قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

  قیمت طلا در بازار امروز رکود زد | قیمت طلا امروز 20 تیرماه چقدر شد؟

  قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۹ درصد افزایش به ۱۹۲۹ دلار و ۱ سنت رسید.

  قیمت طلا در بازار امروز رکود زد | قیمت طلا امروز 20 تیرماه چقدر شد؟
  کدخبر : 13080
  پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

  قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است. قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند. چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت. اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

  قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۹ درصد افزایش به ۱۹۲۹ دلار و ۱ سنت رسید.

  به نقل از تسنیم، پایین آمدن ارزش دلار قیمت طلا را در بازار ثابت نگه داشته است. البته سرمایه‌گذاران در آستانه انتشار اطلاعات تورم آمریکا که می‌تواند بر سیاست‌های فدرال رزرو این کشور در مورد افزایش نرخ بهره تاثیر بگذارد محتاطانه عمل می‌کنند.

  به گزارش رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۹ درصد افزایش به ۱۹۲۹ دلار و ۱ سنت رسید.کاهش ارزش دلار و خبرهایی مبنی بر پایان روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا از قیمت طلا حمایت کرده است. اما نگرانی در مورد گزارش تورم آمریکا مانع افزایش بیشتر قیمت آن می‌شود.

  دورنمای پایین آمدن نرخ بهره ارزش دلار را به پایین‌ترین رقم طی دو ماه گذشته رسانده است. پایین آمدن ارزش دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده و تمایل برای آن را بالا می‌برد.

  برخی از مقامات بانک مرکزی آمریکا در روز دوشنبه اعلام کردند فدرال رزرو نرخ بهره را باز هم برای پایین آوردن تورم افزایش می‌دهد، اما پایان روند افزایش نرخ بهره نزدیک است.

  سرمایه‌گذاران ۹۵ درصد احتمال می‌دهند بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را در اجلاس ماه جاری میلادی تا محدوده ۵.۲۵ و ۵.۵ درصد افزایش دهد و بعد آن را در همین حد حفظ کند.

  بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

  تمرکز سرمایه‌گذاران در حال حاضر بر شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکاست که قرار است در روز چهارشنبه منتشر شود. انتظار می‌رود نرخ تورم در آمریکا ۰.۳ درصد نسبت به ماه قبل بالا رفته باشد.

  قیمت نقره امروز با ۰.۲۶ افزایش به ۲۳ دلار و ۴۱ سنت رسید و پلاتین با ۰.۶۴ درصد افزایش، ۹۳۷ دلار و ۴۴ سنت معامله می‌شود.

  منبع: تسنیم

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر: