قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

صعود قیمت طلا در بازار امروز | قیمت طلا امروز چقدر گران شد؟

روند افزایشی قیمت طلا و سکه در نخستین روز از دومین هفته اردیبهشت همچنان پابرجا بود. معامله‌گران پیش از این به رونق قیمت، در بازارهای مالی طی اردیبهشت‌ماه اشاره کرده بودند. سیگنال‌های متفاوتی از تلاش‌های دولتی و اخبار نه چندان مساعد خارجی به بازار روانه می‌شود. در روزهای آینده باید دید زور کدام بیشتر است.

صعود قیمت طلا در بازار امروز | قیمت طلا امروز چقدر گران شد؟
کدخبر : 11561
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت.نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند.قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است.اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

روند افزایشی قیمت طلا و سکه در نخستین روز از دومین هفته اردیبهشت همچنان پابرجا بود. معامله‌گران پیش از این به رونق قیمت، در بازارهای مالی طی اردیبهشت‌ماه اشاره کرده بودند. سیگنال‌های متفاوتی از تلاش‌های دولتی و اخبار نه چندان مساعد خارجی به بازار روانه می‌شود. در روزهای آینده باید دید زور کدام بیشتر است.

روز گذشته روند صعودی قیمت طلا و سکه مانند روزهای پایانی هفته گذشته ادامه داشت. این روند در بازار فلز گرانبها همزمان با رشد قیمت دلار در بازار آزاد شکل گرفت. در سه روز کاری گذشته قیمت‌‌ها در بازار طلا و سکه افزایشی بوده و تمام قطعات سکه در کانال‌های جدید معامله‌ شدند.

در لحظه نگارش این گزارش انس جهانی طلا به دلیل تعطیلی پایان هفته در بازارهای جهانی با قیمت ثابت ۱۹۹۰ دلاری معامله می‌شود. فعالان بازار فلز زرد معتقدند تنها بازیگر فعال این روزهای طلای داخلی قیمت دلار است، زیرا انس جهانی طلا نتوانسته محدوده ۲۰۰۰ دلاری را تصاحب کند و با افزایش و کاهشی کمتر از ۱۰ دلار نوسان دارد.

بازار به کدام سیگنال جواب می‌دهد؟

برخی معامله‌گران به خبر ممنوعیت تخصیص ارز به شرکت‌های واردکننده‌ای که قبل از مرحله تخصیص، نسبت به خرید ارز از بازار آزاد اقدام می‌کنند اشاره داشتند. این عده معتقد بودند این اقدام به ثبات قیمت دلار و متعاقب آن تاثیر بر قیمت طلا و سکه بیانجامد.

از سوی دیگر به نظر می‌رسد سیگنال نامساعد اخبار بین‌المللی می‌تواند اثر متفاوتی بر بازارهای مالی بگذارد. شب گذشته اخباری مبنی بر توییت اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌‌های بین المللی درباره مذاکرات برجام منتشر شد. او در پیامی توییتری در این خصوص اعلام کرد: به نظر می‌رسد آمریکا و تروئیکای اروپایی تصمیم گرفته‌‌اند برجام که دستاورد بزرگی در زمینه منع اشاعه هسته‌‌ای بوده و هست را از بین ببرند.

وی در این خصوص هشدار داد: هر روز که از زمان از سرگیری مذاکرات می‌‌گذرد، ما به نقطه بی‌‌بازگشت نزدیک می‌‌شویم.

 بین‌المللی انرژی اتمی در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران در خردادماه می‌دانند.

قیمت طلا و انواع سکه در بازار

دیروز ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲  قیمت سکه امامی یک میلیون و ۳۶۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت و به کانال جدید راه یافت. سکه امامی بیشترین مقدار رشد قیمت را در خانواده‌ سکه‌ها داشت. این قطعه با قیمت ۳۳ میلیون و ۹۴۱ هزار تومان معامله شد.

سکه بهار ۹۰۰ هزار تومان گران شد. این قطعه به کانال جدید ورود کرد و با قیمت ۳۰ میلیون و ۴۰۱ هزار تومان معامله شد.

در نخستین روز این هفته نیم سکه و ربع سکه هر کدام ۲۰۰ هزار تومان رشد قیمت داشتند. نیم سکه با قیمت  ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ربع سکه، با رقم ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان مبادله شد.

سکه گرمی با رقم هفت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد و رشد قیمت ۱۰۰ هزار تومانی داشت.

روز شنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ تنها قطعه‌ای که کاهش حباب داشت نیم‌سکه با ۶۷ هزار تومان افت قیمت حباب بود. روز گذشته سکه امامی ۸۲۵ هزار تومان افزایش قیمت حباب داشت و به کانال هشت میلیون تومانی ورود کرد. حباب سکه بهار نیز ۳۶۱ هزار تومان رشد داشت.

صبح دیروز همزمان با افزایش قیمت سکه، قیمت طلا نیز با روند افزایشی باز شد. هر مثقال طلا با ۲۲۱ هزار تومان افزایش با قیمت ۱۱ میلیون و ۷۳۶ هزار تومان مبادله شد و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز بیش از ۵۰ هزار تومان گران شد. این مقدار طلا با قیمت دو میلیون و ۷۰۹ هزار تومان در آخرین معامله روز گذشته مبادله شد.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان