قیمت گوشت | قیمت گوشت در بازار

قیمت گوشت امروز در بازار امروز چقدر شد؟ | قیمت گوشت در بازار 6 اسفندماه

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی گوشت و مرغ منجمد در روزهای پایانی سال عرضه می‌شود. قیمت گوشت نسبت به روز گذشته تغییری نداشته است.

قیمت گوشت امروز در بازار امروز چقدر شد؟ | قیمت گوشت در بازار 6 اسفندماه
کدخبر : 10236
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

نوسانات زیادی برای قیمت گوشت وجود دارد. در اوایل سال بود که با افزایش قیمت گوشت، دولت اقدام به راه اندازی مراکز عرضه گوشت دولتی کرد. در این مراکز، قیمت گوشت با نرخ مصوب به فروش می رسد. قیمت گوشت روزانه از طریق سایت گشتنی نیوز اعلام می شود که در ادامه خبر می توانید از انواع آن مطلع شوید.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی گوشت و مرغ منجمد در روزهای پایانی سال عرضه می‌شود. قیمت گوشت نسبت به روز گذشته تغییری نداشته است.

قیمت گوشت قرمز امروز 6 اسفند1401 در میادین میوه و تره بار اعلام شد.

قیمت گوشت قرمز در ششم اسفند ۱۴۰۱ به شرح زیر است:

راسته با استخوان گوسفندی

۲۶۶,۰۰۰

ران کامل ممتاز گوسفندی

۳۵۵,۰۰۰

کف دست گوسفندی با ماهیچه

۳۰۵,۰۰۰

ران پاک کرده گوساله

۲۷۵,۰۰۰

سر دست پاک کرده گوساله

۲۶۰,۰۰۰

گردن گوسفندی

۲۱۰,۰۰۰

قلوگاه گوساله

۱۹۵,۰۰۰

گردن گوساله

۱۸۰,۰۰۰

قلم گوساله

۹۵,۰۰۰

سردست گوسفندی

۳۱۰,۰۰۰

ماهیچه گوساله

۲۷۰.۰۰۰

دمبالیچه گوسفندی

۲۲۰.۰۰۰

نیم شقه سردست گوسفند

۳۱۵.۰۰۰

شقه لاشه گوسفندی

۳۳۰,۰۰۰

نیم شقه ران گوسفندی

۳۵۰,۰۰۰

عرضه گوشت و مرغ منجمد در روز های پایانی سال

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اعلام کرد: با توجه به نزدیکی به ایام پایانی سال به منظور تنظیم بازار محصولات پروتئینی، توزیع گوشت قرمز و مرغ منجمد با قیمت مصوب هر کیلوگرم ۴۵ هزار تومان برای مباشرین و ۵۰ هزار تومان برای مصرف کننده آغاز شده است.

وی افزود: این کالاهای مصرفی در سطح میادین، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و… بدون محدودیت در حال عرضه است و تا پایان ماه مبارک رمضان نیز این روند ادامه خواهد داشت.

منبع: تحلیل بازار

گوشت‌های وارداتی بیش از 40 درصد چربی دارند

سخنگوی کمیسیون کشاورزی در مجلس گفت: گوشت قرمز وارداتی 40 درصد چربی دارد و با قیمت 235 هزار تومان توزیع می‌شود. اگر چربی را از آن حذف کنیم با نرخ بیش از 400 هزار تومان به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

ذبیح‌الله اعظمی، ساردوئی سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: با توجه به وضعیت نابسامان بازار گوشت و افزایش قیمت آن‌ها و همچنین مصادف شدن شب عید با ماه مبارک رمضان، اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس نگرانی‌هایی از بابت تأمین گوشت داشتند. به همین دلیل امروز نشستی با حضور تعداد زیادی از انجمن‌های تولید مرغ گوشتی، جوجه یک روزه و تخم مرغ، نماینده اتاق بازرگانی، واردکنندگان نهاده‌های دامی، معاون وزیر جهاد کشاورزی، رئیس شرکت پشتیبانی امور دام و نماینده بانک مرکزی تشکیل دادیم.

گوشت وارداتی 40 درصد چربی دارد

این نماینده مردم در مجلس با تأکید بر اینکه بخشی از نهاده‌های دامی وارداتی با استفاده از ارز 28 هزار 500 وارد کشور شده‌اند، اما با دریافت دلار 40 هزار تومانی از کشور خارج شده است، افزود: براساس بازدید اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس از بازار توزیع گوشت، متأسفانه گوشت قرمز وارداتی 40 درصد چربی دارد و با قیمت 235 هزار تومان توزیع می‌شود و اگر چربی را از آن حذف کنیم به عبارتی با نرخ بیش از 400 هزار تومان به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای، گفت: قیمت بیش از 400 هزار تومانی هر کیلوگرم گوشت قرمز حاصل بی‌توجهی دولت به اخطارهای کمیسیون کشاورزی در خصوص کشتار دام مولد و خروج دام مازاد از کشور است که بخش زیادی از جامعه توان تأمین آن را ندارند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس گفت: در نشست امروز مسجل شد برخی از محموله‌های نهاده‌های دامی وارداتی کیفیت پایینی دارد و درصد پروتئین، کنجاله سویا و ذرت از حد معمول پایین‌تر است.

او ادامه داد: تولیدکنندگان گوشت مرغ از عدم تأمین به موقع نهاده‌های دامی علی‌رغم پرداخت به موقع هزینه آن گلایه داشتند.

اعظمی با تأکید بر اینکه واردات بی‌رویه گوشت مرغ منجمد به تولیدکنندگان و مرغداران آسیب بسیار زیادی وارد کرده است، گفت: بانک مرکزی متأسفانه ارز مورد نیاز واردکنندگان نهاده‌های دامی را تأمین نکرده اس. نهادهای متولی در زنجیره برنامه‌ریزی تولید و توزیع گوشت مرغ بی‌نظمی دارند، باید از 6 ماه قبل برنامه‌ریزی‌ها برای تولید صورت گیرد.

واردات گوشت سفید ممنوع می‌شود؟

او با اشاره به اینکه بین قیمت دولتی و آزاد نهاده‌های دامی اختلاف قیمت وجود دارد، گفت: مسئولین وزارت جهاد کشاورزی علت افزایش قیمت نهاده‌های دامی را بالا رفتن نرخ آن در بازارهای جهانی مطرح کردند.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی گفت: در نشست امروز مقرر شد به دولت اعلام کنیم در راستای حمایت از تولید داخل از واردات هرگونه گوشت سفید جلوگیری کند.

او ادامه داد: بانک مرکزی موظف شد ارز مورد نیاز واردکنندگان نهاده‌های دامی را به موقع اختصاص دهد و بانک کشاورزی نیز باید تسهیلات لازم را در اختیار مرغداران قرار دهد و وام‌‍‌های آن‌ها را امهال کند.

اعظمی گفت: مقرر شده بود بانک مرکزی 20 هزار میلیارد تومان به بانک کشاورزی پرداخت کند که مقرر شد هر چه سریع‌تر این منابع برای تأمین نهاده‌های دامی اختصاص داده شود.

او گفت: براساس مصوبات گذشته، سازمان برنامه و بودجه باید به ازای 3 ماه، 200 هزار میلیارد تومان در اختیار معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی قرار می‌داد که این مهم محقق نشده و مشکلاتی را به همراه داشته است.

منبع : فارس

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان