قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

کولاک طلا در بازار امروز | قیمت طلا در بازار امروز چقدر گران شد؟

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۸۴ درصد افزایش به ۲۰۲۰ دلار و ۴۹ سنت رسید.

کولاک طلا در بازار امروز | قیمت طلا در بازار امروز چقدر گران شد؟
کدخبر : 11262
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت.نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند.قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است.اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۸۴ درصد افزایش به ۲۰۲۰ دلار و ۴۹ سنت رسید.

به نقل از رویترز، قیمت طلا در شرایطی در روز چهارشنبه افزایش یافته که سرمایه‌گذاران منتظرند اطلاعات تورم آمریکا هستند تا روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی این کشور را مشخص کنند.

 قیمت هر اونس طلا امروز با 0.84 درصد افزایش به 2020 دلار و 49 سنت رسید.

گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده آمریکا قرار است امروز منتشر شود و سرنخ‌های بیشتری در مورد مسیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو ارائه دهد.

 از طلا همواره به‌عنوان پشتوانه‌ای ایمن در برابر تورم بالا یاد می‌شود، اما بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگه‌داری این سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

 تحلیلگران با پیش‌بینی آرام‌تر شدن تورم در آمریکا تخمین می‌زنند روند افزایش قیمت طلا ادامه داشته باشد.

 طبق گفته مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد بازار در سیتی‌ایندکس، گزارش تورم پایین‌تر آمریکا می‌تواند قیمت طلا را به بالاتر از 2032 دلار برساند.

 پاتریک پارکر، رئیس بانک فدرال رزرو فیلادلفیا در روز سه‌شنبه گفت انتظار می‌رود فدرال رزرو بزودی سیاست افزایش نرخ بهره را متوقف کند. اما جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک عقیده دارد سیاست این بانک بستگی به اطلاعات آینده دارد.

 آستان گولسبی، رئیس فدرال رزرو شیکاگو هم می‌گوید بانک مرکزی باید نسبت‌به افزایش نرخ بهره در بحبوحه مشکلات اخیر بانکی محتاط باشد. قیمت طلا پس‌از ورشکستگی ناگهانی دو بانک آمریکا در ماه مارس به بالاتر از 2000 دلار رسید.

 قیمت نقره امروز با 1.45 درصد افزایش به 25 دلار و 55 سنت رسید و پلاتین با 0.83 درصد افزایش 1006 دلار و 55 سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: