قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

قیمت طلا صعودی شد | قیمت طلا در بازار امروز چقدر رشد کرد؟

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۱ درصد افزایش به ۱۹۹۷ دلار و ۶۰ سنت رسید.

قیمت طلا صعودی شد | قیمت طلا در بازار امروز چقدر رشد کرد؟
کدخبر : 11241
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت.نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند.قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است.اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۱ درصد افزایش به ۱۹۹۷ دلار و ۶۰ سنت رسید.

به نقل از تسنیم،  قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۱ درصد افزایش به ۱۹۹۷ دلار و ۶۰ سنت رسید.

 شاخص دلار ۰.۱ درصد پایین آمده و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده‌است.

 تاجران در حال حاضر بر اطلاعات مربوط به قیمت مصرف‌کننده در آمریکا تمرکز کرده‌اند که قرار است در روز چهارشنبه منتشر شود و مسیر فدرال رزرو این کشور را در ماه مه مشخص کند.

 تحلیلگران عقیده دارند شاخص بالاتر از حد انتظار تورم باعث می‌شود فدرال رزرو نرخ بهره را یک‌بار دیگر در ماه مه افزایش دهد. دراین‌صورت روند افزایش قیمت طلا آرام می‌شود.

 انتشار گزارش بازار اشتغال آمریکا در روز دوشنبه باعث شد احتمال افزایش نرخ بهره بانک مرکزی این کشور در ماه آینده افزایش یابد. بازارها حالا ۷۱ درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره ۲۵ واحد بالا رود.

 بالا رفتن نرخ بهره جهت مهار تورم هزینه نگه‌داری سرمایه‌های غیر سوددهی مثل طلا را بالا برده و تمایل برای خرید آن‌ را پایین می‌آورد.

 قیمت نقره امروز با ۰.۶۷ درصد افزایش به ۲۵ دلار و ۸ سنت رسید و پلاتین با ۰.۱۸ درصد افزایش ۹۹۹ دلار و ۱۶ سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: