هوای تهران فردا آلود اعلام شد + جزئیات

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، شاخص آلودگی هوای تهران عصر جمعه بر روی عدد ۱۲۱ و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت این در حالی است که این عدد روی ۱۰۷ قرار داشت.

هوای تهران فردا آلود اعلام شد + جزئیات
کدخبر : 16573
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

شرکت کنترل کیفیت هوا، شاخص آلودگی هوای تهران را برای عصر امروز اول دی ماه بر روی عدد ۱۲۱ و ناسالم برای گروه‌های حساس اعلام کرد. این در حالی است که شاخص در ۲۴ ساعت گذشته روی عدد ۱۱۴ قرار داشت و صبح هم این شاخص عدد ۱۰۷ یعنی در وضعیت نارنجی را نشان می‌داد.

بر اساس روز شمار شاخص آلودگی هوا، از ابتدا سال جاری تا به امروز کیفیت هوای پایتخت، ۹ روز در وضعیت پاک، ۱۸۳ روز در وضعیت قابل قبول، ٧۵ روز در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۰ روز ناسالم برای همه شهروندان بوده است.

بر این اساس دستورالعمل‌های احتیاطی اعلام شده است. از جمله اینکه افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

فعالیت طولانی عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد به طور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می‌دهند و سبب می‌شود نفس کشیدن تا حدی سخت‌تر از حالت طبیعی صورت گیرد برای مثال کار کردن در باغچه در طول روز.

فعالیت سنگین هم عبارت است از هرگونه فعالیت شدید خارج از منزل که سبب می‌شود نفس کشیدن به سختی صورت گیرد مانند دویدن.

 

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان