قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

سقوط آزاد قیمت طلا در اول هفته | قیمت طلا در بازار امروز 6 اسفندماه

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به قیمت ۳۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.

 سقوط آزاد قیمت طلا در اول هفته | قیمت طلا در بازار امروز 6 اسفندماه
کدخبر : 10226
پایگاه خبری تحلیلی گشتنی نیوز :

چند روزی بود که قیمت طلا افزایش داشت.نگرانی ها بابت افزایش قیمت طلا وجود دارد چرا که متاثر از آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش پیدا می کند.قیمت طلا همپای با افزایش دلار بالا می رود و امید است که کاهش قیمت دلار در روز های آینده انجام گیرد تا بازار وضع آرامی به خود ببیند. قیمت طلا از ابتدای سال جدید نوسانات زیادی را داشته است.اما امروز خبرهای دیگری از وضع موجود به گوش می رسد. اخرین اخبار از قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به قیمت ۳۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.

به گزارش مشرق، امروز شنبه هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران به قیمت ۳۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

همچنین قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۸۱۱ دلار و ۰۸ سنت و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ ۲ میلیون و ۵۳۹ هزار تومان معامله می‌شود.

محصول نرخ (تومان)

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۳۰ میلیون و ۸۰۰ هزار

سکه تمام طرح قدیم(امامی) ۲۸ میلیون و ۶۰۰ هزار

نیم سکه بهار آزادی ۱۶میلیون و ۱۰۰ هزار

ربع سکه بهار آزادی ۱۰ میلیون و ۹۵۰ هزار

سکه یک گرمی ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار

اونس جهانی طلا ۱۸۱۱ و ۰۸سنت

طلای ۱۸ عیار ۲ میلیون و ۵۳۹ هزار

روز پنج‌شنبه دلار با وجود آغاز به کار مرکز مبادله طلا و ارز گران شد. این روند بازار فلز زرد را هم تحت تاثیر قرار داد و تمام قطعات سکه را به غیر از سکه گرمی یک کانال بالاتر نشاند. فعالان بازار دوباره چشم به احیای مذاکرات هسته‌ای بسته‌اند تا شاید سیگنال‌های بین‌المللی بتوانند بازار متلاطم سکه را آرام کنند.

قیمت طلا و سکه بار در قله تاریخی خود ایستاد. این روند پیش از هر متغیر دیگری، متاثر از تغییر کانال قیمت دلار رخ داد.

این در حالی است که نرخ انس جهانی طلا روز گذشته کاهش داشت و با بهای ۱۸۲۵ دلار معامله شد.

خنثی‌سازی انس جهانی در بازار ایران

تقویت شاخص دلار در روز گذشته باعث کاهش ارزش انس جهانی طلا شد.

تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که انس طلا با توجه به صورت‌جلسه فدرال رزرو روند کاهشی به خود بگیرد.

پیش‌بینی‌ها از تشدید سیاست‌های انقباضی توسط بانک مرکزی آمریکا شرایط را سخت‌تر کرده است. چراکه این احتمال وجود دارد فدرال رزرو برای ماه مارس نرخ بهره را نیم درصد بالا ببرد تا شانس بازگشت تورم به سطح دو درصدی تقویت شود.

قیمت طلا و سکه در نخستین هفته اسفندماه در تمام روزها به غیر از سه‌شنبه، متاثر از توقف عرضه ربع سکه در بورس کالا و آغاز به کار مرکز مبادله طلا و ارز صعودی بود.

معامله‌گران این بازار معتقدند، افزایش قیمت در بازار فلز زرد با افزایش قیمت دلار همراه شده و محدوده مقاومت را شکسته است. همچنین برخی از فعالان کاهشی بازار دست از فروش کشیدند.

تغییر کانال سکه

روز پنج‌شنبه چهارم اسفندماه قیمت سکه امامی با نرخ ۳۰ میلیون و ۹۴۴ هزار تومان معامله شد و نسبت به روز چهارشنبه یک میلیون و ۴۱ هزار تومان افزایش قیمت داشت.

سکه بهار بیشترین افزایش قیمت را در قطعات سکه داشت و با رشد یک میلیون و ۱۰۶ هزار تومانی، به قیمت ۲۸ میلیون و ۸۰۳ هزار تومان رسید.

نیم سکه با افزایش ۶۰۰ هزار تومانی قیمت، وارد کانال ۱۶ میلیون تومان و با نرخ ۱۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد.

ربع سکه نیز با قیمت ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله و ۶۰۰ هزار تومان گران‌تر شد. این قطعه از سکه نیز روز گذشته یک کانال بالاتر نشست.

همچنین سکه گرمی با قیمت پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد و ۳۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت.

هر مثقال طلا به قیمت ۱۰ میلیون و ۷۰۸ هزار تومان رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با قیمت دو میلیون و ۴۷۲ هزار تومان معامله شد. قیمت هر گرم طلای دست دوم به قیمت دو میلیون و ۴۳۹ هزار تومان رسید.

حباب سکه نیز افزایش قیمت داشت. حباب سکه امامی وارد کانال هشت میلیون تومانی شد و حباب سکه بهار نیز وارد کانال ۶ میلیون تومانی شد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: