رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: خانمی جوان که در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام اقدام به کلاهبرداری از طریق رمالی می کرد، شناسایی و دستگیر شد.

کدخبر : 4699
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

سرهنگ "امیر حسین سلیمانی"  رئیس پلیس فتا استان فارس،اظهار داشت: در پی شکایت خانمی میانسال مبنی بر کلاهبرداری مبلغ یک میلیارد ریال با ترفند فالگیری و رمالی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، موضوع به ‌صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از اخذا اظهارات شاکیه معلوم شد، مدتی پیش وی در یک صفحه اینستاگرامی عضو گردیده که مدیر صفحه خود را فالگیر معرفی و با دادن وعده‌های پوچ، ‌شاکیه را فریب داده و از وی مبلغ یک میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه با اقدامات فنی و تحقیقات خاص پلیسی متهم شناسایی و با هماهنگی قضائی دستگیر شد، گفت: در بازجویی‌های اولیه، متهم که خانمی جوان بود به جرم ارتکابی اقرار و اعلام کرد با ایجاد صفحه‌ای در اینستاگرام با عنوان فالگیری و رمالی پس از جلب اعتماد شاکی و سوء استفاده از سادگی وی و دادن امید واهی و وعده‌های دروغین، با دریافت مبالغی اقدام به کلاهبرداری کرده است.

رئیس پلیس فتا استان فارس تاکید کرد: افراد سودجو غالباً مسائل خرافاتی را به شکل‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی رواج می‌دهند، تمام این شیادان از سادگی و زودباوری طعمه‌های خود نهایت بهره را می‌برند، لذا از شهروندان و کاربران انتظار داریم به تبلیغات اغواکننده و دروغین که از طریق فضای مجازی منتشر می شود، اعتماد نکرده و به هیچ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

 

منبع: رکنا
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه