روانشناسی رابطه | روانشناسی رابطه دقیق

روانشناسی رابطه | بدترین اشتباهات بعد از طلاق زن و شوهرهای امروزی

برخی از زنان و مردان بعد از طلاق رفتارها و کارهای اشتباهی انجام می دهند که موجب ایجاد آسیب های روحی روانی بیشتری در خودشان می شود.

روانشناسی رابطه | بدترین اشتباهات بعد از طلاق زن و شوهرهای امروزی
کدخبر : 16773
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

قول تغییر دادن:

قول تغییر دادن پس از داشتن فرصتهای متعدد برای انجام این کار، کارایی نخواهد داشت. کاری که می توانید انجام دهید این است که ابتدا روی خود تمرکز کنید و پس از اصلاح رفتار خود را نشان دهید. بنابراین آنچه را که هنوز نیستید قول ندهید.

برنامه ریزی نکردن برای آینده:

زندگی پس از جدایی ادامه دارد و توقف نخواهد کرد پس شما هم باید همراه جریان زندگی برای آینده ی خود برنامه ریزی کنید. بعد از طلاق برای نوع شغل و زندگی، تامین هزینه ها، ارتباط با اعضای خانواده و ... برنامه ریزی کنید. تغییر ایجاد شده در زندگی شما نیازمند آمادگی و برنامه ریزی است تا آینده بهتری برای خودتان بسازید.

انتقام گرفتن:

اگر می خواهید مشکل تازه ای را برای خود ایجاد کنید و احتمال بازگشت دوباره همسر خود را کاملا از بین ببرید به انتقام گرفتن فکر کنید.

سرزنش خود:

سرزنش کردن خود یکی از اشتباهات بعد از جدایی و طلاق است. برخی افراد پس از طلاق و جدایی فهرستی از کمبودها، خطاها و اشتباهات خود را تهیه می کنند و به خود برچسب می زنند. سرزنش نمودن خود سبب کاهش اعتماد به نفس شما می شود پس نیازی نیست که شما هم اوضاع را بدتر از آنی که هست بکنید.

تمرکز بر روی اشتباهات:

شما از اشتباهات خود باید درس بگیرید اما روی آنها متمرکز نشوید زیرا فکر کردن به اشتباهاتتان تنها باعث می شود احساس بدتری داشته باشید و دیرتر بهبود پیدا کنید.

در شبکه های اجتماعی افشاگری کردن:

یکی از کارهای نادرستی که برخی افراد پس از طلاق و جدایی انجام می دهند افشاگری و آبرو ریزی از همسر گذشته در فضای مجازی و حقیقی است که اصلا کار پسندیده ای نیست زیرا زندگی گذشته با تمام بدی ها و خشونت هایش به اتمام رسیده است.

دنبال کردن او در شبکه های اجتماعی:

بهتر است از دیدن پست های او در شبکه اجتماعی خودداری کنید زیرا با حسرت گذشته صدمه بیشتری به خود می زنید، زمانی که از همسرتان جدا می شوید همه چیز بین شما و او به پایان می رسد پس اجازه ندهید اینگونه اقدامات آسیب روحی روانی به شما وارد سازد.

توافق نکردن در صورت نیاز:

بزرگ ترین گروهی که از طلاق صدمه و آسیب می بینند فرزندان هستند پس اگر فرزند دارید و بعد از طلاق متوجه شرایط نگران کننده ی فرزند خود شدید در صورتی که شرایط موجود، تفاهم را طلب میکرد به این درخواست پاسخ مثبت دهید.

در چنین شرایطی باید با هماهنگی همسر سابق و فرزندان تان توافق کرده تا با در نظر گرفتن چارچوب ها و حریم ها، زمینه را برای باهم بودن دوباره فراهم کنید تا از پشیمانی هایی که در آینده رخ خواهد داد جلوگیری کرده باشید.

مقایسه کردن تجربیات خود با دیگران:

چنانچه بارها در مطالب مختلف خانواده پلاس نمناک عنوان شده است سعی کنید در هیچ مرحله ای از زندگی خود را با دیگران مقایسه نکنید زیرا همه افراد فراز و نشیب های زندگی را تجربه می کنند و جدایی یکی از آنها است. شما نمی توانید خود را با شخص دیگری مقایسه کنید، زیرا تجربه شما کاملا متفاوت خواهد بود و انگیزه و روابط دیگران را نمی دانید.

دوری از فعالیت های لذت بخش:

پس از گذشت مدتی از سوگواری برای عشق از دست رفته تان روال عادی زندگی را پیش بگیرید و از انجام فعالیت هایی که از آنها لذت می برید، اجتناب نکنید و برای جنبه فردی زندگی خود زمان صرف کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان