قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

اوج گیری دوباره قیمت طلا | قیمت طلا در بازار امروز 19 بهمن ماه

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (چهارشنبه) در بازار آزاد تهران به 24 میلیون و 148 هزار تومان رسید است.

اوج گیری دوباره قیمت طلا | قیمت طلا در بازار امروز 19 بهمن ماه
کدخبر : 9732
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت.نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند.قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است.اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (چهارشنبه٫ 19بهمن‌ماه) در بازار آزاد تهران به 24 میلیون و 148 هزارتومان رسید. قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز به 22 و 895 هزار میلیون تومان رسید.

قیمت هر قطعه نیم سکه 14 میلیون و 150 هزارتومان و، ربع سکه 9 میلیون و 150 هزارتومان تومان و سکه یک گرمی 4 میلیون و 905 هزارتومان است.

قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهان 1877 دلار و 83 سنت و هر گرم طلای 18 عیار در بازار تهران دو میلیون 68 هزار تومان است.

پیش بینی قیمت طلا و سکه 19 بهمن

دیروز روند قیمت طلا و سکه با کاهش محدود قیمت دلار همراه نشد. روند قیمت در بازار فلز زرد افزایشی بود و حباب سکه نیز رشد داشت به نحوی که حباب سکه بهار سقف جدیدی در بازار زد.

 

دیروز قیمت طلا و سکه روند پرنوسانی را پشت‌ یسر گذاشت. این بازار که روز گذشته متاثر از روند افزایشی دلار رشد محدودی داشت؛ امروز بر مدار دلار نچرخید و در قیمت طلا و برخی قطعات سکه افزایش نشان داد.

امروز قیمت اونس طلا در محدوده 1875 دلار قرار داشت؛ طلای جهانی نسبت به روز قبل 9 دلار رشد کرده است.

فعالان بازار معتقدند در صورتی که قیمت سکه به مرز مقاومتی ۲۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برسد و در این محدوده باقی بماند ممکن است زمینه‌ساز صعود سکه به نیمه کانال مذکور شود.

اگر اتفاق فوق رخ ندهد و سکه به سمت ابتدای کانال ۲۴ میلیون تومان عقب‌نشینی کند، ممکن است مانند روز یکشنبه تا سطح ۲۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان پایین بیاید.

امروز سه‌شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی در کانال ۲۴ میلیون تومانی معامله شد. اکنون قیمت سکه امامی ۲۴ میلیون و ۱۹۵ هزار تومان است و نسبت به روز گذشته ۹۴ هزار تومان گرانتر شد.

سکه با دلار همگرا نشد

سکه بهار آزادی که دیروز بیشترین افزایش قیمت را در خانواده سکه‌ها داشت امروز ۶ هزار تومان گران‌تر شد. این قطعه به کانال ۲۲ میلیون تومانی ورود کرد و با قیمت ۲۲ میلیون و ۹۰۱ هزار تومان معامله شد.

نیم و ربع سکه امروز ۵۰ هزار تومان کاهش قیمت داشتند؛ نیم سکه با قیمت ۱۴ میلیون و ۱۵۰ و ربع سکه نیز با قیمت ۹ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله شدند.

سکه گرمی که در روزهای گذشته با نرخ ثابتی معامله می‌شد ۵ هزار تومان گران‌ شد و با قیمت ۴ میلیون و ۹۰۵ هزار تومان در حال معامله است.

هر مثقال طلا امروز برخلاف روز گذشته که کاهش محدودی داشت کمی گران‌تر شد. در حال حاضر این مقدار طلا به قیمت ۸ میلیون و ۹۸۵ هزار تومان رسید. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با قیمت ۲ میلیون و ۷۴ هزار تومان معامله شد. این مقدار طلا نیز حدود ۵ هزار تومان نسبت به دیروز گران‌تر شد.

هر گرم طلای دست دوم امروز به قیمت ۲ میلیون و ۴۶ هزار تومان رسید و ۵ هزار تومان‌ گران‌تر از دیروز شد.

حباب سکه بهار ۳ میلیونی شد

روند حباب سکه دیروز در تمامی قطعات به غیر از ربع سکه افزایش داشت. بیشترین مقدار افزایش حباب مربوط به سکه امامی با ۲۶۶ هزار تومان صعود بود.

افزایش قیمت حباب سکه در سکه بهار طی روزهای گذشته باعث شده مقدار حباب این قطعه، سقف ۳ میلیون تومانی را رد کند. این مقدار بیشترین حبابی است که در ماه‌های اخیر، بازار در سکه بهار آزادی به خود دیده است.

نقش کمرنگ طلای جهانی در بازار داخلی

در همین راستا سهراب اشرفی کارشناس بازارهای مالی با اشاره به نوسان قیمت طلا و سکه در دو روز گذشته به تجارت‌نیوز گفت: به شکل سنتی قیمت دلار باعث می‌شود روند قیمت در بازار طلا و سکه تغییر کند اما ادامه این روند مهم‌تر از کاهش یا افزایش قیمت است.

او با اشاره به مداومت اقدامات بانک مرکزی برای مدیریت بازار خاطرنشان کرد: «جابه‌جایی دلار از خارج کشور و مسایل مرتبط با تحریم‌ها مشکلاتی است که سیاست‌‌های دولت را متاثر می‌سازد، اما با این وجود نباید تاثیر بانک مرکزی در بازار را نادیده گرفت.»

اشرفی گفت: «دولت تا کنون به غیر از فروش ربع سکه‌ها در بورس کالا، کار خاصی برای کنترل قیمت طلا و سکه انجام نداده و به نظر می‌رسد آن اقدام هم نمره قبولی نگرفت. اما سایر سیاست‌های بانک مرکزی در خصوص دلار نقش پررنگ‌تری در بازار غیر رسمی ایجاد کرده است.»

او در ادامه افزود :«وقتی شاخص دلار کاهش پیدا می‌کند قیمت جهانی طلا بالا می‌رود و سایر ارزهای بین‌المللی دستخوش نوسان می‌شوند؛ این موضوع ارتباطی با برابری ریال و دلار و ارزش پول ما ندارد و اگر داشته باشد تاثیرش بسیار کم است، بنابراین می‌توان گفت نقش و تاثیر انس جهانی طلا بر قیمت طلا و سکه زیاد نیست.»

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان