قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

قیمت طلا با خاک یکسان شد | قیمت طلا در بازار امروز چند؟

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۹ درصد کاهش به ۲۱۵۵ دلار و ۹۰ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش ۰.۲۸ درصدی به ۲۱۶۱ دلار و ۵۰ سنت رسیده است.

قیمت طلا با خاک یکسان شد | قیمت طلا در بازار امروز چند؟
کدخبر : 18429
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

خبرنگار: عرفان پارسا

اطلاعات اقتصادی امریکا نشان داد قیمت‌های مصرف‌کننده در این کشور بیش از حد انتظار در فوریه افزایش یافته و قیمت‌های تولیدکننده هم بالا رفته که در کل نرخ تورم در این کشور را بالاتر از هدف بانک مرکزی نگه داشته است.

انتظار می‌رود سیاستگذاران امریکا سیاست‌های سختگیرانه پولی را برای مدت طولانی‌تری حفظ کنند.تحلیلگران عقیده دارند گرچه طلا فضای نرخ بالای بهره را دوست ندارد، اما اگر دلیل بالا ماندن نرخ بهره افزایش تورم باشد، تمایل برای خرید طلا به طور طبیعی در بین مردم افزایش پیدا می‌کند.

تورم بالاتر از حد انتظار فشار بر فدرال رزرو برای حفظ نرخ بهره را افزایش داده که بر قیمت طلا تاثیر می‌گذارد. از طرف دیگر همواره از طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن در برابر تورم بالا یاد می‌شود.

تاجران هنوز هم احتمال می‌دهند کاهش نرخ بهره از ماه ژوئن آغاز شود اما این احتمال تا ۵۹ درصد نسبت به ۷۲ درصد هفته گذشته پایین آمده است.

ارزش دلار در آستانه بزرگترین افزایش هفتگی از اواسط ژانویه قرار دارد که خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر می‌کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان