قیمت سکه | قیمت سکه بازار

ریزش شدید قیمت سکه در بازار امروز | قیمت سکه چقدر شد؟

سیگنال کاهش قیمت از میدان فردوسی به بازار طلا و سکه رسید و هر گرم طلا امروز بعد از مدت‌ها به کانال دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی وارد شد. آیا ریزش قیمت‌ها ادامه دارد؟

ریزش شدید قیمت سکه در بازار امروز | قیمت سکه چقدر شد؟
کدخبر : 11934
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم از ۷۰ هزار تومان در سال ۱۳۸۱ به ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا پایان مهرماه سال جاری رسیده که ۱۵۰ برابر شده است. قیمت سکه در سال های اخیر نوسان های زیادی داشته است. قیمت سکه و تغییرات آن به عوامل گوناگونی بستگی دارد.قیمت سکه به عو املی از جمله قیمت دلار، قیمت اونس جهانی طلا و نرخ بهره بانکی، وضعیت بازارهای مالی موازی، اتفاقات سیاسی در سطح ملی و کلان و … همگی جزو عوامل موثر بر قیمت سکه هستند. در ادامه به آخرین قیمت سکه در بازار می پردازیم.

سیگنال کاهش قیمت از میدان فردوسی به بازار طلا و سکه رسید و هر گرم طلا امروز بعد از مدت‌ها به کانال دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی وارد شد. آیا ریزش قیمت‌ها ادامه دارد؟

روند قیمت طلا و سکه در یکی دو هفته گذشته نوسانی بوده اما قیمت‌ها در مجموع به سمت ریزش و کاهش بیشتر میل داشته‌اند تا رشد.

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز ۲۷ اردیبهشت به گرمی دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید و مجددا وارد کانال دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شد.

قیمت سکه امامی هم با کمی کاهش به ۳۰ میلیون تومان رسید. قیمت سکه بهار آزادی هم ۲۷ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان شد. قیمت نیم سکه هم که تا چند روز گذشته در کانال ۱۸ میلیون تومان بود، یک کانال عقب نشست و به ۱۷ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان رسید. قیمت ربع سکه به ۱۰ میلیون و ۸۴ هزار تومان شد. قیمت سکه گرمی هم ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شد.

اما علت کاهش قیمت طلا و سکه چیست و آیا این روند کاهشی ادامه دارد؟

علت کاهش قیمت طلا و سکه چیست؟

قیمت دلار ظرف روزهای گذشته روند کاهشی در پیش گرفته و از ۵۳ هزار تومان به ۵۱ هزار تومان رسیده است. ریزش دو هزار تومانی قیمت دلار، باعث کاهش قیمت طلا و سکه شده است.

هنوز مشخص نیست که قیمت دلار به چه سمتی حرکت می‌کند و گام بعدی این ارز به سمت بالاست یا پایین. تنها نکته‌ای که کارشناسان در این خصوص عنوان می‌کنند این است که محدوده حساس دلار قیمت ۵۲ هزار و ۲۰۰ تومان است. اگر دلار ظرف چند روز در محدوده پایین این قیمت مقاومت کند، ریزش بیشتر قیمت در راه است. اما اگر فشار کاهشی بازار کم باشد و دلار به بالای این رقم برسد، احتمال این وجود دارد که فشار تقاضا در بازار افزایش پیدا کند و قیمت دلار بیشتر شود.

اگرچه کارشناسان معتقدند قیمت دلار امکان کاهش بیشتر را ندارد و اگر به محدوده ۵۰ هزار تومان وارد شود، فشار خرید افزایش پیدا می‌کند و این فشار به افزایش مجدد قیمت‌ها دامن می‌زند.

اما آیا اکنون زمان مناسبی برای ورود به بازار طلا و سکه است؟ پیش از این کارشناسان بازار طلا و سکه از تخلیه هیجان در این بازار خبر داده و گفته بودند که با توجه به کاهش تدریجی قیمت‌ها، اکنون زمان مناسبی برای خرید طلا و سکه است.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان