قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

قیمت طلا در بازار امروز طوفان کرد | قیمت طلا امروز چقدر گران شد؟

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۲ درصد افزایش به ۲۰۲۳ دلار رسید.

قیمت طلا در بازار امروز طوفان کرد | قیمت طلا امروز چقدر گران شد؟
کدخبر : 11138
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت.نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند.قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است.اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

کاهش ارزش دلار و پایین آمدن سود اوراق بهره خزانه‌داری آمریکا باعث افزایش قیمت طلا تا بالاتر از سطح ۲۰۰۰ دلار شده‌است. این در حالی است که اطلاعات ضعیف اقتصادی آمریکا احتمال آهسته شدن روند افزایش نرخ بهره علی‌رغم نگرانی درمورد بالا رفتن تورم را افزایش داده است.

به نقل از تسنیم،  قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۲ درصد افزایش به ۲۰۲۳ دلار رسید.

 سایر فلزات گران‌بها هم دنباله‌روی طلا بوده‌اند. قیمت نقره ۰.۴۹ درصد افزایش یافته و به ۲۵ دلار و ۲۳ سنت رسیده است. پلاتین هم با ۰.۵۳ درصد افزایش ۱۰۲۶ دلار و ۹۹ سنت معامله می‌شود. پالادیوم با یک افزایش ۰.۳ درصدی به ۱۴۵۶ دلار و ۵ سنت رسیده است.

 کاهش اشتغال در آمریکا در ماه فوریه تا پایین‌ترین رقم طی ۲ سال گذشته و همچنین افت سفارشات کارخانه‌ای ارزش دلار را پایین آورده و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده‌است.

 افزایش قیمت نفت در هفته جاری پس‌از خبر کاهش شگفت‌آور تولید اوپک پلاس باعث شده فشار افزایش نرخ بهره از روی طلا به‌عنوان یک سرمایه غیر سودده برداشته شود و سرمایه‌گذاران دوباره آن را به‌عنوان پشتوانه‌ای در برابر تورم در نظر بگیرند.

 تحلیلگران عقیده دارند از نظر فنی، قیمت طلا در همین سطح فعلی یا حتی بالاتر از آن تثبیت خواهد شد. اگر قیمت طلا از این سطح ۲۰۵۰ دلار فراتر رود، احتمال افزایش قابل‌توجه آن وجود دارد.

 بازارها ۴۳ درصد احتمال می‌دهند فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را در اجلاس ماه مه ۲۵ واحد افزایش دهد و ۵۷ درصد این احتمال وجود دارد که هیچ تغییری ایجاد نشود.

 بالا رفتن نرخ بهره مانع افزایش قیمت طلا شده و می‌تواند قیمت این فلز گران‌بها را پایین بیاورد.

منبع: تسنیم

داشتن درآمد دلاری همواره یکی از خواسته‌های اصلی هر فرد بوده و در روزهای اخیر نیز شاهد افزایش تعداد کسانی که به این درآمد رسیده‌اند هستیم. با داغ شدن بازار ارزهای دیجیتال، بیشتر افراد فعالیتشان را در این بازار افزایش داده‌اند که آمارها هم نشان دهنده جایگاه مهم ارز دیجیتال در میزان فعالیت و افزایش درآمد دلاری آن‌ها می‌باشد. لینک بزرگترین سایت ایرانی برای فعالیت در این بازار و کسب درآمد دلاری، در پایین قرار داده شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: