قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

قیمت طلا در بازار امروز کولاک کرد | قیمت طلا در بازار امروز 10 اسفندماه

قیمت طلا در بازار امروز چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ اعلام شد.

قیمت طلا در بازار امروز کولاک کرد | قیمت طلا در بازار امروز 10 اسفندماه
کدخبر : 10397
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت.نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند.قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است.اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا در بازار امروز چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ در جدول زیر مشخص شد.

۱۰ اسفند ۱۴۰۱ 

عنوان نرخ

قیمت (ریال)

طلای ۱۸ عیار / ۷۵۰ ۲۵,۰۰۰,۰۰۰

طلای ۲۴ عیار ۳۲,۹۷۰,۰۰۰

طلای ۱۸ عیار / ۷۴۰ ۲۴,۳۹۸,۰۰۰

طلای دست دوم ۲۴,۳۹۸,۳۳۰

آبشده کمتر از کیلو ۱۰۷,۱۳۰,۰۰۰

مثقال طلا ۱۱۰,۸۰۰,۰۰۰

انس طلا ۱,۸۳۰.۴۹

بازار طلا و سکه که از روز یکشنبه در مسیری کاهشی قرار گرفته بود، امروز نیز روندی نزولی را طی کرد و سکه امامی نیز وارد کانال پایین‌تر شد. با توجه به روند فعلی طلاو سکه چه چشم‌اندازی برای این فلزات ارزشمند وجود دارد؟

قیمت طلا و سکه چند روز گذشته روند افزایشی در پیش گرفته بود، تا آنجا که قیمت سکه تا کانال 37 میلیون تومانی و و طلا به کانال سه میلیون تومانی رسید.

اما در دو روز گذشته این فلزات ارزشمند در اثر کاهش ناگهانی در میانه روز یکشنبه دوباره به کانال‌های پایین‌تر وارد شد و امروز نیز روندی نزولی را طی می‌کند.

آغاز فروش ربع سکه در مرکز مبادلات از چهارشنبه

مدیر ارز خدماتی مرکز مبادله ارز و طلا از آغاز فروش ربع سکه از 10 اسفند 1401 در این مرکز خبر داد.

وی با بیان اینکه هر فرد می‌تواند پنج قطعه ربع سکه از مرکز مبادلات ارزی دریافت کند، گفت: تعیین قیمت نیز براساس مکانیزم حراج انجام خواهد شد.

پیش از این بانک مرکزی اعلام کرده بود که به‌منظور کاهش حباب سکه، عرضه قطعات سکه در مرکز مبادلات را آغاز خواهد کرد. حالا باید دید با توجه به تجربه فروش ربع سکه در بورس کالا که تاثیر چندانی بر قیمت سکه در بازار اعمال نکرد، این اقدام بر قیمت‌ها چه تاثیری خواهد گذاشت؟

ورود سکه به کانال‌های پایین‌تر

سکه بهار آزادی امروز با حدود یک کانال کاهش حالا وارد کانال 28 میلیون تومانی شده و همچنین سکه امامی نیز با روندی نزولی حالا به قیمت 31 میلیون و 500 هزار تومان رسیده است.

از سوی دیگر نیم‌سکه نیز در لحظه تنظیم این گزارش 17 میلیون تومان قیمت دارد و قیمت ربع سکه نیز 11 میلیون تومان برآورد شده است. سکه گرمی نیز با حدود 400 هزار تومان کاهش قیمت حالا به 6 میلیون و 100 هزار تومان رسیده است.

بازار در انتظار یک خبر مهم برجامی

مجتبی دیبا، کارشناس بازارهای مالی در خصوص روند فعلی بازار طلا و سکه به تجارت‌نیوز گفت: در دو روز گذشته قیمت طلا و سکه روند کم‌نوسان‌تری را نسبت به قبل طی می‌کند. این روند را می‌توان ناشی از انتظارات برای یک خبر مهم دانست و ناشی از این مورد نیست که بازارساز توانسته قیمت‌ها را در بازار کنترل کند.

او ادامه داد: خبر مهم برای بازارها را می‌توان از جنس خبرهای برجامی دانست تا بتواند بازار را تحت تاثیر خود قرار دهد. حتی ریزخبرهایی مانند تغییر در ترکیب تیم مذاکره‌کنندگان ایرانی و آمریکایی نیز می‌تواند در این زمینه موثر باشد. در غیر این صورت محدوده فعلی را می‌توان استراحت‌گاهی برای سال آینده و بازتاب حرکتی بزرگتر دانست.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: