قیمت دلار | قیمت دلار در بازار | قیمت دلار امروز

قیمت دلار در روز دوشنبه اوج گرفت | خبر مهم از قیمت دلار در ۱۸ تیرماه

آخرین اخبار مربوط به بازار قیمت دلار را با ما دنبال کنید.

قیمت دلار در روز دوشنبه اوج گرفت | خبر مهم از قیمت دلار در ۱۸ تیرماه
کدخبر : 19646
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

قیمت دلار در دومین روز هفته در کف کریدور ششم معامله شد و روند رنج داشت. تلرانس قیمت در بازار ارز نوسانات ۱۰۰ تا ۳۰۰ تومانی داشت. معامله‌گران، خوش‌بینی نسبت به آینده اقتصاد کشور را دلیل ثبات فعلی بازار ارز می‌دانند؛ اما کارشناسان اقتصادی معتقدند روند قیمت دلار افزایشی است و متغیرهای اقتصادی نوید رشد ارزش در بازارهای مالی را می‌دهد.

معامله‌گران معتقدند دلار در کریدور ششم کف‌سازی کرده است و افزایش تقاضا امکان کاهش بیشتر قیمت دلار را نمی‌دهد. برخی فعالان بازار ارز معتقدند قیمت دلار تا مراسم تنفیذ و تحلیف رئیس جمهوری تا نیمه مرداد در محدوده فعلی با تلرانس هزار تا دو هزار تومانی نوسان خواهد داشت و فعلا آرامش در بازارهای مالی برقرار است.

کارشناسان اقتصادی معتقدند دلار با تکیه بر رویدادهای سیاسی، افت قیمتی شدیدی نخواهد داشت. آنها می‌گویند تنها تاثیری که انتخاب رئیس جمهوری جدید می‌تواند بر بازارهای مالی بگذارد افزایش قیمت‌ها با شیب ملایم‌تر است. تحلیلگران بازارهای مالی کف قیمت دلار را پله‌های پایانی کریدور پنجم می‌دانند و سقف قیمت این اسکناس را تا پایان سال، دو کریدور بالاتر پیش‌بینی می‌کنند. به اعتقاد آنها صنایع بالادستی کشور، خود را با دلارهای قیمت بالاتر وفق داده‌اند و تلاش‌ها و سیگنال‌های سیاست‌گذار برای روند کاهشی در بازار ارز ثمربخش نیست.

گفتنی است قیمت درهم روز یکشنبه روی رقم ۱۶ هزار و ۱۵۰ تومانی ایستاد. این اسکناس در دومین روز هفته روند رفت و برگشتی داشت و در نهایت نسبت به روز شنبه رشد محدود ۱۰ تومانی را تجربه کرد. قیمت تتر روی رقم ۶۰ هزار ۳۵۰ تومانی ایستاد و کاهش ۱۰۰ تومانی داشت.

پوند انگلیس با کاهش هزار تومانی روی قیمت ۷۷ هزار و ۳۵۰ تومانی معامله شد و رشد ۷۰۰ تومانی داشت و یورو نیز با افزایش ۶۰۰ تومانی روی رقم ۶۵ هزار و ۶۰۰ تومانی به کار خود پایان داد.

گفتنی است اسکناس دلار روز یکشنبه با رقم ۴۶ هزار و ۴۰۳ تومان و حواله دلار نیز با رقم ۴۳ هزار و ۳۲۷ تومانی عرضه شد و بیش از ۱۵۰ تومان گران شد

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  ارسال نظر:

  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد