رتبه بندی معلمان | رتبه بندی فرهنگیان

جزئیات جدید رتبه بندی معلمان در سال جدید | حقوق معلمان برای سال 1402 همه راشگفت زده کرد

جزئیات نظام رتبه بندی معلمان در سال ۱۴۰۲ اعلام شد.

جزئیات جدید رتبه بندی معلمان در سال جدید | حقوق معلمان برای سال 1402 همه راشگفت زده کرد
کدخبر : 10804
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

تدوین طرح رتبه‌بندی معلمان از سال 1390 توسط آموزش و پرورش صورت گرفته است. رتبه بندی معلمان یکی از طرح هایی است که در راستای ارتقای شایستگی حرفه‌ای معلمان در نظر گرفته شده است و اهداف مختلفی را دنبال می کند. بر اساس این لایحه در طرح رتبه بندی معلمان آن ها را  در چهار گروه طبقه بندی کرده و دستمزد آنها بر همین اساس تعیین می‌شود. در رتبه بندی معلمان با توجه به بودجه ی موجود مبلغ حقوق معلمان افزایش پیدا می کند. اخرین اخبار مربوط به طرح رتبه بندی معلمان را در ادامه بخوانید.

جزئیات نظام رتبه بندی معلمان در سال ۱۴۰۲ اعلام شد.

طرح رتبه‌بندی معلمان یکی از موضوعات مهمی است که بر اساس آن معلمان با در نظر گرفتن معیارهایی در چهار گروه طبقه بندی و دستمزد فرهنگیان بر همین اساس تعیین می‌شود که اکنون این طرح در حال اجراست.

مشمولان طرح طبقه بندی مشاغل معلمان شامل: آموزگار، دبیر، هنرآموز، مربی امور تربیتی، مشاوره واحد آموزشی، مراقبت سلامت، مدیر و معاون واحدهای آموزشی و تربیتی هستند. برای اطلاع از آخرین اخبار رتبه بندی معلمان از طریق این صفحه پیگیر باشید.

منبع: ایران استخدام

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت:هم اکنون همه ادارات آموزش و پرورش سراسر استان حتی در روزهای تعطیل به صورت جدی پیگیر تأیید رتبه‌ها و صدور احکام هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت:هم اکنون همه ادارات آموزش و پرورش سراسر استان حتی در روزهای تعطیل به صورت جدی پیگیر تأیید رتبه‌ها و صدور احکام هستند.

محمد خلیل عسکری در گردهمایی مدیران رصد، ارزیابی و تیم‌های پیشرفت مدرسه کانون‌های بسیج فرهنگیان سراسر استان در شیراز افزود: هم اکنون همه ادارات آموزش و پرورش سراسر استان حتی در روزهای تعطیل به صورت جدی پیگیر تأیید رتبه‌ها و صدور احکام هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: تبعیت از ولی فقیه یکی از راهبردی‌ترین برنامه‌های اجرایی در نظام جمهوری اسلامی است که با بهره‌گیری از اندیشه‌های ارزشمند امام خمینی (ره) توانست انقلاب را از چالش‌های فراوان عبور دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: در همین زمان کنونی استمرار انقلاب اسلامی به دلیل نقش محوری ولی فقیه و تبعیت است.

وی گفت: آموزش و پرورش در این راستا به عنوان راهبردی‌ترین و اصلی‌ترین مولد سرمایه اجتماعی می‌تواند در تبیین این راهبرد و رسیدن به این هدف تأثیرگذار باشد.

عسکری گفت: در آموزش و پرورش نیز کار معلم است که اثربخش‌ترین نتایج را به دنبال دارد و برای نیل به این هدف در سیستم تعلیم و تربیت باید برای معلم کار سازماندهی را در دستور کار قرار داد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: یکی از فرصت‌های بسیار مهم، مساله نیروی انسانی است که آموزش و پرورش امروز به نیروی انسانی انقلابی و معتقد به مبانی انقلاب و علاقمند به اجرای سیاست‌های راهبردی سند تحول بنیادین نیازمند است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: یکی از امین‌ترین ظرفیت‌ها برای نیل به این هدف در سطح ادارات و مدارس، در کنار سایر ظرفیت‌ها و تشکل‌ها، مجموعه بسیج فرهنگیان است که کار کادرسازی در تراز انقلاب در مدارس را می‌تواند شکل بدهد.

عسکری ضمن تقدیر از زحمات همه فرهنگیان استان در حوزه‌های آموزشی و تربیتی به حضور بی نظیر معلمان و دانش آموزان استان در آئین‌های اعتکاف، راهپیمایی ۲۲ بهمن و ۱۳ آبان امسال اشاره کرد و گفت: با وجود همه تلاش‌های دشمن برای ناامید کردن مجموعه فرهنگیان و دانش آموزان، اما حضور دانش آموزان، معلمان و مدیران مدارس در برنامه‌ها بسیار چشمگیر بود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس این نکته را نیز یادآور شد که آموزش و پرورش به این وضع کنونی قانع نیست و آن را مناسب نمی‌داند و همه مدیران و معلمان مدارس استان باید تلاش‌های جهادی خود را برای ادامه راه در پیش روی مضاعف کنند.

عسکری در ادامه از تدوین شاخص‌ها و تهیه کارنامه عملکردی برای مدیران مدارس در استان خبر داد گفت: در همین راستا، برخلاف سال‌های گذشته که فرایند انتصاب مدیران جدید در اواخر شهریور انجام می‌شد سال آینده در اواخر خردادماه، مدیران جدید مدارس منصوب خواهند شد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: در خردادماه سال ۱۴۰۲ در همه مدارس چه عادی و خاص از جمله سمپاد، شاهد و نمونه دولتی برای همه مدیران کارنامه عملکردی تهیه و پس از بررسی این کارنامه، از اول تیرماه در مدارسی که عملکرد آموزشی و تربیتی آنها مطلوب نباشد حتماً مدیران جدید منصوب خواهند شد.

عسکری گفت: همه دبیران در مدارس خاص استان نیز مورد ارزیابی همه جانبه بر اساس اهداف سند تحول بنیادین قرار خواهند گرفت و انحصارهایی که برخی ایجاد کرده‌اند را از بین خواهیم برد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: میدان کار در مدارس را در اختیار افرادی قرار خواهیم داد که دل در گرو این نظام و انقلاب داشته و تمرکزشان بر اجرای برنامه‌های آموزشی و تربیتی مورد اشاره در اسناد بالادستی از جمله سند تحول و بیانیه گام دوم انقلاب باشد.

عسکری گفت: مدیران مدارس باید بدانند بر اساس آئین نامه اجرایی مدرسه باید بر عملکرد دانش آموزان و معلمان نظارت داشته باشند و مسئولیت کامل نظم و آرامش در مدرسه مستقیماً بر عهده مدیر است و قطعاً در برابر این مسئولیت هم باید پاسخگو باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: یکی از مهمترین شاخص‌های اساسی ما در انتخاب مدیران مدارس نوع عملکرد آنها در حوادث اخیر و آینده است که دشمن برای کشورمان طراحی کرده و مدیران مدارس باید هوشیار و هوشمندانه و با دقت کامل نظارت و رفتار کنند.

عسکری گفت: در این مسیر، عملکرد همه رؤسای آموزش و پرورش سراسر استان نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت و هرکجا به این نتیجه برسیم این عملکرد مطلوب نیست، قطعاً فرایند تغییر را انجام خواهیم داد.

منبع: مهر

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان