه هم ۱۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد و ربع سکه هم یک کانال به بالا برگشت و قیمت آن به ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید.

قیمت سکه گرمی هم با کمی افزایش به ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید.

مقایسه قیمت‌ها نشان می‌دهد که بیشترین رشد قیمت مربوط به سکه امامی بود که ظرف یک روز یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان رشد کرد.

روند قیمت طلا و سکه در حالی امروز صعودی بود که قیمت دلار هم از مسیر کاهشی خود برگشت و دوباره وارد کانال ۵۲ هزار تومان شد. معامله‌گران دلار معتقدند که محدوده حمایتی دلار رقم ۵۲ هزار و ۲۰۰ تومان است و اگر دلار بتواند خود را برای چند روز بالای این محدوده نگه دارد احتمال افزایش قیمت وجود دارد. اما اگر دلار مجددا این محدوده قیمتی را از دست بدهد، احتمال ریزش و برگشت آن به یک یا دو کانال پایین‌تر وجود دارد.

فعلا بازار طلا و سکه چشم‌ به بازار ارز دوخته تا سرنوشت این بازار هم مشخص شود.

پیش از این گزارش‌ها حاکی از ثبات قیمت در بازار طلا و سکه در هفته جاری بود و برخی از معامله‌گران به مردم پیشنهاد می‌کردند که این روزها زمان خوبی برای ورود به بازار است. اما روند صعودی قیمت ارز و طلا مجددا آغاز شده و باید دید این روند افزایشی متوقف می‌شود یا به گفته کارشناسان بازار ارز در حال استراحت بوده است.

داشتن درآمد دلاری همواره یکی از خواسته‌های اصلی هر فرد بوده و در روزهای اخیر نیز شاهد افزایش تعداد کسانی که به این درآمد رسیده‌اند هستیم. با داغ شدن بازار ارزهای دیجیتال، بیشتر افراد فعالیتشان را در این بازار افزایش داده‌اند که آمارها هم نشان دهنده جایگاه مهم ارز دیجیتال در میزان فعالیت و افزایش درآمد دلاری آن‌ها می‌باشد. لینک بزرگترین سایت ایرانی برای فعالیت در این بازار و کسب درآمد دلاری، در پایین قرار داده شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: