قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

قیمت طلا صعودی شروع کرد | قیمت طلا در بازار امروز

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۶۷ درصد افزایش به ۱۸۷۷ دلار و ۵۳ سنت رسید.

قیمت طلا صعودی شروع کرد | قیمت طلا در بازار امروز
کدخبر : 9637
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت.نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند.قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است.اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا یک افزایش نسبی در روز دوشنبه داشته اما بالا رفتن ارزش دلار و نگرانی درمورد افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا قیمت این فلز گران‌بها را پایین‌تر از سطح ۱۹۰۰ دلار در هر اونس نگه‌داشته است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۶۷ درصد افزایش به ۱۸۷۷ دلار و ۵۳ سنت رسید.

 قیمت طلا در روز جمعه پس‌از انتشار اطلاعات بازار اشتغال آمریکا که حاکی از رشد سریع‌تر از حد انتظار اشتغال در این کشور در ماه گذشته میلادی و همچنین کاهش نرخ بیکاری بود، حدود ۲.۵ درصد کاهش یافت.

 بازارها حالا انتظار دارند بانک فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را برای مدت طولانی‌تری در حدود ۵ درصد نگه‌دارد که می‌تواند تقاضا برای طلا را پایین بیاورد.

 این پیش‌بینی ارزش دلار را ۰.۲ درصد بالا برده و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده‌است.

 بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگه‌داری فلزات گران‌بها از جمله طلا را افزایش می‌دهد، چون این سرمایه‌ها غیر سودده محسوب می‌شوند. به‌علاوه، ارزش دلار را که طلا بر مبنای آن محاسبه می‌شود افزایش می‌دهد.

 تحلیلگران انتظار دارند قیمت طلا تا مدتی بین ۱۸۲۰ تا ۱۹۵۰ دلار باقی بماند.

 قیمت نقره امروز با ۰.۴۹ درصد افزایش به ۲۲ دلار و ۵۲ سنت رسید و پلاتین با ۰.۱۲ درصد افزایش ۹۷۸ دلار معامله می‌شود.

منبع: تسنیم

قیمت طلا و سکه با روند کاهشی طلای جهانی و دلار ریخت. این روند نزولی باعث شد قیمت سکه کانال عوض کند و طلا کاهش زیادی داشت. برخی فعالان بازار روند امروز را پایدار نمی‌دانند.

دیروز قیمت طلا و سکه در بازار داخلی با ریزش طلای جهانی ریخت و بازیگران افزایشی را در شوک برد. در روزهای گذشته این روند کاهشی توسط کارشناسان پیش بینی نشده بود. امروز افزایشی‌های بازار معتقد بودند اگر قیمت دلار به کانال‌های بالاتر پیشروی کند اثر کاهشی طلای جهانی بر بازار داخلی تا حدودی خنثی می‌شود.

دیروز بخت با افزایشی‌های بازار یار نبود و هر دو فاکتور تعیین‌کننده قیمت طلا و سکه روند نزولی داشتند. اگر چه کاهش قیمت دلار همانند طلای جهانی ۹۰ دلاری نبود؛ اما همین روند نزولی محدود اسکناس آمریکایی توانست قیمت سکه را تا یک میلیون تومان کاهش دهد.

کاهش قیمت طلای جهانی در حالی رخ داد که در روزهای گذشته برخی از تحلیلگران محدوده ۲ هزار دلاری را برای طلای جهانی پیش بینی کرده بودند.با این حال هر اونس طلا  روز گذشته به  ۱۸۶۴.۹۳ دلار رسید. این قیمت در مقایسه با عصر پنجشنبه بیش از ۹۰ دلار ریزش را نشان می‌دهد.

سرمایه‌های خرد در راه بازار

با وجود روند کاهشی قیمت طلا و سکه اما معامله‌گران خرد در روزهای آینده بازار را صعودی پیش‌بینی می‌کنند. آنها معتقدند افزایش انتظارات تورمی و همین کاهش محدود قیمت، سرمایه‌های خرد را در روزهای آینده به بازار می‌کشاند.

امروز قرار بود سامانه مبادله دلار و ارز تحت عنوان ناخدا راه‌اندازی شود، اما بررسی خبرنگار تجارت‌نیوز نشان داد خبری از راه‌اندازی سامانه مذکور نبود  است و این موضوع سردرگمی در بازار دلار را به همراه داشت.

فعالان بازار می‌گویند بازار ارز در حالت انتظاری قرار دارد و این موضوع می‌تواند بر بازار طلا و سکه تاثیر بگذارد.

سکه امامی یک میلیون ارزان شد

امروز یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی نوسان زیادی داشت. این قطعه از سکه با کاهش قیمت یک میلیون تا ۹۰۰ هزار تومان، در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۲۳ میلیون و ۹۴۳ هزار تومان معامله شد. این قطعه از سکه بیشترین مقدار کاهش قیمت را در خانواده سکه‌ها داشت.

 سکه بهار نزدیک به ۸۰۰ هزار تومان ریخت. این قطعه از سکه هم‌اکنون با قیمت ۲۲ میلیون و ۶۰۱ هزار تومان معامله می‌شود.

نیم‌سکه ۴۵۰ هزار تومان ارزان شد و با قیمت ۱۴ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز کاهش ۳۰۰ هزار تومانی داشت و به قیمت ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.

سکه گرمی بدون تغییر نرخ و با قیمت چهار میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی در حال معامله است؛ حباب سکه امروز در مرز افزایش و کاهش قیمت سرگردان است.

حباب سکه رشد کرد

حباب سکه امروز برخلاف کاهش قیمت طلا و سکه روند صعودی داشت. در لحظه نگارش این گزارش حباب سکه امامی و بهار بیشترین مقدار افزایش داشتند.

امروز کاهش قیمت طلا باعث شد هر مثقال طلا در کانال ۸ و ۹ میلیون تومانی سرگردان باشد. هر مثقال طلا در حدود ۴۴۰ هزار تومان کاهش داشت و با قیمت هشت میلیون و ۹۹۹ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار کاهشی در حدود ۱۰۰ هزار تومان داشت و به قیمت ۲ میلیون و ۷۸ هزار تومان رسید. قیمت طلای دست دوم نیز به دو میلیون و ۴۹ هزار تومان رسید.

ریزش طلای داخلی موقتی است

درباره روند کاهشی قیمت طلای جهانی میلاد صادقی، کارشناس و فعال بازار طلا به تجارت‌نیوز گفت: بازار طلای داخلی بیشتر از آنکه متاثر از اونس جهانی باشد متاثر از وضعیت اقتصاد داخلی است.

او افزود: ممکن است ریزش طلای جهانی تاثیر کوتاه‌ مدتی بر طلای داخلی داشته باشد. در بازارهای مالی هرگونه احتمالی وجود دارد و خرید و فروش‌ها بر اساس پیش ‌بینی‌ها و احتمال‌های موجود در بازارها صورت می‌گیرد.

این کارشناس بازار طلا خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه طلا همیشه به صورت کالای سرمایه‌‌ای مورد توجه است احتمال صعودی شدن اونس طلا در سال جدید میلادی پیش‌بینی می‌شد اما ایجاد روند نزولی احتمال کمتری داشت.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: