قیمت دلار | قیمت دلار در بازار | قیمت دلار امروز

خبر مهم از قیمت دلار در روز یکشنبه 17 تیرماه | دلار در بازار چند شد

قیمت دلار در ابتدای هفته سوم تیرماه با نتایج انتخابات ریاست جمهوری همراه شد و شروع به کاهش قیمت نمود. این اسکناس در روز شنبه با افت دو هزار تومانی به کریدور پنجم بازگشت، اما در این محدوده کمتر از چند ساعت دوام نداشت و در کریدور ششم به پایان رسید. قیمت طلا و سکه در آغاز هفته با تاثیر نتایج انتخابات همراه شد و باعث کاهش قیمت بازار طلا شد. این افت قیمت بازار طلا باعث کاهش قیمت سکه‌های سنگین به میزان میلیونی شد و آنها را به سمت پایین‌ترین سطح کشاند.

خبر مهم از قیمت دلار در روز یکشنبه 17 تیرماه | دلار در بازار چند شد
کدخبر : 19627
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

قیمت دلار در روز شنبه با افت دو هزار تومانی به کریدور پنجم سقوط کرد و در کانال پایانی این کریدور معامله شد، اما در این محدوده کمتر از چند ساعت دوام نداشت و در کریدور ششم به پایان رسید.

همچنین قیمت طلا و سکه در معاملات روز شنبه با شروع روند کاهشی روبرو شد. پیروزی نامزد میانه‌رو در انتخابات ریاست‌جمهوری واکنش منفی در بازارهای مالی را به همراه داشت و روند نزولی را تقویت کرد.

روشن شدن نتیجه چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در نخستین ساعات معاملاتی روز شنبه به بازارهای مالی ریتم کاهشی داد و نوسانات در کریدور پنجم تا میانه روز ادامه داشت؛ با این حال، رشد تقاضا در پایان معاملات این روز بار دیگر دلار را در کریدور ششم نشاند. اسکناس آمریکایی در آخرین معامله روز شنبه ۱۶ تیر در کف کریدور ششم بسته شد.

معامله‌گران معتقدند ماندگاری موقت قیمت دلار در کریدور پنجم و برگشت دوباره دلار به کریدور ششم متاثر از افزایش تقاضا برای خرید اسکناس دلار بوده است. آنها می‌گویند افزایش انتظارات تورمی در کوتاه‌مدت مهم‌ترین عامل پرش‌های مقطعی قیمت دلار است.

پیش بینی قیمت دلار

کارشناسان اقتصادی در هفته‌های گذشته ریتم کاهشی بازار ارز را به دلیل خوش‌بینی‌های سیاسی و پیروزی نامزد میانه‌رو پیش‌بینی کرده بودند. آنها معتقدند تاثیرپذیری بازارهای مالی از رویدادهای سیاسی محدود و کوتاه‌مدت است و نرخ ارز بیش از آنکه از موضوعات روانی و انتظارات تورمی خط بگیرد با متغیرهای اقتصادی همراه می‌شود.

به نظر می‌رسد بازار ارز جایگاه خود را در چند روز آینده پیدا خواهد کرد و طی دو سه روز پیش رو به تعادل نسبی خواهد رسید.

تتر با افت و خیز دلار تراز شد

گفتنی است قیمت درهم روز شنبه روی رقم ۱۶ هزار و ۱۴۰ تومانی ایستاد و افت ۵۰۰ تومانی پیدا کرد. قیمت تتر روی رقم ۶۰ هزار و ۴۵۰ تومانی ایستاد و کاهش هزار و ۴۰۰ تومانی داشت.

پوند انگلیس با کاهش هزار تومانی روی قیمت ۷۶ هزار و ۷۳۰ تومانی معامله شد و کاهش ۷۳۰ تومانی داشت و یورو نیز کاهش ۵۰۰ تومانی پیدا کرد و روی رقم ۶۵ هزار تومانی به کار خود پایان داد.

شایان ذکر است اسکناس دلار روز شنبه با رقم ۴۶ هزار و ۲۷۳ تومان و حواله دلار نیز با رقم ۴۳ هزار و ۲۰۶ تومانی عرضه و بیش از ۱۰۰ تومان گران شد.

پیش بینی قیمت طلا و سکه

قیمت دلار روز شنبه کاهش نزدیک به هزار تومانی پیدا کرد و به‌رغم رشد اونس جهانی طلا، لیدر بازار طلای داخلی شد. کارشناسان اقتصادی معتقدند روند قیمت در بازارهای مالی تا چند روز آینده وضوح بیشتری می‌گیرد. آنها معتقدند روند قیمت‌ها در نهایت افزایشی است و بازارها به متغیرهای اقتصادی واکنش نشان می‌دهند و اثر اخبار و موضوعات سیاسی مقطعی و کم‌دوام است.

قیمت نقره کاهشی شد

گفتنی است اونس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با افزایش نزدیک به سه دلاری روی رقم ۲۳۹۱ دلاری ایستاده است. اونس جهانی نقره با افزایش محدودی روی رقم ۳۱ دلار و ۲۲ سنتی معامله می‌شود. قیمت هر گرم نقره ۹۹۹ با کاهش هزار و ۱۲۰ تومانی با قیمت ۶۰ هزار و ۵۸۰ تومانی معامله می‌شود.

سکه امامی به کانال ۴۱ میلیونی سقوط کرد

سکه امامی روز شنبه ۱۶ تیر روی رقم ۴۱ میلیون و ۳۱۰ هزار تومانی معامله شد و کاهش یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی داشت. قیمت سکه‌ بهار با افت یک میلیون تومانی روی رقم ۳۷ میلیون و ۷۲۰ هزار تومانی ایستاد.

گفتنی است نیم‌‌‌سکه با کاهش ۴۵۰ هزار تومانی با رقم ۲۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی و ربع‌سکه با کاهش ۳۵۰ هزار تومانی با قیمت ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی بسته شد. سکه گرمی ۲۰۰ هزار تومان افت کرد و با قیمت ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی معامله شد.

مثقال ۱۵ میلیون تومانی شد

قیمت طلا روز شنبه روند کاهشی داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد کاهش ۲۸۸ هزار تومانی کانال ۱۵ میلیونی را از دست داد و با رقم ۱۴ میلیون و ۸۵۰ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با افت ۶۸ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۴۲۶ هزار تومانی بسته شد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۳۸۱ هزار تومانی معامله شد.

حباب سکه در اولین روز هفته در تمام قطعات کاهش یافت. حباب سکه امامی یک میلیون و ۶۲ هزار تومان، سکه بهار ۸۲۸ هزار تومان، نیم‌سکه ۳۷۲ هزار تومان، ربع‌‌سکه ۳۱۱ هزار تومان و سکه گرمی ۱۸۱ هزار تومان کاهش پیدا کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  ارسال نظر:

  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت گشتنی نیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد