هشدار جدی | تهران در معرض خطر سیل تابستانی| آغاز بارش های موسمی در تهران از امروز

  پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز با گذر امواج تراز میانی جو از شمال غرب کشور در مناطقی از آذربایجان غربی و کردستان ابرناکی، رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

  هشدار جدی | تهران در معرض خطر سیل تابستانی| آغاز بارش های موسمی در تهران از امروز
  کدخبر : 13973
  پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

  در نوار شرقی کشور وزش باد تداوم خواهد داشت و در سایر مناطق کشور جو آرام و پایداری مستقر است. فردا در شمال غرب و به‌تدریج از بعدازظهر در گیلان، مازندران، ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی ابرناکی، رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

  همچنین فردا در ساعات بعدازظهر در دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران افزایش ابر و وزش باد شدید موقتی و در غرب هرمزگان و جنوب فارس رشد ابر‌های همرفتی و رگبار و رعدوبرق پیش‌بینی شده است.

  یکشنبه آینده علاوه بر شمال غرب در سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش باران و کاهش موقتی دما روی می‌دهد. دوشنبه در مازندران و ارتفاعات البرز رگبار پراکنده پیش‌بینی شده و روز سه‌شنبه در اکثر مناطق کشور جو پایداری حاکم می‌شود.

  زمان پایان: یکشنبه ۱۴۰۲/۰۵/۲۹

  منطقه اثر:

  جمعه ۱۴۰۲/۰۵/۲۷: شمال آذربایجان غربی.

  شنبه ۱۴۰۲/۰۵/۲۸: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، شمال کردستان، ارتفاعات غربی قزوین و ارتفاعات مازندران.

  یک‌شنبه ۱۴۰۲/۰۵/۲۹: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، شمال کردستان، ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان، مازندران، خراسان شمالی.

  اثر مخاطره: احتمال آب‌گرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان‌آب، احتمال طغیان رودخانه‌های فصلی، وزش باد، در نواحی مستعد خیزش گردوخاک، احتمال خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلو‌های تبلیغاتی، احتمال شکستن درختان کهن‌سال و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی.

  توصیه: احتیاط و اجتناب از تردد، توقف و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در سفر‌های برون‌شهری به‌ویژه در عبور از اطراف رودخانه‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌رو‌ها و محدودیت در فعالیت‌های کشاورزی.

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر: