قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

قیمت طلا ریزش شدید پیدا کرد | قیمت طلا امروز چقدر شد؟

قیمت طلا امروز بدون تغییر خاصی نسبت‌به روز گذشته ۲۰۱۶ دلار و ۹۷ سنت در هر اونس معامله می‌شود.

قیمت طلا ریزش شدید پیدا کرد | قیمت طلا امروز چقدر شد؟
کدخبر : 11817
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت.نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند.قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است.اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

 قیمت طلا امروز بدون تغییر خاصی نسبت‌به روز گذشته ۲۰۱۶ دلار و ۹۷ سنت در هر اونس معامله می‌شود.

به نقل از رویترز، قیمت طلا از تمام افزایش قیمتی که طی هفته گذشته داشته عقب نشسته و تغییر چندانی در روز جمعه نداشته است. اطلاعات تورم آمریکا باعث شده بازارها در مورد انتظار خود برای کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تجدیدنظر کنند.

 اطلاعات ضعیف اقتصادی چین و آمریکا باعث کاهش قیمت مس و سایر فلزات اصلی در بحبوحه افزایش ترس از رکود اقتصاد و کاهش تقاضا شده‌است.

 اما این ترس قیمت طلا را همچنان بالاتر از 2000 دلار در هر اونس نگه‌داشته چون تقاضا برای این فلز گران‌بها به‌عنوان یک پشتوانه ایمن در زمان ضعف اقتصاد افزایش می‌یابد. نگرانی در مورد بحران بانک‌داری در آمریکا هم سرمایه‌گذاران را به سمت طلا سوق داده است.

ادامه افزایش شاخص قیمت تولیدکننده در آمریکا باعث شده بازارها انتظار خود از کاهش نرخ بهره فدرال رزرو را در سال جاری میلادی پایین بیاورند که قیمت طلا را در روز گذشته پایین آورد..

 قیمت طلا امروز بدون تغییر خاصی نسبت‌به روز گذشته 2016 دلار و 97 سنت در هر اونس معامله می‌شود. قیمت طلا در معاملات آتی هم تا 2022 دلار و 5 سنت در هر اونس بالا رفته است.

 اطلاعات شاخص قیمت مصرف‌کننده در آمریکا در روز چهارشنبه منتشر شد که نشان می‌داد تورم در این کشور کمی در آوریل کاهش یافت اما همچنان بالاتر از هدف 2 درصدی بانک مرکزی قرار دارد.

 سایر فلزات گران‌بها هم تغییر چندانی در روز جمعه نداشته‌اند. قیمت پلاتین و نقره به‌ترتیب 0.1 و 0.3 درصد در روز گذشته کاهش یافت.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان