قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

خبر داغ از رکورد افزایش قیمت طلا در بازار امروز | قیمت طلا امروز چقدر افزایش یافت؟

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۱ درصد افزایش به ۱۹۹۰ دلار رسید.

خبر داغ از رکورد افزایش قیمت طلا در بازار امروز | قیمت طلا امروز چقدر افزایش یافت؟
کدخبر : 11533
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت.نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند.قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است.اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۱ درصد افزایش به ۱۹۹۰ دلار رسید.

به نقل از رویترز، افزایش نگرانی در مورد بحران بانکی آمریکا تمایل به طلا به‌عنوان یک پشتوانه ایمن را دوباره افزایش داده و باعث دومین افزایش قیمت ماهانه آن با وجود ادامه تورم بالا و احتمال زیاد افزایش دوباره نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در هفته آینده شده‌است.

 قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۱ درصد افزایش به ۱۹۹۰ دلار رسید.

 بانک فدرال رزرو آمریکا یک بررسی دقیق درمورد شکست خود در شناسایی مشکلات و حل بحران بانک سیلیکون‌ولی قبل‌از فروپاشی این بانک، منتشر کرده و قول نظارت سخت‌تر و قوانین سخت‌گیرانه‌تری را داده است.

 گزارش این بانک و کاهش سود ده‌ساله اوراق بهادار خزانه‌داری آمریکا روند قیمت طلا را مثبت کرده، اما همه‌چیز به اظهارات جروم پاول رئیس خزانه‌داری آمریکا در هفته آینده بستگی دارد.

 انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را در اجلاس اوایل ماه مه بازهم افزایش دهد. بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به‌عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

 تحلیلگران عقیده دارند قیمت طلا فعلاً در همین محدوده باقی می‌ماند، اما پایین آمدن آن تا زیر ۱۹۶۵ دلار زمینه را برای کاهش بیشتر فراهم می‌کند. بسیاری هم خوش‌بین هستند قیمت طلا دوباره به ۲۰۰۰ دلار برسد.

 قیمت طلا طی بحران بانکی آمریکا در اواسط آوریل به اوج ۲۰۴۸ دلار و ۷۱ سنت رسید.

 ارزش دلار در آستانه یک کاهش ماهانه قرار دارد و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده‌است.

 قیمت نقره امروز با ۰.۰۷ درصد افزایش به ۲۵ دلار و ۲۳ سنت رسید و پلاتین با ۰.۵۲ درصد کاهش ۱۰۷۸ دلار و ۳۱ سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: