قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

ریزش شدید قیمت طلا در بازار امروز | قیمت طلا در بازار امروز چقدر شد؟

قیمت طلا امروز(دوشنبه) با ثابت‌ماندن دلار آمریکا کاهش یافت و معامله‌گران بر روی تصمیم مورد انتظار فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره که قرار است این هفته انجام شود، تاکید دارند.

ریزش شدید قیمت طلا در بازار امروز | قیمت طلا در بازار امروز چقدر شد؟
کدخبر : 11584
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت.نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند.قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است.اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا امروز(دوشنبه) با ثابت‌ماندن دلار آمریکا کاهش یافت و معامله‌گران بر روی تصمیم مورد انتظار فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره که قرار است این هفته انجام شود، تاکید دارند.

به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۱۱ دقیقه صبح به وقت شرقی با کاهش ۸.۴ درصدی به ۱۹۸۲ دلار و ۲۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۴۲ درصد کاهش به ۱۹۸۳ دلار و ۲۰ سنت رسید.

شاخص دلار ۰.۱ درصد افزایش یافت و شمش قیمت دلار را برای خریداران خارجی گران‌تر کرد. کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) دوم تا سوم مه جلسه دارند و سرمایه‌گذاران انتظار افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره را دارند.

ایلیا اسپیواک، رئیس کلان جهانی در Tastylive گفت که اگر فدرال رزرو به طور غیرمنتظره‌ای جنگ‌طلب باشد، خبر خوبی برای طلا نخواهد بود اما احتمال ندارد که قیمت‌ها به زیر سطح ۱۹۳۰ دلار سقوط کند.

داده‌های روز جمعه نشان داد که هزینه‌های مصرف‌کننده ایالات متحده در ماه مارس بدون تغییر بوده است، در حالی که فشارهای تورمی اساسی همچنان قوی هستند که منجر به افزایش مجدد نرخ بهره بانک مرکزی ایالات‌متحده در ماه آینده خواهد شد.

قیمت طلا در ماه آوریل بیش از یک درصد افزایش یافت زیرا نگرانی‌های مجدد در مورد آشفتگی بانکی ایالات متحده سرمایه‌گذاران را به سمت دارایی‌های امن سوق داد.

اسپیواک افزود: اگر یک رکود معنی‌دار در داده‌های اقتصادی ایالات‌متحده داشته باشیم که احتمال کاهش نرخ بهره را در نیمه آخر سال جاری افزایش دهد، قیمت طلا می‌تواند به بالای مرز ۲۰۰۰ دلار برسد.

بر اساس گزارش رویترز، انتظار می‌رود بانک مرکزی اروپا برای هفتمین نشست نرخ بهره را در ۴ مه افزایش دهد. داده‌های روز یکشنبه نشان داد که فعالیت تولیدی چین به‌طور غیرمنتظره‌ای در ماه آوریل کاهش یافت.

در میان سایر فلزات گرانبها، بهای هر اونس نقره با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۵ دلار رسید و پلاتین با ۰.۷ درصد کاهش به ۱۰۶۶ دلار و ۷۴ سنت در هر اونس رسید و پالادیوم با ۰.۳ درصد کاهش به ۱۴۹۷ دلار و ۳۹ سنت رسید.

منبع: ایسنا

داشتن درآمد دلاری همواره یکی از خواسته‌های اصلی هر فرد بوده و در روزهای اخیر نیز شاهد افزایش تعداد کسانی که به این درآمد رسیده‌اند هستیم. با داغ شدن بازار ارزهای دیجیتال، بیشتر افراد فعالیتشان را در این بازار افزایش داده‌اند که آمارها هم نشان دهنده جایگاه مهم ارز دیجیتال در میزان فعالیت و افزایش درآمد دلاری آن‌ها می‌باشد. لینک بزرگترین سایت ایرانی برای فعالیت در این بازار و کسب درآمد دلاری، در پایین قرار داده شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: