آیا با شنا کردن لاغر میشویم؟ | فوت و فن اصلی لاغری با شنا کردن را یاد بگیرید

برای لاغری و کاهش وزن ورزش شنا گزینه مناسبی است اما باید برای رسیدن به تناسب اندام با شنا باید به نکات دیگری از جمله نحوه شنا کردن و برنامه غذایی مناسب توجه ویژه ای داشت.

آیا با شنا کردن لاغر میشویم؟ | فوت و فن اصلی لاغری با شنا کردن را یاد بگیرید
کدخبر : 13031
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

برای لاغری و کاهش وزن ورزش شنا گزینه مناسبی است اما باید برای رسیدن به تناسب اندام با شنا باید به نکات دیگری از جمله نحوه شنا کردن و برنامه غذایی مناسب توجه ویژه ای داشت.

چگونه با ورزش شنا لاغر شویم؟

ورزش کردن به تنهایی بهترین راه برای کاهش وزن نیست. شما می توانید با داشتن یک برنامه مناسب لاغری در کنار شنا و ورزش، وزنتان را نیز کاهش دهید.

بسیاری از مردم احساس می کنند که می توانند بعد از یک جلسه شنا "یک عالمه غذا بخورند" و حتی ممکن است کالری بیشتری نسبت به قبل مصرف کنند. شناگران در طول این ورزش بسیار خسته می شوند و به همین دلیل بیشتر از کالری که می سوزانند ، مصرف خواهند کرد.

شنا کردن تقریباً تمام بدن - قلب، ریه ها و ماهیچه ها را تمرین می دهد و برای سلامتی آن ها موثر خواهد بود.

شنا برای تناسب اندام و سلامت عمومی عالی است اما بهترین راه برای کاهش وزن اضافی نیست. برای از دست دادن چربی باید کالری بیشتری نسبت به چیزی که می خورید را بسوزانید.

شنا در آب سرد باعث سرد شدن بدنتان خواهد شد و سپس بدن برای گرم کردن کالری ها را می سوزاند تا دوباره گرم شود ، این بدان معناست که اگر استخر به اندازه کافی سرد باشد، می توانید وزن خود را با شنا کم کنید. اگر قصد انجام این کار را دارید ، اقدامات احتیاطی در برابر هیپوترمی را نیز باید در نظر داشته باشید.

روش لاغری با شنا 

آیا می خواهید شنا کنید و وزن کم کنید؟

شما باید به اندازه کافی شنا کنید ، به اندازه ای که میزان سوخت کالریتان بیشتر از مصرف آن باشد.

این برای همه برنامه های کاهش وزن و یا طرح های کنترل وزن صدق می کند که شامل ورزش هم است. بسیاری از شناگران را می شناسیم که با انجام این ورزش کاهش وزن داشته اند اما در همین حال افراد زیادی را هم می شناسیم که قادر به کاهش وزن با شنا کردن هم نبوده اند.

کلید از دست دادن چربی بدن ، داشتن یک برنامه کلی از فعالیت خوب و سالم همراه با تغذیه سالم و مناسب است که شنا کردن می تواند به نصف آن کمک کند زیرا یک فعالیت سالم است و نیمه دیگر این است که در هنگام غذا خوردن خود را کنترل کنید و قانون داشته باشید تا زیاده روی نکنید.

ممکن است زمانی که به دنبال راهی برای کاهش وزن هستید، ورزش شنا از ذهن شما عبور نکند اما انجام آن باعث داشتن بدنی سالم خواهد شد و در عین حال به روند کاهش وزنتان نیز کمک خواهد کرد.

شنا کردن استقامت ماهیچه ها را بهبود می بخشد و یک ورزش مناسب برای سلامت قلب و عروق است.

بعلاوه، مشاهده کرده اید که بدن شناگران المپیک چه فرمی است ؟ آن ها بدنی مناسب دارند، بنابراین به وضوح در شنا کردنشان موثر است.

نکته :عوامل بسیاری وجود دارد که بر میزان کالری سوزانده شده در شنا موثر است. به چیزهایی مانند میزان وزن ، سوخت و ساز بدن و میزان فشار وارده مربوط می شود اما به طور کلی، می توانید انتظار داشته باشید که حدود 300 کالری برای نیم ساعت شنا با سرعت متوسط را بسوزانید.

در این باره سطح تجربه شما نیز اهمیت دارد. این کاملاً ناعادلانه است اما سوزاندن کالری در شناگرهای تازه وارد بیشتر از شناگران قدیمی است که ممکن است به اهدافی مانند کاهش وزن و یا ایجاد قدرت کمک کند.

هنگامی که می دانید چه کار می کنید، یاد می گیرید که با مقاومت کمی در آب حرکت کنید - به ناچار به این معنی است که کالری کمتری مصرف خواهید کرد ، بنابراین برای کاهش وزن می توانید تندتر و سریع تر شنا کنید.

اگر تجربه بیشتری در ان زمینه دارید ، چند بار به این روندتان ادامه دهید تا سوزاندن کالری خود را افزایش دهید. بله شنا کردن می تواند ماهیچه های شما را نیز شکل دهد.

میزان لاغری با شنا

نحوه صحیح لاغری با شنا

نکته جالب در مورد شنا کردن این است که این ورزش تقریباً همه ماهیچه های شما را تحت تاثیر قرار می دهد اما بدیهی است که برخی از حرکات بیشتر از سایر ورزش ها تاثیرگذار است که این شامل لاتیسیموس دورسی (کمر) و دلتوئید (شانه ها) می شود، زیرا کشش زیادی برای ماندن بدن شما در آب وجود دارد.

در شنا کردن قصد دارید تا با انجام حرکات زیر عضلات را (علاوه بر دلتوئید و لاتیسیموس دورسی) به کار بیندازید:

شنای آزاد :قفسه سینه، تریسیپس، دو سوکور، ساعد، چهار، بالا و پایین و گردن

شنای پروانه :قفسه سینه، پشت شانه ها، چهارسرها و ساق های پا

شنای کرال پشت :وسط و بالای کمر، تراپزی، چهارسر و گلوت ها

شنا کردن به مدت 30 دقیقه در استخر عالی است اما اگر وقت کافی برای رفتن ندارید ، فقط سعی کنید تا زمانی که می توانید ضربان قلب خود را افزایش دهید. چنانچه در بخش ورزش و تناسب اندام نمناک میخوانید زنانی که سه بار در هفته شنا می کنند، نسبت به کسانی که هفته ای سه بار در هفته قدم می زنند، چربی بیشتری را از دست خواهند داد.

برای کاهش وزن ، چقدر باید شنا کرد ؟

همه این ها بستگی به این دارد که ورزش شما چقدر شدید است. شنا کردن با شدت به مدت یک ساعت، حدود 800 کالری می سوزاند که اگر این کار را چهار بار در هفته انجام دهید ، در عرض یک ماه ، یک کیلو و 300 گرم تا یک کیلو و 800 گرم کاهش وزن خواهید داشت (شما نیاز به سوزاندن 3500 کالری برای از دست دادن 450 گرم دارید ) و اما شنا کردن با سرعت متوسط و 30 دقیقه در روز، حدود 250 کالری می سوزاند که اگر این کار را چهار بار در هفته انجام دهید، در عرض یک ماه، کمی بیشتر از 450 گرم کاهش وزن خواهید داشت اما هر بدنی متفاوت است و تحقیقات نشان می دهد که برخی افراد بیش از دیگران وزن خود را از دست می دهند - حتی زمانی که آن ها یک میزان از ورزش را انجام می دهند.

با این حال اگر ورزش هایی مثل شنا بخشی از برنامه روتین شما باشد، می تواند کمک کند تا به یک وزن سالم دسترسی پیدا کرده یا آن را حفظ کنید و اگر هم می خواهید وزنتان را کاهش دهید، به دنبال انجام ورزش های متوسط یا شدید مثل شنا کردن در حدود یک ساعت در روز باشید.

چگونگی لاغری با شنا

چگونه می توان از ورزش شنا بیش ترین استفاده را کرد ؟

ممکن است که در ابتدا شنا کردن کمی سخت و ترسناک به نظر برسد.

حتی اگر قبلاً هم هرگز این کار را انجام نداده باشید ، در این قسمت با انجام راهکارهای ارائه شده ، به راحتی از عهده آن برخواهید آمد :

- با یک شنای ساده شروع کنید :

شنای کرال و آزاد آسان ترین حرکت برای مبتدیان هستند و بنابراین به خوبی برای آن ها جواب خواهد داد و سپس می توانید حرکت های چالش برانگیزتری مانند کرال پشت یا پروانه را شروع کنید.

- کمی سرعت را افزایش دهید :

وقفه های ایجاد شده یک راه عالی برای افزایش شدت تمرین شما و سوختن کالری بیشتری هستند.

سعی کنید یک دوره را به سختی و سریع انجام دهید و دو دوره بعدی را آسان و آرام شنا کنید و در صورت دلخواه این روند را تکرار کنید.

- تنفس خود را کنترل کنید :

تکنیک نادرست تنفس می تواند باعث ایجاد یک ریتم شود و شما را سریع تر خسته کند.

بسیاری از افراد هر بار که نفس می کشند، سر خود را بالا می برند و در نتیجه در حرکت آن ها اختلال ایجاد می شود. سعی کنید به اندازه کافی تمرین داشته باشید تا بتوانید نفس خود را از دهان تان بیرون بدهید ، بدون این که سر را از زیر آب بیرون بیاورید.

آیا این خبر مفید بود؟
اخبار مرتبط سایر رسانه‌ها
    اخبار از پلیکان
    ارسال نظر:

    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان