قیمت طلا | قیمت روز طلا

قیمت طلا افزایشی شد | قیمت روز طلا 21 آذرماه 1402

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۷ درصد افزایش به ۱۹۸۷ دلار و ۲۸ سنت رسید.

قیمت طلا افزایشی شد | قیمت روز طلا 21 آذرماه 1402
کدخبر : 16258
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

خبرنگار: عرفان پارسا

قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است. قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند. چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت. اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا که در روز دوشنبه به پایین‌ترین رقم طی سه هفته گذشته رسیده بود، امروز تغییر چندانی نداشته است. سرمایه‌گذاران منتظر انتشار اطلاعات تورم آمریکا و نتیجه اجلاس بانک‌های مرکزی جهت تصمیم‌گیری در مورد نرخ بهره هستند.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.27 درصد افزایش به 1987 دلار و 28 سنت رسید.

تحلیلگران عقیده دارند از نظر فنی سطح حمایتی قیمت طلا 1955 دلار در هر اونس است، یعنی همان متوسط قیمت 200 روزه.

گزارش بازار اشتغال آمریکا که هفته گذشته منتشر شد امیدها برای کاهش نرخ بهره فدرال رزرو تا ماه مارس را کمرنگ کرد.

سرمایه‌گذاران در حال حاضر منتظر گزارش شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا هستند که قرار است امروز منتشر شود. اقتصاددان‌ها عقیده دارند تورم در ماه نوامبر در آمریکا روی 4 درصد ثابت مانده است، یعنی بالاتر از هدف 2 درصد بانک مرکزی.

اجلاس دو روزه کمیته بازار آزاد فدرال آمریکا جهت تصمیم گیری در مورد سیاست‌های پولی در روز چهارشنبه پایان می‌یابد. قرار است در این اجلاس در مورد نرخ بهره تصمیم گیری شده و پیش‌بینی شرایط اقتصادی برای تابستان ارائه شود.

تاجران تا حد زیادی انتظار دارند فدرال رزرو نرخ بهره را بین 5.25 تا 5.50 ثابت نگه دارد و 77 درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره در ماه مه سال آینده میلادی کاهش یابد.

پایین آمدن نرخ بهره به نفع سرمایه‌های غیر سوددهی مانند طلاست.

اجلاس بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی انگلیس هم در روز پنجشنبه برگزار می‌شود.

قیمت نقره امروز با 0.66 درصد افزایش به 23 دلار و 21 سنت رسید و پلاتین با 0.55 درصد افزایش، 918 دلار و 51 سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم
آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان