قیمت مرغ | قیمت مرغ بازار

ریزش دو هزارتومانی قیمت مرغ در بازار امروز | قیمت مرغ در بازار و میادین 24 اسفندماه

مرغ در میادین ۲ هزار تومان ارزان‌تر است.

ریزش دو هزارتومانی قیمت مرغ در بازار امروز | قیمت مرغ در بازار و میادین 24 اسفندماه
کدخبر : 10832
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

قیمت مرغ و بالا بودن آن موجب شده خیلی از خانوارها آن را از سبد غذایی خود حذف کنند. قیمت مرغ نیز در پی گرانی سایر کالاها افزایش قیمت داشت. قیمت مرغ تا مرز کیلویی 100 هزار تومان هم پیش‌روی داشته است.در طول این چندماه قیمت مرغ نوسانات شدیدی را تجربه کرده است.  قیمت مرغ نسبت به اوایل سال 1401 قیمت مرغ تا کنون رشد چند درصدی داشته است.قیمت مرغ روزانه مشخص می گردد.

مرغ همواره از منابع پروتئینی پر مصرف در ایران بوده و با گرانی گوشت قرمز سهم بیشتری از سبد پروتئینی خانواده را تشکیل داده است. آغاز ایام نوروز و پس از آن ماه رمضان تقاضا برای مصرف مرغ را افزایش می‌دهد.

در ابتدای ماه جاری قیمت مرغ در یک روند صعودی به طور متوسط تا بیش از ۶۶ هزار تومان افزایش یافت؛ این در حالی بود که ستاد تنظیم بازار کشور در سال جاری پس از اصلاح نظام یارانه ای در طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ را ابتدا ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان و بعد از آن با افزایش هزینه‌های تولید و زیان مرغداران به ۶۳ هزار تومان رساند.

قیمت مرغ در بازار چقدر است؟

قیمت مرغ در میانه ماه جاری با افزایش عرضه روند نزولی به خود گرفت و به گفته مهدی یوسف خانی، رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران؛ امروز روی قیمت مصوب‌ ایستاده است.

یوسف خانی یادآور شد: آخرین نرخ مصوب هر کیلوگرم مرغ گرم برای مصرف که توسط ستاد تنظیم بازار تعیین و اعلام شد ۶۳ هزار تومان است.

وی درباره وضعیت تأمین و عرضه مرغ در روز‌های پایانی ماه نیز گفت: میزان تأمین و عرضه در سطح مناسبی قرار دارد و کمبودی در بازار نیست.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران، میزان نیاز روزانه پایتخت به مرغ را حداکثر یک هزار و ۲۰۰ تن اعلام کرد که در حال حاضر عرضه بیش از این میزان است.

قیمت مرغ در میادین چقدر است؟

 

بر اساس آخرین نرخنامه سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران، در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم مرغ در میادین ۶۱ هزار تومان است.

به این ترتیب قیمت مرغ در میادین ۲ هزار تومان کمتر از خرده فروشی‌های سطح شهر است.

گفتنی است؛ ایوب فصاحت، مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار پایتخت در ابتدای هفته جاری اعلام کرد: با مذاکراتی که با وزارت جهادکشاورزی داشتیم قرار بر این است که تا چند روز آینده مرغ با قیمت ۵۸ هزار تومان در اختیار میادین قرار گیرد و ما آن را با قیمت ۶۰ هزار و ۹۰۰ تومان توزیع کنیم.

وی این قول را داد که قیمت مرغ در میادین هیچگاه از نرخ مصوب ۶۳ هزار تومان تجاوز نکند.

فصاحت افزود: قیمت هر کیلوگرم مرغ منجمد در میادین نیز برای مصرف‌کننده ۴۵ هزار تومان خواهد بود.

قیمت خرید مرغ از مرغداران چقدر است؟

بررسی اقتصاد آنلاین نشان می‌دهد، در روز‌های پایانی سال هر کیلوگرم مرغ از مرغداران درب مرغداری به طور متوسط ۴۵ هزار و ۷۸۲ تومان خریداری می‌شود.

همچنین قیمت مرغ کشتار نیز هر کیلوگرم بیش از ۶۳ هزار و ۸۰۳ تومان است.

به این ترتیب افزایش قیمت مرغ به بیش از نرخ مصوب در روز‌های آینده دور از انتظار نیست.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: