قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

قیمت طلا اوج گرفت | قیمت طلا امروز چقدر شد؟

روز گذشته قیمت طلا و سکه روند نامتوازنی داشت. طلا از کاهش محدود دلار تبعیت کرد و سکه در مسیر انس جهانی قرار گرفت. آیا روند صعودی سکه آغاز شده است؟

قیمت طلا اوج گرفت | قیمت طلا امروز چقدر شد؟
کدخبر : 11477
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت.نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند.قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است.اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

روز گذشته قیمت طلا و سکه روند نامتوازنی داشت. طلا از کاهش محدود دلار تبعیت کرد و سکه در مسیر انس جهانی قرار گرفت. آیا روند صعودی سکه آغاز شده است؟

روز گذشته قیمت طلا و سکه با روند متناقضی کار کردند. قیمت طلا در مسیر نزولی قرار گرفت اما سکه افزایشی شد. با وجودی که روند قیمت طلا و سکه صبح دیروز متوازن بود اما در میانه روز این روند تغییر کرد. قیمت سکه با افزایش انس جهانی همراه شد و طلا با کاهش محدود دلار در روند کاهش قیمت قرار گرفت.

قیمت طلا و سکه در فروردین‌ماه با ثبات نسبی همراه بود. بازار آرام بود و از موج‌های صعودی ماه‌های پایانی سال گذشته خبری نبود. دیروز نیز قیمت بازار سکه در روند افزایشی آغاز به کار کرد. این در حالی بود که قیمت طلا و سکه روز دوشنبه با وجود افزیش محدود قیمت دلار، در مسیر نزولی قرار گرفت.

دیروز قیمت دلار با کاهش ۲۰۰ تومانی باز شد. اما قیمت طلا و سکه از افزایش قیمت انس جهانی طلا تبعیت کرد و رشد داشت. گفتنی است انس جهانی طلا بار دیگر به محدوده ۲۰۰۰ هزار دلاری نزدیک شده است و در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۱۹۸۷ دلار معامله می‌شود.

تحلیلگران اقتصادی همواره بر همگرایی قیمت طلا و سکه بر قیمت دلار تاکید دارند. هر چند انس جهانی طلا نیز دیگر فاکتور تاثیرگذار بر این بازار است اما در ماه‌های گذشته بازیگر فعالی برای طلای داخلی نبوده است. با این وجود باید در نظر داشت در زمان‌های افزایش قیمت و سقف‌شکنی‌ طلای جهانی قیمت در بازار داخلی همواره از روند افزایشی تبعیت می‌کند.

فعلا افزایشی‌های بازار فلز گرانبها چشم به رشد انس جهانی طلا دارند که بیش از هشت روز است محدوده ۲۰۰۰ دلاری را از دست داده است.

با توجه به پیش‌بینی کارشناسان مبنی بر شانس قیمت طلا و سکه برای رشد، متاثر از قیمت دلار، بازیگران بازار ارز اما این بازار را فعلا کم‌رمق توصیف می‌کنند. آنها معتقدند بازارهای همسایه در تعطیلات عید فطر هستند و این موضوع بازار معاملات تهران را تحت تاثیر قرار داده است.

قیمت طلا و انواع سکه در بازار

سکه امامی روز گذشته با کاهش ۱۱۴ هزار تومانی به کار خود پایان داد و با قیمت ۳۱ میلیون و ۵۰۱ هزار تومان معامله شد.

سرپیچی سکه بهار از خانواده سکه‌ها نزدیک به یک هفته است ادامه دارد. این قطعه روز گذشته با کاهش محدود ۱۱ هزار تومانی و با قیمت ۲۸ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان معامله شد.

روز گذشته قطعات کم‌ وزن‌تر سکه نیز افزایش قیمت داشتند.  نیم سکه با قیمت ۱۸ میلیون و ۷۸۰ هزار تومانی معامله شد و  افزایش ۸۰ هزار تومانی داشت. ربع سکه، با ۳۵ هزار تومان افزایش قیمت با رقم ۱۱ میلیون و ۶۳۵ هزار تومان مبادله شد.

سکه گرمی که روز دوشنبه با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی قیمت پرچمدار بیشترین کاهش در خانواده سکه‌ها بود دیروز  ۱۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت و با رقم ۶ میلیون و ۷۱۰ هزار تومان معامله شد.

روز گذشته حباب سکه بهار کاهش ۷۸ هزار تومانی داشت و تنها قطعه‌ای بود که حباب کاهشی داشت. حباب سکه گرمی تغییر نداشت و سایر قطعات سکه نیز از ۱۴ تا ۴۰ هزار تومان افزایش حباب داشتند.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان