قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

قیمت طلا و سکه امروز طوفان کردند | قیمت طلا در بازار امروز چقدر افزایش یافت؟

امروز قیمت طلا و سکه افزایش محدودی داشت. گفته می‌شود بعد از تعطیلات عید فطر بازار فلز گرانبها به روزهای رونق برمی‌گردد و روند مبادلات در این بازار افزایشی است.

قیمت طلا و سکه امروز طوفان کردند | قیمت طلا در بازار امروز چقدر افزایش یافت؟
کدخبر : 11387
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت.نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند.قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است.اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

امروز قیمت طلا و سکه افزایش محدودی داشت. گفته می‌شود بعد از تعطیلات عید فطر بازار فلز گرانبها به روزهای رونق برمی‌گردد و روند مبادلات در این بازار افزایشی است.

روز گذشته قیمت طلا و سکه با روند افزایشی آغاز به کار کرد. این روند صعودی با نزدیکی دلار به محدوده ۵۲ هزار تومانی کلید خورد. در میانه روز قیمت سکه‌های با وزن بالاتر در مرز افزایش و کاهش سرگردان بودند. اما در آخرین معامله روز گذشته به غیر از سکه بهار سایر قطعات سکه با افزایش قیمت نسبت به روز سه‌شنبه بسته شدند.

در آخرین معامله روز سه‌شنبه سکه امامی با کاهش ۱۰۵ هزار تومانی به کار خود پایان داد. این سکه روز سه‌شنبه نیز به همین مقدار افزایش قیمت داشت. در روزهای گذشته قیمت طلا نسبت به سکه نوسان کمتری داشت.

رفت و برگشت قیمت طلا و سکه از نخستین روز هفته جاری تا دیروز به صورت یک روز در میان کاهشی و افزایشی بوده است. باید در نظر داشت این نوسان در محدوده مشخصی گرفتار بود. فعالان بازار طلا و سکه معتقدند با رونق گرفتن بورس و سرریز شدن نقدینگی به این بازار، طلا و سکه نیز از چشم سرمایه‌گذاران افتاده است.

از سوی دیگر برخی کارشناسان اقتصادی می‌گویند مردم با هر میزان سرمایه‌ای قادر به سرمایه‌گذاری و کسب سود از بازار سهام هستند. این در حالی است که به جهت پرش قیمتی ۶ ماهه دوم سال گذشته در قیمت طلا و سکه این بازار از چشم‌انداز سرمایه‌گذاری حتی به شیوه خانگی و سنتی آن فاصله گرفته و در دسترس مردم نیست.

با این وجود برخی بازیگران ارزی معتقدند بازار فلز زرد بعد از تعطیلات پیش رو (عید فطر) جان تازه‌ای می‌گیرد و تقاضا بیشتر می‌شود.

فعالان بازار طلا و سکه معتقدند اگر قیمت دلار کانال ۵۰ هزار تومانی را ترک کند، قیمت سکه محدوده ۳۰ میلیون تومانی را از دست خواهد داد. این پیش‌بینی بنابر همگرایی شدید قیمت طلا و سکه با قیمت دلار در روزهای معاملاتی سال جاری قوت گرفته است.

کارشناسان اقتصادی نیز می‌گویند سکه در روزهای آینده تنها در صورتی شانس رشد قیمت دارد که قیمت دلار در بازار آزاد به صورت معناداری افزایش یابد و به بالای مرز ۵۲ هزار تومانی صعود کند.

همچنین انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش در محدوده ۱۹۹۴ دلاری در حال معامله است.

قیمت   طلا   و   انواع   سکه   در   بازار

سکه امامی در آخرین معامله روز گذشته با قیمت ۳۱ میلیون و ۴۹۹ هزار تومان در بازار معامله شد و افزایش ۱۰۹ هزار تومانی داشت.

سکه بهار آزادی بعد از سرگردانی میان کاهش و افزایش قیمت با کاهش محدود ۱۰ هزار تومانی بسته شد. این قطعه سکه با قیمت ۲۸ میلیون و ۴۸۹ هزار تومان در بازار مبادله شد.

دیروز نیم سکه با ۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت آغاز به کار کرد و با قیمت ۱۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار معامله شد.

ربع سکه، نیز روز گذشته ۷۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت و با رقم ۱۱ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان بسته شد.

سکه گرمی افزایش ۱۰۰ هزار تومانی آغاز به کار کرد و این و تا پایان معاملات روز گذشته با قیمت ثابت ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در بازار فلز گرانبها معامله شد.

حباب سکه نیز در تمام قطعات افزایش داشت. حباب نیم سکه با افزایش ۱۷۸ هزار تومانی بیشترین رشد را در خانواده سکه‌ها داشت.

داشتن درآمد دلاری همواره یکی از خواسته‌های اصلی هر فرد بوده و در روزهای اخیر نیز شاهد افزایش تعداد کسانی که به این درآمد رسیده‌اند هستیم. با داغ شدن بازار ارزهای دیجیتال، بیشتر افراد فعالیتشان را در این بازار افزایش داده‌اند که آمارها هم نشان دهنده جایگاه مهم ارز دیجیتال در میزان فعالیت و افزایش درآمد دلاری آن‌ها می‌باشد. لینک بزرگترین سایت ایرانی برای فعالیت در این بازار و کسب درآمد دلاری، در پایین قرار داده شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: