قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

ریزش قیمت طلا در بازار آخر هفته | قیمت طلا امروز چقدر شد؟

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۰ درصد کاهش به ۲۰۴۸ دلار و ۳۲ سنت رسید.

ریزش قیمت طلا در بازار  آخر هفته | قیمت طلا امروز چقدر شد؟
کدخبر : 11675
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت.نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند.قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است.اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۲/۰۲/۱۵

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۰ درصد کاهش به ۲۰۴۸ دلار و ۳۲ سنت رسید.

به نقل از رویترز، قیمت طلا در روز جمعه تغییر چندانی نداشته اما در آستانه بزرگ‌ترین افزایش پیاپی هفتگی طی دو ماه گذشته قرار دارد. امید به توقف روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا و نگرانی در مورد بحران بخش بانک‌داری در این کشور تمایل به طلا به‌عنوان یک پشتوانه ایمن را افزایش داده است.

 قیمت هر اونس طلا امروز با 0.10 درصد کاهش به 2048 دلار و 32 سنت رسید.

 قیمت طلا در روز پنجشنبه تا 2072 دلار و 19 سنت بالا رفت و فاصله چندانی تا رکورد 2072 دلار و 49 سنت که در 2020 به آن رسیده بود نداشت. قیمت طلا در آن سال پس‌از اعلام توقف احتمالی سیاست افزایش نرخ بهره اوج گرفته بود.

 جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا تأکید کرد بانک مرکزی از اطلاعات اقتصادی برای تشخیص سیاست پولی آینده استفاده می‌کند. دراین‌بین، نگرانی سرمایه‌گذاران درمورد گسترش بحران مالی تمایل به خرید طلا را افزایش داده است.

 افزایش مخاطرات برای اقتصاد آمریکا هم از تقاضای سرمایه‌گذاران برای طلا به‌عنوان یک پشتوانه ایمن حمایت کرده‌است. بی‌ثباتی‌های اقتصادی و کاهش نرخ بهره تقاضا برای طلا به‌عنوان یک سرمایه غیر سودده را بالا می‌برد.

 شاخص دلار در آستانه یک کاهش هفتگی قرار دارد که می‌تواند خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کند.

 سرمایه‌گذاران منتظر اطلاعات وزارت کار آمریکا هستند که قرار است تا ساعاتی دیگر منتشر شود.

 قیمت نقره امروز با 0.28 درصد افزایش به 26 دلار و 30 سنت رسید و پلاتین با 0.21 درصد افزایش 1050 دلار و 22 سنت معامله می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان