قیمت سکه | قیمت سکه بازار

ریزش شدید قیمت سکه در بازار امروز | قیمت سکه چقدر شد؟

سیگنال کاهش قیمت از میدان فردوسی به بازار طلا و سکه رسید و هر گرم طلا امروز بعد از مدت‌ها به کانال دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی وارد شد. آیا ریزش قیمت‌ها ادامه دارد؟

ریزش شدید قیمت سکه در بازار امروز | قیمت سکه چقدر شد؟
کدخبر : 11934
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم از ۷۰ هزار تومان در سال ۱۳۸۱ به ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا پایان مهرماه سال جاری رسیده که ۱۵۰ برابر شده است. قیمت سکه در سال های اخیر نوسان های زیادی داشته است. قیمت سکه و تغییرات آن به عوامل گوناگونی بستگی دارد.قیمت سکه به عو املی از جمله قیمت دلار، قیمت اونس جهانی طلا و نرخ بهره بانکی، وضعیت بازارهای مالی موازی، اتفاقات سیاسی در سطح ملی و کلان و … همگی جزو عوامل موثر بر قیمت سکه هستند. در ادامه به آخرین قیمت سکه در بازار می پردازیم.

سیگنال کاهش قیمت از میدان فردوسی به بازار طلا و سکه رسید و هر گرم طلا امروز بعد از مدت‌ها به کانال دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی وارد شد. آیا ریزش قیمت‌ها ادامه دارد؟

روند قیمت طلا و سکه در یکی دو هفته گذشته نوسانی بوده اما قیمت‌ها در مجموع به سمت ریزش و کاهش بیشتر میل داشته‌اند تا رشد.

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز ۲۷ اردیبهشت به گرمی دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید و مجددا وارد کانال دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شد.

قیمت سکه امامی هم با کمی کاهش به ۳۰ میلیون تومان رسید. قیمت سکه بهار آزادی هم ۲۷ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان شد. قیمت نیم سکه هم که تا چند روز گذشته در کانال ۱۸ میلیون تومان بود، یک کانال عقب نشست و به ۱۷ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان رسید. قیمت ربع سکه به ۱۰ میلیون و ۸۴ هزار تومان شد. قیمت سکه گرمی هم ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شد.

اما علت کاهش قیمت طلا و سکه چیست و آیا این روند کاهشی ادامه دارد؟

علت کاهش قیمت طلا و سکه چیست؟

قیمت دلار ظرف روزهای گذشته روند کاهشی در پیش گرفته و از ۵۳ هزار تومان به ۵۱ هزار تومان رسیده است. ریزش دو هزار تومانی قیمت دلار، باعث کاهش قیمت طلا و سکه شده است.

هنوز مشخص نیست که قیمت دلار به چه سمتی حرکت می‌کند و گام بعدی این ارز به سمت بالاست یا پایین. تنها نکته‌ای که کارشناسان در این خصوص عنوان می‌کنند این است که محدوده حساس دلار قیمت ۵۲ هزار و ۲۰۰ تومان است. اگر دلار ظرف چند روز در محدوده پایین این قیمت مقاومت کند، ریزش بیشتر قیمت در راه است. اما اگر فشار کاهشی بازار کم باشد و دلار به بالای این رقم برسد، احتمال این وجود دارد که فشار تقاضا در بازار افزایش پیدا کند و قیمت دلار بیشتر شود.

اگرچه کارشناسان معتقدند قیمت دلار امکان کاهش بیشتر را ندارد و اگر به محدوده ۵۰ هزار تومان وارد شود، فشار خرید افزایش پیدا می‌کند و این فشار به افزایش مجدد قیمت‌ها دامن می‌زند.

اما آیا اکنون زمان مناسبی برای ورود به بازار طلا و سکه است؟ پیش از این کارشناسان بازار طلا و سکه از تخلیه هیجان در این بازار خبر داده و گفته بودند که با توجه به کاهش تدریجی قیمت‌ها، اکنون زمان مناسبی برای خرید طلا و سکه است.

داشتن درآمد دلاری همواره یکی از خواسته‌های اصلی هر فرد بوده و در روزهای اخیر نیز شاهد افزایش تعداد کسانی که به این درآمد رسیده‌اند هستیم. با داغ شدن بازار ارزهای دیجیتال، بیشتر افراد فعالیتشان را در این بازار افزایش داده‌اند که آمارها هم نشان دهنده جایگاه مهم ارز دیجیتال در میزان فعالیت و افزایش درآمد دلاری آن‌ها می‌باشد. لینک بزرگترین سایت ایرانی برای فعالیت در این بازار و کسب درآمد دلاری، در پایین قرار داده شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: