قیمت بنزین | قیمت بنزین جدید

  تعیین تکلیف دولت برای قیمت بنزین | خبر جدید سهمیه بندی بنزین برای این افراد

  مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش با اشاره به برنامه ریزی برای تقویت سفرهای زمینی به کیش گفت: برای هر خودرو هنگام ورود به کیش از ۲۰۰ تا یک هزار لیتر بنزین رایگان اختصاص خواهد یافت.

   تعیین تکلیف دولت برای قیمت بنزین | خبر جدید سهمیه بندی بنزین برای این افراد
  کدخبر : 14476
  پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

  گران کردن قیمت بنزین هربار با واکنش های زیادی همراه بوده است و اکنون سهمینه بندی جدیدی برای بنزین در نظر گرفته شده است. بعد از گران کردن قیمت بنزین در سال 98 و طرح سهمیه بندی قیمت بنزین اکنون دوباره بحث بر سر گران کردن قیمت بنزین است.در ادامه جزئیات جدید در مورد قیمت بنزین و سهمیه بندی بنزین  را می خوانید.

   مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش با اشاره به برنامه ریزی برای تقویت سفرهای زمینی به کیش گفت: برای هر خودرو هنگام ورود به کیش از ۲۰۰ تا یک هزار لیتر بنزین رایگان اختصاص خواهد یافت.

    «رحمان سادات نجفی» روز سه شنبه اظهار کرد: براساس این طرح که با نام «رویداد تابستانه سلام هموطن کیش» آغاز شده، سه میلیون لیتر بنزین رایگان برای جذب گردشگر زمینی به کیش اختصاص یافته که در صورت استقبال مسافران تا پایان سال جاری ادامه دار خواهد بود.

   وی ادامه داد: مسافران زمینی کیش می‌توانند با نصب برنامه «مشعل» به نشانی www.mymashal.ir و در لحظه ورود به کیش علاوه بر دریافت ۲۰۰ لیتر بنزین رایگان، با استقرار در هتل‌ها، خرید از مراکز پذیرایی، بازارها و تفریحات گردشگری، تخفیفات ۲۰ تا ۷۰ درصدی خود را بصورت بنزین رایگان دریافت کنند.

   مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش با بیان اینکه بنزین‌های اهدایی امکان انتقال به دیگران را دارد، اضافه کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های این طرح این،‌ قابلیت تبدیل به وجه نقد بنزین ذخیره شده و انتقال به کارت بانکی معرفی شده است.

  وی در ادامه با یادآوری سفر زمینی بیش از ۱۰۰هزار نفر به کیش در نوروز، ۱۴۰۲ افزود: هرچند این روزها خسارت وارده به دلیل کاهش تعداد پروازها در کسب و کارها و صنعت گردشگری کیش انکار ناپذیر است اما تجربه نشان می‌دهد که مسافران زمینی بازدهی مناسب و قابل قبولی در بازگشت رونق جزیره دارند.

  مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: حدود ۶۰ میلیارد دلار سالانه در بخش حمل و نقل سوخت می‌سوزانیم.

  جلیل سالاری در مراسم طرح کیفی سازی نفت کوره و تولید کک سوزنی با استفاده از دانش فنی پژوهشگاه صنعت نفت در پاسخ به سوالی در خصوص محدودیت سقف سوخت‌گیری در جایگاه‌های سوخت اظهار کرد: محدودیتی در حوزه سوخت‌گیری جایگاه‌ها وجود ندارد با توجه به اینکه کارت سوخت را در اختیار همه مردم قرار داده‌ایم کارتی را به عنوان کارت اضطرار در جایگاه‌های سوخت پیش‌بینی کرده‌ایم.

  وی اضافه کرد: تعداد کارت‌ها را افزایش داده‌ایم اما قطعا باید در حوزه کارت‌های جایگاه‌ها تراکنش را کنترل کنیم چرا که هر چه میزان کارت جایگاه‌ها را افزایش دهیم با توجه به اینکه قیمت نرخ دوم با کارت اعتبار یکسان است باید فرهنگ سازی صورت گیرد.

  مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به بند «ب» قانون بودجه سال ۱۴۰۲ در تبصره ۱۴ باید این فرهنگ سازی ایجاد شود که مردم از کارت‌های خود استفاده کنند، گفت: در کارت‌های سوخت شخصی ۲۱۰ لیتر وجود دارد که ظرفیت قابل قبولی است و در شرایط اضطرار نیز می‌تواند از کارت‌های جایگاه استفاده کنند.

  سالاری اظهار کرد: تعداد کارت‌های جایگاه‌ها را اضافه کرده‌ایم تا چالشی در این بخش وجود نداشته باشد.

  مشکلی در حوزه ناترازی بنزین نداریم

  وی در خصوص ناترازی بنزین گفت: در حال حاضر شرایط مساعد است و مشکل خاصی نداریم در بخش نفت گاز نزدیک به ۵ میلیارد متر مکعب ذخیره‌سازی در نیروگاه‌ها انجام داده‌ایم. پیشنهاد داده‌ایم که بخشی صادر شود و اکنون صادرات نفت گاز را پیش‌بینی کرده‌ایم که یکی دو محموله نیز اتفاق افتاده است.

  مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای اربعین نیز تصریح کرد: برای زواری که در مسیر هستند هم جایگاه‌ها را تجهیز و هم جایگاه‌های سیار را مجهز کرده‌ایم و تاکنون نیز در این بخش با مشکلی مواجه نبودیم.

  سالاری میزان مصرف بنزین را به طور میانگین حدود ۱۱۴ میلیون لیتر عنوان و اظهار کرد: در خصوص واردات نیز باید گفت که مکانیزم ما سوآپ است.

  هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین نداریم

  مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر این‌که هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین نداریم، گفت: موضوع افزایش قیمت بنزین شایعاتی است که برخی از رسانه‌ها در بیرون از کشور مطرح می‌کنند.

  وی با بیان اینکه یک زمان بخش فرسودگی تجهیزات مطرح بود در حالی که ما در حوزه تجدیدپذیرها دانش فنی و ساخت داخل را به روز کردیم و دستاوردهای زیادی را در این بخش‌ها به دست آورده‌ایم، تصریح کرد: در حوزه کارت‌خوان‌ها نیز به راحتی می‌توانیم وضعیت کارت‌خوان‌ها را پایش کنیم.

  صدور ۴ میلیون کارت سوخت در سال گذشته

  سالاری اضافه کرد: زمانی که کار را در مجموعه پالایش و پخش آغاز کردیم تنها ۹۰۰۰ کارت سوخت وجود داشت، اما فقط در سال گذشته ۴ میلیون کارت صادر کردیم. علاوه بر این ۲۵ تا ۳۰ درصد از کارت‌خوان‌ها دچار مشکل بود که اکنون این عدد به طور میانگین به ۳ تا ۵ درصد رسیده است.

  مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با بیان این‌که در سنوات گذشته نیز رسانه‌های بیگانه با تبلیغاتی که انجام می‌دادند قصد داشتند اذهان عمومی را تشویش کنند، گفت: موضوع افزایش قیمت بنزین توسط وزیر نفت و مسئولین نظام رد شده و قطعا بحث مدیریت مصرف بنزین وجود دارد.

  وی با بیان اینکه میزان مصرف بنزین در کشور بالاست اظهار کرد: نیاز است که ظرفیت‌های دیگری را ایجاد کنیم یعنی بتوانیم خودروهای فرسوده را از رده خارج و میزان مصرف خودروهای موجود را کاهش دهیم.

  سالاری با بیان این‌که حدود ۶۰ میلیارد دلار سالانه در بخش حمل و نقل سوخت می‌سوزانیم، تصریح کرد: اگر بتوانیم بخشی از این عدد را در بخش صادرات ببریم این منابع می‌تواند در داخل کشور مصرف و صرف اجرای طرح‌ها، پروژه‌ها و تکمیل زنجیره ارزش شود.

  مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اضافه کرد: به دنبال اضافه شدن پتروپالایشگاه‌ها هستیم یعنی باید به سمتی برویم که خوراک صنعت پتروشیمی را افزایش دهیم که برای این کار نیاز به فرهنگ سازی است.

  وی با اشاره به اضافه شدن LPG به سبد سوخت گفت: در سال گذشته نیز روی این مساله بحث شد و چند نکته وجود دارد، در قانون تکلیف شده که بر اساس تراکنش LPG را به خانوارهایی که فاقد گاز طبیعی هستند بدهیم، در بخش‌های دیگر نیز پیشنهادهایی شده که مجوزهای لازم صادر شود تا بتوانیم آنها را شناسایی کنیم و عملا جلوگیری از انحراف اتفاق بیفتد.

  سالاری اظهار کرد:حدود ۶۵ درصد تراکنش که در حوزه LPG اضافه می‌کنیم که طبق قانون باید به ۹۰ درصد برسیم نتیجه آن شده که ظرفیتی را به شرکت‌های پالایشی داده‌ایم که صادر می‌کنند و این شرکت‌ها عملا صادرکننده شده‌اند.

  به گفته وی منابع خوبی حاصل شد که این شرکت‌ها توانستند از طریق آن پروژه‌های خود را اجرایی کنند. در واقع حدود ۲۹ درصد کاهش مصرف LPG صورت گرفت که ظرفیت خوبی را برای صادرات محقق کرد.

  مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه تاکنون هیچ وقت صادرات دریایی در حوزه گاز مایع در بخش شرکت‌های پالایشی نداشتیم، گفت: در بندرعباس و آبادان صادرات صورت می‌گیرد در بخش زمینی نیز همه شرکت‌های پالایشی به نوعی صادرکننده LPG شده‌اند.

  به گفته سالاری، در بخش خودروها نیز خودروهایی که از LPG استفاده می‌کردند را شناسایی کردیم نزدیک به ۲۰۰ هزار خودرو از طریق خوداظهاری شناسایی شدند که به آنها سوخت LPG داده می‌شود اما لازم است هم جایگاه LPG و هم استاندارد را در بخش خودرو و جایگاه اتفاق بیفتد و اگر قرار 

  وی در پاسخ به این سوال که مقصد صادرات گازوئیل گفت: در هر کجا که مشتری داشته باشیم گازوئیل را صادر می‌کنیم.

   

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر: